Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Maliar, Maliarske práce

Tipy pre výber farieb do interiéru

Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme 18 884 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Tipy pre výber farieb do interiéru
Maliar, Maliarske práce

Tipy pre výber farieb do interiéru

Najjednoduchší spôsob, ako zvoliť tie najlepšie farby pre váš interiér, je výber farieb, ktoré máte radi. Ak ako základnú farbu použijete svoju obľúbenú farbu, môžete ju použiť na vytvorenie farebnej schémy pre váš interiér. Prinášame zopár príkladov, ako a kde nájsť farebnú inšpiráciu či ako si obľúbenou farbou vymaľovať svoj domov.

Nájdite inšpiráciu 

Časopisy a katalógy boli vždy zdrojom inšpirácie. Dnes už máte prístup k tisícom inšpiračných stránok aj na internete. Stránky maloobchodných predajcov môžu byť inšpiratívne svojimi návrhmi izieb a stránky spoločností predávajúcich farby vám tiež môžu ukázať spôsoby, ako ich používať a kombinovať vo vašej domácnosti. Weby sociálnych médií ako Pinterest a Instagram ponúkajú farebnú inšpiráciu, ktorá sa aktualizuje v reálnom čase. Pinterest je vynikajúci na ukladanie nápadov a inšpirácií, ktoré vás zaujali, takže všetky svoje nápady môžete mať na jednom mieste.

Vytvorte si farebnú schému

Nemusíte byť vyštudovaný a skúsený interiérový dizajnér a majster v kombinovaní farieb, aby ste z malého vzorkovníka farieb vyskladali vynikajúce nápady. Tieto malé farebné vzorkovníky vám pomôžu rýchlo vytvoriť nápady na farebné schémy a kombinácie, ktoré by vás možno inak nenapadli. Otočením kolieska a priložením rôznych farebných variácií k sebe uvidíte, ako by farby mohli navzájom ladiť a osvojíte si základné základy teórie farieb. Aj keď pravdepodobne nebudete maľovať svoj domov v presných farbách, ktoré vidíte na vzorkovníku, v obchode s farbami si môžete vybrať odtiene týchto farieb, ktoré vám namiešajú priamo tam. Keď sa naučíte niekoľko jednoduchých princípov, pomocou vzorkovníka môžete vytvoriť farebnú schému, šitú na mieru pre vás.

Kreatívni môžete byť aj s neutrálnymi farbami

To, že ste vybrali neutrálne farby ešte neznamená, že musia byť nudné. Svoju neutrálnu paletu farieb môžete oživiť tým, že budete kreatívni v tom, ako tieto farby použijete. Pruhovaná stena v neutrálnych farbách vyzerá štýlovo, ale napriek tomu udržuje miestnosť uvoľnene a vzdušne. Neutrálna farba steny s pastelovým stropom je vynikajúci spôsob, ako pridať žiarivejšiu farbu na stenu, bez toho, aby stratila upokojujúcu atmosféru priestoru.

Pomôžu vám aj textílie

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zvoliť farby do interiéru, je začať s potlačou textílie. Vyhádžte vankúše, posteľnú bielizeň a dokonca aj obrusy na kopu na stôl. Prečo? Možno práve ony vám môžu poskytnúť nápady pre farbu steny danej miestnosti. Ak vytvárate stenu, ktorá má zaujať pozrite sa po tých odvážnejších dostupných farbách. Ak by ste si chceli zvoliť jemnejšiu farbu alebo farbu do väčšieho priestoru, pozrite sa na farbu v malých detailoch textílie, ktorá vás zaujala. Vezmite si textíliu do obchodu s farbami, aby ste našli čo najpresnejší odtieň.

Inšpirujte sa prírodou

Farby máte všade okolo seba a inšpiráciu môžete hľadať pokojne aj v prírode. Či už zvolíte odtieň zelene alebo zemitú pieskovú či modrú, farebné nápady inšpirované exteriérom navodzujú oddychovú a relaxačnú náladu. Pamätajte, že by ste si mali predstaviť vybrané farby v priestore počas dňa aj večera. Svetlo totiž zohráva dôležitú úlohu a mali by ste mať čo najrealistickejší pohľad na to ako by priestor s novou farbou vyzeral.

Nájdite svoju farbu v obrazoch, kresbách a maľbách

Radou interiérových dizajnérov býva výber farieb z umeleckých diel vo vašej domácnosti. Väčšina umelcov je majstrom farieb a svetla a pre svoje diela používajú dokonalú farebnú schému. Môžete si tiež zvoliť doplnkové farby z rovnakého umeleckého diela a použiť ich pri výbere doplnkov do izieb.

Svetlejší versus tmavší odtieň

Niekedy stačí len trochu upraviť odtieň a nájsť tú správnu farbu interiéru. Predtým než sa rozhodnete vylúčiť nejakú farbu zo svojho výberu predstavte si jej svetlejší alebo tmavší odtieň. Každá farba mú desiatky roznych či už bledších alebo tmavších odtieňov. Môžete tiež požiadať predajňu farieb, aby vám namiešali farbu podľa vašich požiadaviek.

Ako používať podtóny na vyhľadanie dokonalých farieb

Pri výbere farieb do interiéru môžete byť nepríjemne prekvapení podtónmi. Jednoducho vysvetlené, podtóny sú farby, ktoré číhajú pod vašou obľúbenou farbou. Jednoduchá béžová farba nemusí byť taká jednoduchá, ak má výrazný zelený podtón. Jediným spôsobom, ako presne prečítať, ako sa vo vašej domácnosti objaví podtón, je vyskúšať farbu na malom kúsku steny. Podtóny z iných povrchov vo vašej miestnosti môžu tiež zmeniť vzhľad vašej farby v dôsledku odrazu, takže je nevyhnutné takéto "vzorkovanie" na malom kúsku povrchu. 

Pred nákupom farby si urobte domácu úlohu

Výber správnej farby interiéru sa začína doma. Predtým, ako sa vydáte do obchodu s farbami, aby ste sa vrátili domov s plnou náručou vzorkovníkou, načerpajte inšpiráciu v katalógoch a časopisoch a v látokach, ktoré máte doma. Vyhnete sa tak tomu, aby ste pri prvej ceste do obchodu uvažovali nad príliš veľa možnosťami. Najťažšou časťou výberu farby je spočiatku príliš veľa farebných ponúk, čo môže spôsobiť vašu nerozhodnosť. Po zúžení výberu farieb sa vydajte do obchodu a nechajte si poradiť pri kombinovaní farieb. 

Dôležitá je aj súhra všetkých farieb domu

Ak maľujete malý dom, splývavá farba v celej miestnosti môže vytvoriť ilúziu väčšieho priestoru. Preliv jednej farby do druhej môže tiež vytvoriť relaxačnú atmosféru. Najlepším spôsobom, ako dosiahnuť plynulú farbu, je zvoliť neutrálnu farbu, ktorá bude vaším "odrzovým mostíkom". Každá izba môže mať iné výrazné farby alebo môžete v každej miestnosti použiť rovnaké farby zvýraznenia v rôznom množstve. Podlahu udržiavajte v každej miestnosti podobnú a zvážte typ podlahy, ktorý všetko spojí a farby v celom vašom dome budú spolu hrať.

Použite služby konzultanta farieb

Ak by ste chceli novú farebnú schému a nie ste si istí, ktoré farby do vášho interiéru zvoliť, môže vás poradca nasmerovať správnym smerom. Poradca v oblasti farieb vám môže poskytnúť nápady na farebné vzorkovanie alebo dokonca na mieru navrhnutúť farebnú paletu pre váš domov.

Predtým, ako sa stretnete so svojím dizzajnérom dajte si dokopy nápady a inšpiráciu, aby ste mu mohli presne popísať vašu predstavu. Opýtajte sa, či vás váš konzultant môže navštíviť v konkrétnom čase, aby mohol vidieť miestnosť v prirodzenom dennom osvetlení. Nebuďte prekvapení, ak váš konzultant navrhne zmeny vášho svetelného osvetlenia, aby farby dobre vyzerali aj pri večernom osvetelní.

Mobilné aplikácie môžu uľahčiť výber farby 

Výber farby môže byť jednoduchší pomocou mobilnej aplikácie. Aplikácie na kombinovanie farieb sa vyvíjajú a zdokonaľajú neustále, a preto sa nemusíte báť, že by nebrali do úvahy aktuálne trendy.

Nástrojov a tipov ako nájsť vhodnú farbu a ako kombinovať farby je nespočetne veľa. Ak si však chcete by stopercentne istý, že váš dom bude krásne vymaľovaní oslovte odborníkov z Wilio, kde nájdete skúsených dizajnérov aj maliarov.

autor: Michaela

Jun 3, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 30 090 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Adam K.

Firma
Šurany
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujem sa striekanému malovaniu už 4 roky a mám len spokojných zákazníkov. Pracujem so strojovím malovaním, novou technologiou AIR LESS.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš C.

Živnostník
Karlova Ves
5,0

Maliar, Maliarske práce

Realizujem maliarske práce,stierky a všelijake opravy. Profesionalny spolahlivy maliar. Dám si záležat na každom detaile. Žiadna práca pre mna nie je príliš velká ani malá! Instagram @najmaliar

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Bojan G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Dlhoročné skúsenosti v oblasti stavebníctva, získané v zahraničí. Záruka čistej, kvalitnej a rýchlo odvedenej práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martina C.

Firma
Turie
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujem sa aplikácií dekoratívnych techník a tapiet. Ponúkam maľovanie, stierkovanie a drobné stavebné úpravy bytov, domov, nebytových priestorov a kancelárií, reštaurácii.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard M.

Firma
Nový Život
5,0

Maliar, Maliarske práce

Volám sa Richard mezei mám 31 rokov robíme to už sedem rokov spolu s kolegami robíme maliarstva stavebníctvo prerábky bytov na kľúč zámkovej dlažby a rodinné domy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš L.

Firma
Trnava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Mala živnostenska firma Zaoberáme sa pokladkou dlažby zamkova dlažba kazetové stropy sadrokartony rovné strechy Sme 3 s vlastným náradím a chuťou pracovať

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert H.

Firma
Trnava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujeme sa špecializovaným stavebným prácam (maliarske práce,sdk, obklady,dlažby,zatepľovanie ...) zámočníckym prácam,výškovým prácam s použitím horolezeckej techniky,montážne demontáže práce

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Rekonštrukcie bytov, bytových jadier, kúpeľní, stavanie nábytku,maľovanie, sadrokartónové stropy a steny,vodoinštalácia, omietky,stierky,obklady a dlažby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Kristián G.

Firma
Poprad
5,0

Maliar, Maliarske práce

Máme skúsenosti z mnohých oborov. Radi vám pomôžeme s rôznymi prácami. Spoľahlivá a profesionálna práca.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš N.

Firma
Most pri Bratislave
4,9

Maliar, Maliarske práce

Realizujem profesionálne maliarske-natieračske, tapetárske práce, stierkovanie a pokládka laminátových podláh. V obore som vyučený a som členom cechu maliarov Slovenska CEMAS.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Igor T.

Firma
Modra
4,9

Maliar, Maliarske práce

Maliar-natierač. Maľovanie interiérov a exteriérov, stierkovanie, dekoratívne úpravy. Profesionálny prístup, spoľahlivosť. Možnosť prác aj typu " hodinový manžel", práce drobných opráv.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter Ő.

Firma
Komárno
4,9

Maliar, Maliarske práce

Ponúkame nasledovné slużby: √ upratovanie, čistenie, tepovanie -domácnosti, kanc. priestory, autá. Aj parné čistenie a tepovanie. √ maliarske práce - metóda airless

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal K.

Firma
Topoľčany
4,9

Maliar, Maliarske práce

Ponúkame profesionálne maliarske práce, maľovanie a striekanie interiéru a exteriéru. Používame farby najvyššej kvality. Profesionálny prístup k zákazníkovi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin T.

Živnostník
Košice
4,9

Maliar, Maliarske práce

37 rokov Pokladky roznych druhov podlah Stierky a malby, zateplovanie Šofér-osobna aj nákladná preprava, rekonštrukcie rôzneho druhu Hodinovy manžel 😋😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan D.

Firma
Malacky
4,9

Maliar, Maliarske práce

Robime murarske prace zamkova dlazba,stavane ploti ,priecky,zateplovanie,buracie prace,vykopove prace,asvalt,sme ptecizni a spolahlivy a cenovo vyhodny..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš Ž.

Firma
Košice
4,9

Maliar, Maliarske práce

Mladý ,vynaliezavý ,šikovný a iniciatívny Výrobky z kameňa Maľovanie Montáže Podlahy Oblkaldy Atd..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Maliar, Maliarske práce

Nižšia cena1,00 €/m2
Priemerná cena1,45 €/m2
Vyššia cena2,00 €/m2

Pošlite dopyt 30090 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme 18 884 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt