Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Maliarske práce, maliar

Tipy pre výber farieb do interiéru

Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme 24 794 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Tipy pre výber farieb do interiéru
Maliarske práce, maliar

Tipy pre výber farieb do interiéru

Najjednoduchší spôsob, ako zvoliť tie najlepšie farby pre váš interiér, je výber farieb, ktoré máte radi. Ak ako základnú farbu použijete svoju obľúbenú farbu, môžete ju použiť na vytvorenie farebnej schémy pre váš interiér. Prinášame zopár príkladov, ako a kde nájsť farebnú inšpiráciu či ako si obľúbenou farbou vymaľovať svoj domov.

Nájdite inšpiráciu 

Časopisy a katalógy boli vždy zdrojom inšpirácie. Dnes už máte prístup k tisícom inšpiračných stránok aj na internete. Stránky maloobchodných predajcov môžu byť inšpiratívne svojimi návrhmi izieb a stránky spoločností predávajúcich farby vám tiež môžu ukázať spôsoby, ako ich používať a kombinovať vo vašej domácnosti. Weby sociálnych médií ako Pinterest a Instagram ponúkajú farebnú inšpiráciu, ktorá sa aktualizuje v reálnom čase. Pinterest je vynikajúci na ukladanie nápadov a inšpirácií, ktoré vás zaujali, takže všetky svoje nápady môžete mať na jednom mieste.

Vytvorte si farebnú schému

Nemusíte byť vyštudovaný a skúsený interiérový dizajnér a majster v kombinovaní farieb, aby ste z malého vzorkovníka farieb vyskladali vynikajúce nápady. Tieto malé farebné vzorkovníky vám pomôžu rýchlo vytvoriť nápady na farebné schémy a kombinácie, ktoré by vás možno inak nenapadli. Otočením kolieska a priložením rôznych farebných variácií k sebe uvidíte, ako by farby mohli navzájom ladiť a osvojíte si základné základy teórie farieb. Aj keď pravdepodobne nebudete maľovať svoj domov v presných farbách, ktoré vidíte na vzorkovníku, v obchode s farbami si môžete vybrať odtiene týchto farieb, ktoré vám namiešajú priamo tam. Keď sa naučíte niekoľko jednoduchých princípov, pomocou vzorkovníka môžete vytvoriť farebnú schému, šitú na mieru pre vás.

Kreatívni môžete byť aj s neutrálnymi farbami

To, že ste vybrali neutrálne farby ešte neznamená, že musia byť nudné. Svoju neutrálnu paletu farieb môžete oživiť tým, že budete kreatívni v tom, ako tieto farby použijete. Pruhovaná stena v neutrálnych farbách vyzerá štýlovo, ale napriek tomu udržuje miestnosť uvoľnene a vzdušne. Neutrálna farba steny s pastelovým stropom je vynikajúci spôsob, ako pridať žiarivejšiu farbu na stenu, bez toho, aby stratila upokojujúcu atmosféru priestoru.

Pomôžu vám aj textílie

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zvoliť farby do interiéru, je začať s potlačou textílie. Vyhádžte vankúše, posteľnú bielizeň a dokonca aj obrusy na kopu na stôl. Prečo? Možno práve ony vám môžu poskytnúť nápady pre farbu steny danej miestnosti. Ak vytvárate stenu, ktorá má zaujať pozrite sa po tých odvážnejších dostupných farbách. Ak by ste si chceli zvoliť jemnejšiu farbu alebo farbu do väčšieho priestoru, pozrite sa na farbu v malých detailoch textílie, ktorá vás zaujala. Vezmite si textíliu do obchodu s farbami, aby ste našli čo najpresnejší odtieň.

Inšpirujte sa prírodou

Farby máte všade okolo seba a inšpiráciu môžete hľadať pokojne aj v prírode. Či už zvolíte odtieň zelene alebo zemitú pieskovú či modrú, farebné nápady inšpirované exteriérom navodzujú oddychovú a relaxačnú náladu. Pamätajte, že by ste si mali predstaviť vybrané farby v priestore počas dňa aj večera. Svetlo totiž zohráva dôležitú úlohu a mali by ste mať čo najrealistickejší pohľad na to ako by priestor s novou farbou vyzeral.

Nájdite svoju farbu v obrazoch, kresbách a maľbách

Radou interiérových dizajnérov býva výber farieb z umeleckých diel vo vašej domácnosti. Väčšina umelcov je majstrom farieb a svetla a pre svoje diela používajú dokonalú farebnú schému. Môžete si tiež zvoliť doplnkové farby z rovnakého umeleckého diela a použiť ich pri výbere doplnkov do izieb.

Svetlejší versus tmavší odtieň

Niekedy stačí len trochu upraviť odtieň a nájsť tú správnu farbu interiéru. Predtým než sa rozhodnete vylúčiť nejakú farbu zo svojho výberu predstavte si jej svetlejší alebo tmavší odtieň. Každá farba mú desiatky roznych či už bledších alebo tmavších odtieňov. Môžete tiež požiadať predajňu farieb, aby vám namiešali farbu podľa vašich požiadaviek.

Ako používať podtóny na vyhľadanie dokonalých farieb

Pri výbere farieb do interiéru môžete byť nepríjemne prekvapení podtónmi. Jednoducho vysvetlené, podtóny sú farby, ktoré číhajú pod vašou obľúbenou farbou. Jednoduchá béžová farba nemusí byť taká jednoduchá, ak má výrazný zelený podtón. Jediným spôsobom, ako presne prečítať, ako sa vo vašej domácnosti objaví podtón, je vyskúšať farbu na malom kúsku steny. Podtóny z iných povrchov vo vašej miestnosti môžu tiež zmeniť vzhľad vašej farby v dôsledku odrazu, takže je nevyhnutné takéto "vzorkovanie" na malom kúsku povrchu. 

Pred nákupom farby si urobte domácu úlohu

Výber správnej farby interiéru sa začína doma. Predtým, ako sa vydáte do obchodu s farbami, aby ste sa vrátili domov s plnou náručou vzorkovníkou, načerpajte inšpiráciu v katalógoch a časopisoch a v látokach, ktoré máte doma. Vyhnete sa tak tomu, aby ste pri prvej ceste do obchodu uvažovali nad príliš veľa možnosťami. Najťažšou časťou výberu farby je spočiatku príliš veľa farebných ponúk, čo môže spôsobiť vašu nerozhodnosť. Po zúžení výberu farieb sa vydajte do obchodu a nechajte si poradiť pri kombinovaní farieb. 

Dôležitá je aj súhra všetkých farieb domu

Ak maľujete malý dom, splývavá farba v celej miestnosti môže vytvoriť ilúziu väčšieho priestoru. Preliv jednej farby do druhej môže tiež vytvoriť relaxačnú atmosféru. Najlepším spôsobom, ako dosiahnuť plynulú farbu, je zvoliť neutrálnu farbu, ktorá bude vaším "odrzovým mostíkom". Každá izba môže mať iné výrazné farby alebo môžete v každej miestnosti použiť rovnaké farby zvýraznenia v rôznom množstve. Podlahu udržiavajte v každej miestnosti podobnú a zvážte typ podlahy, ktorý všetko spojí a farby v celom vašom dome budú spolu hrať.

Použite služby konzultanta farieb

Ak by ste chceli novú farebnú schému a nie ste si istí, ktoré farby do vášho interiéru zvoliť, môže vás poradca nasmerovať správnym smerom. Poradca v oblasti farieb vám môže poskytnúť nápady na farebné vzorkovanie alebo dokonca na mieru navrhnutúť farebnú paletu pre váš domov.

Predtým, ako sa stretnete so svojím dizzajnérom dajte si dokopy nápady a inšpiráciu, aby ste mu mohli presne popísať vašu predstavu. Opýtajte sa, či vás váš konzultant môže navštíviť v konkrétnom čase, aby mohol vidieť miestnosť v prirodzenom dennom osvetlení. Nebuďte prekvapení, ak váš konzultant navrhne zmeny vášho svetelného osvetlenia, aby farby dobre vyzerali aj pri večernom osvetelní.

Mobilné aplikácie môžu uľahčiť výber farby 

Výber farby môže byť jednoduchší pomocou mobilnej aplikácie. Aplikácie na kombinovanie farieb sa vyvíjajú a zdokonaľajú neustále, a preto sa nemusíte báť, že by nebrali do úvahy aktuálne trendy.

Nástrojov a tipov ako nájsť vhodnú farbu a ako kombinovať farby je nespočetne veľa. Ak si však chcete by stopercentne istý, že váš dom bude krásne vymaľovaní oslovte odborníkov z Wilio, kde nájdete skúsených dizajnérov aj maliarov.

autor: Michaela

Jun 3, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 24 794 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Pavel V.

Firma
Váhovce
5,0

Maliarske práce, maliar

VITAJTE, VOLÁM SA PAVEL VALKO a v prvom rade chcem poďakovať za recenzie mojim klientom, pretože ich spokojnosť je pre...Zobraziť viac

VITAJTE, VOLÁM SA PAVEL VALKO a v prvom rade chcem poďakovať za recenzie mojim klientom, pretože ich spokojnosť je pre nás prvoradý cieľ k úspechu (robím maximum preto, aby tomu tak bolo) a pre nových je zároveň zárukou spokojnosti. Preto Vám, ponúkame naše služby, ktoré zahŕňajú komplexné riešenie pre váš čistý domov,firmu, stavbu, maliarske práce. Sme partia ľudí ktorí majú široké spektrum služieb a skúsenosti. Vopred sa tešíme na spoluprácu !🙂

#
#
#
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Bratislava
5,0

Maliarske práce, maliar

Robim kompletné prerábky bytov a interiérov. Aj jednotlivé práce v interiéri. Miesto pôsobiska Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Miroslav M.

Firma
Martin
5,0

Maliarske práce, maliar

Profesionálny maliar ponuka maľovanie interiérov exterierov stierkovanie 20rocna prax dalej ponúkame záhradníckej práce kosenie trávnikov strihanie oporné kaskady

#
#
#
Zadať dopyt

Michal K.

Živnostník
Prešov
5,0

Maliarske práce, maliar

15rokov prax v obore maliar skúsenosti z eu. Profi služby za Top ceny. Víac na FB : NA3 maliarske služby...Zobraziť viac

15rokov prax v obore maliar skúsenosti z eu. Profi služby za Top ceny. Víac na FB : NA3 maliarske služby

#
#
#
Zadať dopyt

Bojan G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliarske práce, maliar

Dlhoročné skúsenosti v oblasti stavebníctva, získané v zahraničí. Záruka čistej, kvalitnej a rýchlo odvedenej práce.

#
#
#
Zadať dopyt

Adam K.

Firma
Šurany
5,0

Maliarske práce, maliar

Venujem sa striekanému malovaniu už 4 roky a mám len spokojných zákazníkov. Pracujem so strojovím malovaním, novou technologiou AIR LESS.

#
#
#
Zadať dopyt

Mario Z.

Živnostník
Košice
5,0

Maliarske práce, maliar

Dobry den mam 38 rokov a vykonavam maliarske a natieracske prace bytovych aj nebytovych priestorov, sietkovanie, omietky a tak tiez...Zobraziť viac

Dobry den mam 38 rokov a vykonavam maliarske a natieracske prace bytovych aj nebytovych priestorov, sietkovanie, omietky a tak tiez vykonavam pokladku laminatovej plavajucej podlahy. Mam niekolko rocne skusenosti a zakaznikovy vzdy aj poradim...tesim sa na spolupracu😊

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš S.

Živnostník
Prešov
5,0

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, Ponúkam vám Maľovanie interiéru,Búracie práce,Kopačiek Práce.Skusenosti v obore 10 rokov.Ziadna práca mi nerobí problém.Vsetko je po dohode z...Zobraziť viac

Dobrý deň, Ponúkam vám Maľovanie interiéru,Búracie práce,Kopačiek Práce.Skusenosti v obore 10 rokov.Ziadna práca mi nerobí problém.Vsetko je po dohode z klientom.Dakujem za pochopenie.

#
#
#
Zadať dopyt

Róbert H.

Firma
Trnava
5,0

Maliarske práce, maliar

Venujeme sa špecializovaným stavebným prácam (maliarske práce,sdk, obklady,dlažby,zatepľovanie ...) zámočníckym prácam,výškovým prácam s použitím horolezeckej techniky,montážne demontáže práce

#
#
#
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliarske práce, maliar

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

#
#
#
Zadať dopyt

Michal K.

Firma
Topoľčany
5,0

Maliarske práce, maliar

Ponúkame profesionálne maliarske práce, maľovanie a striekanie interiéru a exteriéru. Používame farby najvyššej kvality. Profesionálny prístup k zákazníkovi.

#
#
#
Zadať dopyt

Alexander D.

Živnostník
Kuchyňa
5,0

Maliarske práce, maliar

Dobrý večer prajem. Ak chcete maľovať stierkovať alebo sadrokarton šrobovat kontaktujte mňa nebudete banovat. Týmto prácam sa venujem už 10...Zobraziť viac

Dobrý večer prajem. Ak chcete maľovať stierkovať alebo sadrokarton šrobovat kontaktujte mňa nebudete banovat. Týmto prácam sa venujem už 10 rokov takže žiadny začiatočník, sme traja parťaci a kolegovia tiež majú bohaté skúsenosti. Dakujem a teším sa na spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Richard M.

Živnostník
Nový Život
5,0

Maliarske práce, maliar

Volám sa Richard mezei mám 31 rokov robíme to už sedem rokov spolu s kolegami robíme maliarstva stavebníctvo prerábky bytov...Zobraziť viac

Volám sa Richard mezei mám 31 rokov robíme to už sedem rokov spolu s kolegami robíme maliarstva stavebníctvo prerábky bytov na kľúč zámkovej dlažby a rodinné domy

#
#
#
Zadať dopyt

Peter L.

Živnostník
Pezinok
5,0

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň,som maliar s dlouhodobou praxou,som zodpovedný,pracujem rýchlo a kvalitne.Na cene sa viem vždy dohodnúť,po sebe zanecháva cisto.

#
#
#
Zadať dopyt

Alexandra P.

Živnostník
Bratislava
5,0

Maliarske práce, maliar

Radi Vám pomôžeme v realizácií Vašich projektov v priestore, od A po Z, všetky práce realizujeme k Vašej spokojnosti z...Zobraziť viac

Radi Vám pomôžeme v realizácií Vašich projektov v priestore, od A po Z, všetky práce realizujeme k Vašej spokojnosti z úplným a dôkladným vysvetlením pracovnych postup,použitých materiálov a výslednej cenovej kalkulácie🌐

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš N.

Firma
Most pri Bratislave
4,9

Maliarske práce, maliar

Realizujem profesionálne maliarske-natieračske, tapetárske práce, stierkovanie a pokládka laminátových podláh. V obore som vyučený a som členom cechu maliarov Slovenska...Zobraziť viac

Realizujem profesionálne maliarske-natieračske, tapetárske práce, stierkovanie a pokládka laminátových podláh. V obore som vyučený a som členom cechu maliarov Slovenska CEMAS.

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan N.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

Zaoberáme sa realizáciou stavebných prác, epoxidové podlahy, hydroizolácie, obklady dlažby,stavby plotov a rekonštrukčné práce. Na foto viď. malá...Zobraziť viac

Zaoberáme sa realizáciou stavebných prác, epoxidové podlahy, hydroizolácie, obklady dlažby,stavby plotov a rekonštrukčné práce. Na foto viď. malá ochutnávka.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne...Zobraziť viac

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

#
#
#
Zadať dopyt

Martin T.

Živnostník
Košice
4,9

Maliarske práce, maliar

37 rokov Pokladky roznych druhov podlah Stierky a malby, zateplovanie Šofér-osobna aj nákladná preprava, rekonštrukcie rôzneho druhu Hodinovy manžel 😋😁

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Maliarske práce, maliar

Nízka cena1,00 €/m2
Priemerná cena1,45 €/m2
Vysoká cena2,00 €/m2

Pošlite dopyt 24794 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme 24 794 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt