Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rekonštrukcia a renovácia

Top 5 renovácií, ktoré zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti 

Hľadáte poskytovateľa na rekonštrukciu a renováciu? V tejto kategórii máme 26 480 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Top 5 renovácií, ktoré zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti 
Rekonštrukcia a renovácia

Top 5 renovácií, ktoré zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti 

Zvýši pracovná doska z prírodného kameňa na kuchynskej linke hodnotu vašej nehnuteľnosti? Prípadne kompletná renovácia kúpeľne, či inštalácia špičkových reproduktorov v celom byte? Ak plánujete renovovať svoj byt alebo dom, určite by ste sa mali zamyslieť nad tým, do čoho má zmysel investovať peniaze.

Nie všetky renovácie sa vyplatia. My vám ponúkame top päť renovácií, ktoré zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti, ale aj ďalších päť, ktoré urobia pravý opak. 

Aby ste mali istotu, že sú vaše peniaze dobre vynaložené, vyspovedali sme profesionálov na renovácie zo stránky wilio.sk, ktorá združuje vyše 27-tisíc odborníkov na stavby, rekonštrukcie, elektroinštalácie, vodoinštalácie, maľovanie, stierkovanie, sadrokartóny, obklady, rôzne opravy a ďalšie práce. Z ich odporúčaní sme pre vás vybrali päť zlepšení, ktoré pri opätovnom predaji zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti a päť takých, ktoré za to nestoja.

Investície, ktoré sa oplatia

Vynovenie kuchyne

Každý z opýtaných odborníkov potvrdil, že rekonštrukcia kuchyne by mala byť na prvom mieste vášho zoznamu. Kuchyňa je srdce domu a miestnosť, v ktorej rodiny trávia veľa času. Kde však začať? Odporúčame kúpu nových spotrebičov, ako aj inštaláciu pracovných dosiek vyrobených z prírodného kameňa či žuly. Tieto pomerne jednoduché zmeny dokážu rýchlo zlepšiť estetický vzhľad priestoru. Ďalšie úpravy, ktoré pomôžu zlepšiť vzhľad kuchyne, sú napríklad štýlové úchytky na linke alebo nová vodovodná batéria.

Ak vám to pôdorys a statika vašej nehnuteľnosti umožňujú, prepojte kuchyňu s obývacou izbou. „Kuchyňa tak bude pôsobiť priestrannejšie,“hovorí Ondrej Kusý, ktorý už pre zákazníkov cez Wilio.sk zrekonštruoval vyše 350 bytov. „Popri varení tak môžete dávať pozor na deti, kým sa hrajú alebo byť súčasťou diania, keď prídu hostia.“


Vylepšenie kúpeľne

„Ak vaša kúpeľňa vyzerá staro, popraskane, prípadne vám zateká toaleta, výrazne znižuje hodnotu nehnuteľnosti. To isté platí o umývadle a skrinke pri ňom, ktoré by mali byť nielen pekné, ale aj praktické,“ hovorí Michal Vajíček, odborník na rekonštrukcie kúpeľní, ktorý rovnako poskytuje služby cez platformu Wilio.sk.

Dobré osvetlenie je rovnako dôležité. Ak máte možnosť pridať do kúpeľne okno, priestor tak získa denné svetlo, ktoré je na nezaplatenie. Je tu ešte jedna jednoduchá úprava, ktorú majitelia často prehliadajú, a síce renovácia povrchu vane špeciálnym náterom. Namiesto toho, aby ste kupovali novú vaňu, ušetríte peniaze a vylepšíte vzhľad svojej kúpeľne.

Optimalizácia energetickej spotreby

„Za posledné roky vzrástol dopyt po energeticky efektívnom bývaní,“ hovorí Tomáš Ferstl, ktorý sa špecializuje na zateplenie a izolácie. „Zvýšenie energetickej efektivity vášho bytu či domu je veľkou výhodou. Inteligentné termostaty sa dokážu naučiť kedy kúriť a kedy automaticky znížiť teplotu, keď ste napríklad mimo domu.“ Rovnako inštalácia kotla so zásobníkom namiesto prietokového ohrievača pomôže ušetriť náklady.

Odborníci dokážu vykonať energetický audit a identifikovať zmeny, ktoré budú mať najväčší prínos. Môže ísť o menšie zmeny ako napríklad správne utesnenie škár, alebo väčšie ako je výmena okien, doplnenie izolácie v podkroví či zateplenie celej nehnuteľnosti.

Klimatizácia

Čoraz viac ľudí si inštaluje do svojich príbytkov klimatizáciu. Oceníte ju nielen počas horúcich letných dní, ale aj keď teploty nečakane klesnú, keďže klimatizácia dokáže rýchlo prikúriť. Jej inštalácia je preto dobrou investíciou. „Niektoré klimatizačné jednotky umožňujú v zime prikúriť, čo oceníte, ak ste závislí na centrálnom kúrení, alebo máte doma podlahové kúrenie, ktoré vykuruje miestnosti pomalšie než bežné radiátory,“ hovorí odborník na klimatizácie Miroslav Mach, ktorý inštaluje klimatizácie a poskytuje ďalšie služby cez Wilio.sk.

Ďalšia dobrá rada: Klimatizáciu si nechajte namontovať mimo letnej sezóny. V letných mesiacoch sú odborníci najviac vyťažení a vy budete musieť dlhšie čakať na montáž.

Vymaľovanie

Pukliny a šmuhy na stenách pôsobia neesteticky. Čerstvo vymaľované miestnosti vyzerajú čisto a dodajú punc novoty, čo opäť pridáva nehnuteľnosti na hodnote. Ak navyše zvolíte príjemné neutrálne farby, môže celý priestor pôsobiť svetlejšie, priestrannejšie, elegantnejšie. Ak v niektorej miestnosti náhodou ostala štuková omietka, nahraďte ju úplne, dávno totiž už vyšla z módy.

Zlé investície

Vonkajší bazén

Môže sa zdať, že krásny bazén na záhrade pridáva na hodnote nehnuteľnosti, ale väčšina rodín sa nechce zaoberať nákladnou údržbou bazéna. Napriek tomu, že počet horúcich letných dní u nás pribúda, je to v našich klimatických podmienkach stále nevýhodná investícia.

Premeniť spálňu na šatník či inú miestnosť

Ak zo spálne urobíte miestnosť, ktorá je špecifická pre vaše záujmy, napríklad na šatník alebo knižnicu, znižujete tým hodnotu vašej nehnuteľnosti. Keď z plnohodnotnej miestnosti urobíte obrovskú skriňu na šaty a prispôsobíte tomu štruktúru priestoru, nehnuteľnosť stráca na hodnote, pretože prípadný ďalší majiteľ nemusí chcieť investovať peniaze na prestavbu tejto miestnosti.
 


Metrážne koberce

Neinvestujte do celoplošných kobercov v žiadnej miestnosti domu alebo bytu. „Plávajúca podlaha z laminátu či dreva je to, čo dnes ľudia preferujú,“ hovorí odborník na rekonštrukcie Ondrej Kusý. Laminátové a drevené podlahy sa spravidla ľahšie čistia a sú lepšie aj pre členov rodiny, ktorí trpia alergiami. „Ak chcete ušetriť, kvalitná plávajúca podlaha je lacnejšia než 100 %-né prírodné drevo, ktoré je navyše často citlivejšie na údržbu alebo poškodenie,“ navrhuje Kusý.

Priechodné izby

Ak sa rozhodnete z akejkoľvek izby urobiť priechodnú, automaticky tým znižujete jej využiteľnosť a hodnotu celej nehnuteľnosti. To, čo vyhovuje vašim potrebám, nemusí vyhovovať iným. Ďalší majiteľ môže chcieť napríklad zmeniť vašu priechodnú jedáleň na spálňu, takže tieto úpravy budú iba mrhaním zdrojov a môžu odradiť potenciálnych kupcov.

Oblé steny

„Viackrát som sa stretol s tým, že ma zavolali zbúrať zaoblené steny, ktoré pôvodní majitelia alebo architekti pridali možno pre efekt, ale celá stena bola tým nevyužiteľná,“ hovorí Ondrej Kusý. Kupujúci chce mať možnosť zariadiť miestnosti po svojom a každá zaoblená stena ho len obmedzuje v tom, aký nábytok vie do miestnosti umiestniť.

Webová stránka Wilio.sk, ktorá je dostupná aj ako mobilná aplikácia, sprostredkovala pre slovenských zákazníkov už vyše 50 000 riešení rôznych projektov. Wilio združuje vyše 27-tisíc odborníkov v 200 kategóriách a kladie dôraz na ochotu, profesionalitu a osobný prístup poskytovateľov služieb. Aj vďaka tomu je priemerné hodnotenie poskytovateľov služieb 9,6 z 10. Ak potrebujete riešiť stavbu, rekonštrukciu, prerábku, elektroinštalácie, vodoinštalácie, maľovanie, opravy či ďalšie služby pre váš domov, stačí zadať nezáväzný dopyt na www.wilio.sk.

autor: Roman

Aug 9, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 26 480 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef K.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím...Zobraziť viac

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím že bude spokojnosť a oboch stranách.

#
#
#
Zadať dopyt

Karol J.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc,...Zobraziť viac

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0

Murárske práce, murár

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si....Zobraziť viac

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

#
#
#
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
5,0

Výroba nábytku

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou...Zobraziť viac

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel Š.

Živnostník
Liptovský Trnovec
5,0

Odvoz odpadu

Dovoz a odvoz odpadu , štrk , piesok , suchý betón , drevo , uhlie , zem . Prevoz malých stavebných...Zobraziť viac

Dovoz a odvoz odpadu , štrk , piesok , suchý betón , drevo , uhlie , zem . Prevoz malých stavebných strojov , Vykopove prace Minibagrom

#
#
#
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce, murár

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

#
#
#
Zadať dopyt

Ľudovít B.

Živnostník
Bratislava
5,0

Maliarske práce, maliar

Sme firma a zameriavame sa všetkými prácami okolo stavebných prác od základu až na kľúč aj čo sa týka hodinového...Zobraziť viac

Sme firma a zameriavame sa všetkými prácami okolo stavebných prác od základu až na kľúč aj čo sa týka hodinového manžela , elektriky, maliarskych prác, sadrokartón,zamockych prác , dlažba-obklady ,vodoinstalacia,kúrenie , inžinierske siete, klampiarske práce, umelecké kovatsvo atď ...

#
#
#
Zadať dopyt

Rastislav B.

Živnostník
Hrabovčík
5,0

Dlažba na terasu

Poradíme a urobíme podľa vašich predstav, cenová ponuka zdarma celé východne Slovensko, čistota a kvalita je pre nás prvoradá Pre našich...Zobraziť viac

Poradíme a urobíme podľa vašich predstav, cenová ponuka zdarma celé východne Slovensko, čistota a kvalita je pre nás prvoradá Pre našich zákazníkov chceme len to najlepšie

#
#
#
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody...Zobraziť viac

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

#
#
#
Zadať dopyt

Alexandra P.

Živnostník
Bratislava
5,0

Maliarske práce, maliar

Radi Vám pomôžeme v realizácií Vašich projektov v priestore, od A po Z, všetky práce realizujeme k Vašej spokojnosti z...Zobraziť viac

Radi Vám pomôžeme v realizácií Vašich projektov v priestore, od A po Z, všetky práce realizujeme k Vašej spokojnosti z úplným a dôkladným vysvetlením pracovnych postup,použitých materiálov a výslednej cenovej kalkulácie🌐

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne...Zobraziť viac

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

#
#
#
Zadať dopyt

Kubota M.

Živnostník
Mojzesovo
4,9

Stavebné práce

PONÚKAM ZEMNÉ A VÝKOPOVÉ PRÁCE MINIBÁGROM KUBOTA K008-3.ŠÍRKA VÝKOPOVÝCH LYŽÍC JE 20cm,35cm,PLANÍROVACIA JE 70cm.BAGER JE VHODNÝ NA PRÁCU V STIESTNENÝCH...Zobraziť viac

PONÚKAM ZEMNÉ A VÝKOPOVÉ PRÁCE MINIBÁGROM KUBOTA K008-3.ŠÍRKA VÝKOPOVÝCH LYŽÍC JE 20cm,35cm,PLANÍROVACIA JE 70cm.BAGER JE VHODNÝ NA PRÁCU V STIESTNENÝCH PRIESTOROCH,HĹBKA VÝKOPU JE 1,7m (mimoosē kopanie).REALIZUJEM VÝKOPY BAZÉNOV,SEPTIKOV,INŹ.SIETÍ,ELEK.VODA,PLYN,ZÁK LADY PLOTOV,BUDOV,TRATIVODY,OBKOPAVANIE VLHKÝCH BUDOV.....MINIBAGRIK JE NA GUMOVÝCH PÁSOCH TÝM JE ŠETRNÝ TRÁVNIKOM DLAŹBÁM...BÁGRIK JE VHODNÝ AJ NA PRÁCU V INTERIÈRI..cena prace dohodou. LEPŠIE MALÝ BÁGRIK AKO VEĽKÁ LOPATA.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Murárske práce, murár

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel P.

Firma
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa realizácii záhrad na objednávku, pri ktorých využívame naše dlhoročné skúsenosti. Naše služby zahŕňajú všetky záhradné práce, či doplnkové...Zobraziť viac

Venujeme sa realizácii záhrad na objednávku, pri ktorých využívame naše dlhoročné skúsenosti. Naše služby zahŕňajú všetky záhradné práce, či doplnkové práce v rámci záhradnej starostlivosti. Kosenie Výsadba a rezanie rastlín a stromov Terénne úpravy Realizácia záhrad na kľúč Údržba Čistiace práce a odpratávanie

#
#
#
Zadať dopyt

IN I.

Živnostník
Žilina
4,9

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Naša firma sa zaoberá vylepšením Vášho interiéru pomocou sadrokartónov, vďaka ktorým dokážeme vytvoriť netypické diela rôznych rozmerov, tvarov. Lepšie povedané...Zobraziť viac

Naša firma sa zaoberá vylepšením Vášho interiéru pomocou sadrokartónov, vďaka ktorým dokážeme vytvoriť netypické diela rôznych rozmerov, tvarov. Lepšie povedané vytvoríme Vám to, čo si vymyslíte. Pretvoríme Váš interiér aby nebol nudný, nemoderný a aby ste sa v ňom cítili ako doma. Chceme aby Váš interiér bol „In“ v tejto dobe. Preto vystupujeme pod značkou IN – IN.

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Rekonštrukcia a renovácia

Nízka cena12,00 €/hod
Priemerná cena15,00 €/hod
Vysoká cena20,00 €/hod

Pošlite dopyt 26480 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte poskytovateľa na rekonštrukciu a renováciu? V tejto kategórii máme 26 480 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt