Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Obnova a rekonštrukcia

Top 5 renovácií, ktoré zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti 

Hľadáte poskytovateľa na rekonštrukciu a renováciu? V tejto kategórii máme 19 850 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Top 5 renovácií, ktoré zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti 
Obnova a rekonštrukcia

Top 5 renovácií, ktoré zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti 

Zvýši pracovná doska z prírodného kameňa na kuchynskej linke hodnotu vašej nehnuteľnosti? Prípadne kompletná renovácia kúpeľne, či inštalácia špičkových reproduktorov v celom byte? Ak plánujete renovovať svoj byt alebo dom, určite by ste sa mali zamyslieť nad tým, do čoho má zmysel investovať peniaze.

Nie všetky renovácie sa vyplatia. My vám ponúkame top päť renovácií, ktoré zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti, ale aj ďalších päť, ktoré urobia pravý opak. 

Aby ste mali istotu, že sú vaše peniaze dobre vynaložené, vyspovedali sme profesionálov na renovácie zo stránky wilio.sk, ktorá združuje vyše 27-tisíc odborníkov na stavby, rekonštrukcie, elektroinštalácie, vodoinštalácie, maľovanie, stierkovanie, sadrokartóny, obklady, rôzne opravy a ďalšie práce. Z ich odporúčaní sme pre vás vybrali päť zlepšení, ktoré pri opätovnom predaji zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti a päť takých, ktoré za to nestoja.

Investície, ktoré sa oplatia

Vynovenie kuchyne

Každý z opýtaných odborníkov potvrdil, že rekonštrukcia kuchyne by mala byť na prvom mieste vášho zoznamu. Kuchyňa je srdce domu a miestnosť, v ktorej rodiny trávia veľa času. Kde však začať? Odporúčame kúpu nových spotrebičov, ako aj inštaláciu pracovných dosiek vyrobených z prírodného kameňa či žuly. Tieto pomerne jednoduché zmeny dokážu rýchlo zlepšiť estetický vzhľad priestoru. Ďalšie úpravy, ktoré pomôžu zlepšiť vzhľad kuchyne, sú napríklad štýlové úchytky na linke alebo nová vodovodná batéria.

Ak vám to pôdorys a statika vašej nehnuteľnosti umožňujú, prepojte kuchyňu s obývacou izbou. „Kuchyňa tak bude pôsobiť priestrannejšie,“hovorí Ondrej Kusý, ktorý už pre zákazníkov cez Wilio.sk zrekonštruoval vyše 350 bytov. „Popri varení tak môžete dávať pozor na deti, kým sa hrajú alebo byť súčasťou diania, keď prídu hostia.“


Vylepšenie kúpeľne

„Ak vaša kúpeľňa vyzerá staro, popraskane, prípadne vám zateká toaleta, výrazne znižuje hodnotu nehnuteľnosti. To isté platí o umývadle a skrinke pri ňom, ktoré by mali byť nielen pekné, ale aj praktické,“ hovorí Michal Vajíček, odborník na rekonštrukcie kúpeľní, ktorý rovnako poskytuje služby cez platformu Wilio.sk.

Dobré osvetlenie je rovnako dôležité. Ak máte možnosť pridať do kúpeľne okno, priestor tak získa denné svetlo, ktoré je na nezaplatenie. Je tu ešte jedna jednoduchá úprava, ktorú majitelia často prehliadajú, a síce renovácia povrchu vane špeciálnym náterom. Namiesto toho, aby ste kupovali novú vaňu, ušetríte peniaze a vylepšíte vzhľad svojej kúpeľne.

Optimalizácia energetickej spotreby

„Za posledné roky vzrástol dopyt po energeticky efektívnom bývaní,“ hovorí Tomáš Ferstl, ktorý sa špecializuje na zateplenie a izolácie. „Zvýšenie energetickej efektivity vášho bytu či domu je veľkou výhodou. Inteligentné termostaty sa dokážu naučiť kedy kúriť a kedy automaticky znížiť teplotu, keď ste napríklad mimo domu.“ Rovnako inštalácia kotla so zásobníkom namiesto prietokového ohrievača pomôže ušetriť náklady.

Odborníci dokážu vykonať energetický audit a identifikovať zmeny, ktoré budú mať najväčší prínos. Môže ísť o menšie zmeny ako napríklad správne utesnenie škár, alebo väčšie ako je výmena okien, doplnenie izolácie v podkroví či zateplenie celej nehnuteľnosti.

Klimatizácia

Čoraz viac ľudí si inštaluje do svojich príbytkov klimatizáciu. Oceníte ju nielen počas horúcich letných dní, ale aj keď teploty nečakane klesnú, keďže klimatizácia dokáže rýchlo prikúriť. Jej inštalácia je preto dobrou investíciou. „Niektoré klimatizačné jednotky umožňujú v zime prikúriť, čo oceníte, ak ste závislí na centrálnom kúrení, alebo máte doma podlahové kúrenie, ktoré vykuruje miestnosti pomalšie než bežné radiátory,“ hovorí odborník na klimatizácie Miroslav Mach, ktorý inštaluje klimatizácie a poskytuje ďalšie služby cez Wilio.sk.

Ďalšia dobrá rada: Klimatizáciu si nechajte namontovať mimo letnej sezóny. V letných mesiacoch sú odborníci najviac vyťažení a vy budete musieť dlhšie čakať na montáž.

Vymaľovanie

Pukliny a šmuhy na stenách pôsobia neesteticky. Čerstvo vymaľované miestnosti vyzerajú čisto a dodajú punc novoty, čo opäť pridáva nehnuteľnosti na hodnote. Ak navyše zvolíte príjemné neutrálne farby, môže celý priestor pôsobiť svetlejšie, priestrannejšie, elegantnejšie. Ak v niektorej miestnosti náhodou ostala štuková omietka, nahraďte ju úplne, dávno totiž už vyšla z módy.

Zlé investície

Vonkajší bazén

Môže sa zdať, že krásny bazén na záhrade pridáva na hodnote nehnuteľnosti, ale väčšina rodín sa nechce zaoberať nákladnou údržbou bazéna. Napriek tomu, že počet horúcich letných dní u nás pribúda, je to v našich klimatických podmienkach stále nevýhodná investícia.

Premeniť spálňu na šatník či inú miestnosť

Ak zo spálne urobíte miestnosť, ktorá je špecifická pre vaše záujmy, napríklad na šatník alebo knižnicu, znižujete tým hodnotu vašej nehnuteľnosti. Keď z plnohodnotnej miestnosti urobíte obrovskú skriňu na šaty a prispôsobíte tomu štruktúru priestoru, nehnuteľnosť stráca na hodnote, pretože prípadný ďalší majiteľ nemusí chcieť investovať peniaze na prestavbu tejto miestnosti.
 


Metrážne koberce

Neinvestujte do celoplošných kobercov v žiadnej miestnosti domu alebo bytu. „Plávajúca podlaha z laminátu či dreva je to, čo dnes ľudia preferujú,“ hovorí odborník na rekonštrukcie Ondrej Kusý. Laminátové a drevené podlahy sa spravidla ľahšie čistia a sú lepšie aj pre členov rodiny, ktorí trpia alergiami. „Ak chcete ušetriť, kvalitná plávajúca podlaha je lacnejšia než 100 %-né prírodné drevo, ktoré je navyše často citlivejšie na údržbu alebo poškodenie,“ navrhuje Kusý.

Priechodné izby

Ak sa rozhodnete z akejkoľvek izby urobiť priechodnú, automaticky tým znižujete jej využiteľnosť a hodnotu celej nehnuteľnosti. To, čo vyhovuje vašim potrebám, nemusí vyhovovať iným. Ďalší majiteľ môže chcieť napríklad zmeniť vašu priechodnú jedáleň na spálňu, takže tieto úpravy budú iba mrhaním zdrojov a môžu odradiť potenciálnych kupcov.

Oblé steny

„Viackrát som sa stretol s tým, že ma zavolali zbúrať zaoblené steny, ktoré pôvodní majitelia alebo architekti pridali možno pre efekt, ale celá stena bola tým nevyužiteľná,“ hovorí Ondrej Kusý. Kupujúci chce mať možnosť zariadiť miestnosti po svojom a každá zaoblená stena ho len obmedzuje v tom, aký nábytok vie do miestnosti umiestniť.

Webová stránka Wilio.sk, ktorá je dostupná aj ako mobilná aplikácia, sprostredkovala pre slovenských zákazníkov už vyše 50 000 riešení rôznych projektov. Wilio združuje vyše 27-tisíc odborníkov v 200 kategóriách a kladie dôraz na ochotu, profesionalitu a osobný prístup poskytovateľov služieb. Aj vďaka tomu je priemerné hodnotenie poskytovateľov služieb 9,6 z 10. Ak potrebujete riešiť stavbu, rekonštrukciu, prerábku, elektroinštalácie, vodoinštalácie, maľovanie, opravy či ďalšie služby pre váš domov, stačí zadať nezáväzný dopyt na Wilio.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka Andreja Kollára zo spoločnosti a-ros - Andrej Kollár

Aké informácie sú potrebné predtým, ako začneme s rekonštrukcie domu?

Pred samotnou rekonštrukciou je potrebné navštíviť stavebný úrad a informovať sa či je potrebné stavebné alebo iné povolenie alebo stačí len všeobecný oznam o udržiavacích prácach.

Aké výhody predstavuje rekonštrukcia rodinného domu oproti novostavbe?

Pri rekonštrukcii nepotrebujete kolaudovať. Ale nemusí to tak byť vždy.

Kedy je lepšie rozhodnúť sa pre novostavbu ako rekonštruovať starý rodinný dom?

Pre rekonštrukciu starého domu by ste sa nemali rozhodnúť ak je nehnuteľnosť v stave kedy sú investície vyššie ako novostavba.

Spoločnosť a-ros - Andrej Kollár - špecialisti na kompletné rekonštrukcie bytov a domov

autor: Roman

Aug 9, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 31 720 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radko C.

Živnostník
Nitra
5,0

Obklady, dlažby

20 ročná prax. Monoliticke stavby, hrubé stavby rodinných domov, strechy,zateplovanie, podbytie,omietky,obklady dlažby, nakomplet kúpeľne aj zo sanitou, sadrokartóny, zámkové dlažby a mnoho iného.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0

Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Kristián G.

Firma
Poprad
5,0

Maliar, Maliarske práce

Máme skúsenosti z mnohých oborov. Radi vám pomôžeme s rôznymi prácami. Spoľahlivá a profesionálna práca.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Igor T.

Firma
Modra
4,9

Maliar, Maliarske práce

Maliar-natierač. Maľovanie interiérov a exteriérov, stierkovanie, dekoratívne úpravy. Profesionálny prístup, spoľahlivosť. Možnosť prác aj typu " hodinový manžel", práce drobných opráv.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karol J.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Julius K.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,9

Pokládka dlažby

Poskytujem maliarske práce,(prax 2 roky) tapetovanie(prax 2 roky) hodinový manžel,atď. Nebojím sa žiadnej práce. Ozvite sa ,vyskúšajte a uvidíte sami 😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Daniel P.

Firma
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa realizácii záhrad na objednávku, pri ktorých využívame naše dlhoročné skúsenosti. Naše služby zahŕňajú všetky záhradné práce, či doplnkové práce v rámci záhradnej starostlivosti. Kosenie Výsadba a rezanie rastlín a stromov Terénne úpravy Realizácia záhrad na kľúč Údržba Čistiace práce a odpratávanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Obnova a rekonštrukcia

Nižšia cena12,00 €/hod
Priemerná cena15,00 €/hod
Vyššia cena20,00 €/hod

Pošlite dopyt 31720 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte poskytovateľa na rekonštrukciu a renováciu? V tejto kategórii máme 19 850 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt