Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Podlahové krytiny

Typy podláh, ktoré bez problémov nainštalujete aj sami

Hľadáte pokladača na podlahové krytiny? V tejto kategórii máme 20168 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Typy podláh, ktoré bez problémov nainštalujete aj sami
Podlahové krytiny

Typy podláh, ktoré bez problémov nainštalujete aj sami

Podlaha je často jedným z najväčších výdavkov pri celej výstavbe alebo prestavbe. Ak máte striktne daný rozpočet, výber takého typu podlahy, ktorý si môžete sami nainštalovať, vám pomôže ušetriť peniaze.

Vyskúšajte týchto 7 jednoducho inštalovateľných podlahových krytín:

Vinylová podlahová krytina 

Samolepiaca vinylová podlahová krytina sa dá nainštalovať ozaj rýchlo a ľahko. Nájdete ju v štandardných veľkostiach, takže je jednoduché vypočítať, koľko podlahových štvorcov budete na realizáciu potrebovať. Nie je potrebné žiadne špeciálne vybavenie - iba meter a kriedová linka na nájdenie stredu miestnosti a bežný nôž na samotné rezanie.

Podlaha z kobercových dlaždíc

Ak chcete kobercové podlahy bez zbytočných nákladov na odbornú inštaláciu, tak vhodnou alternatívou môžu byť kobercové štvorce. Nielen, že sa ľahko inštalujú, ale tiež máte možnosť vytvoriť si vlastný vzor presne podľa vašich predstáv. Ak sa vám podarí niektorý kúsok kobercovej dlaždice poškodiť alebo zašpiniť, tak ju viete jednoducho vymeniť.

Kobercové dlaždice sú vo všeobecnosti lacnejšie ako rolované koberce a jediné nástroje, ktoré potrebujete na inštaláciu je zvinovací meter, krieda a univerzálny nôž. Ak zvolíte kobercové dlaždice s odlepovaním a lepením, nie je potrebné žiadne lepidlo. Pre dlaždice so suchým chrbtom budete potrebovať buď tmel alebo obojstrannú kobercovú pásku.

Plávajúce podlahy z vinylu

Podlahu z vinylu je možné položiť buď lepením alebo takzavných klik systémom. Plávajúca podlaha sa inštaluje ľahšie a pri jej inštalácii vzniká menší neporiadok, pretože sa nepoužíva žiadne lepidlo. Pri vinylových podlahách je dôležité začať s čistým a hladkým podkladom, ako aj s presne pomeranou miestnosťou.

Vo veľkej miestnosti je však najlepšie aj napriek všetkým odporúčaniam nalepiť obojstrannú kobercovú pásku okolo okraja miestnosti a pod spojmi. Vinyl je možné rezať aj pomocou kuchynského noža, no pri jeho inštalácii sa radšej vybavte orezávacím nožom, ktorý si zakúpite v stavebných obchodoch.

Laminátové podlahové podlahy

Inštalácia laminátovej drevenej podlahy je ľahšia, ako by ste si mysleli. Dosky majú na svojich hranách pero a drážku a vďaka tomu sa pri inštalácii len jednoducho zacvaknú. Pred ich pokládkou nechajte podlahu aklimatizovať pri izbovej teplote najmenej 48 hodín. To podlahe poskytne čas na prispôsobenie sa teplote a vlhkosti v miestnosti.

Ako prvé položte na rovný a čistý povrch penovú podložku. Na rezanie podlahových dosák budete potrebovať motorovú alebo ručnú pílu a pri inštalácii budete možno potrebovať kladivo, ktoré vám pomôže poklepať na dosky, aby do seba lepšie zapadli.

Drevené podlahy

Inštalácia drevenej podlahy má vyššiu úroveň obtiažnosti, ale pokiaľ vám ide používanie elektrického náradia od ruky, stále je to zvládnuteľná práca aj pre laikov. Konštruované drevené dosky majú hrany s perom a drážkou, rovnako ako laminátové dosky, ale zvyčajne sa priklincujú k podkladu pomocou pneumatickej klincovačky alebo sponkovačky na podlahu. Namiesto penového podkladu sa zvyčajne ako podklad používa plsť, ktorá je pripevnená k podlahe pomocou kladiva.

Maľované drevené podlahy

Ďalším jednoduchým a nákladovo efektívnym vylepšením podláh je jednoduchá zmena vzhľadu vašich existujúcich podláh. Maľovanie drevenej podlahy nie je víkendový projekt, pretože každú vrstvu musíte nechať vyschnúť najmenej 24 hodín. K tejto práci nebudete potrebovať veľa náradia. Stačiť vám bude brúsny papier a kvalitný štetec alebo valček.

Pred začatím a po nanesení základného náteru budete musieť podlahu prebrúsiť a poriadne povysávať. Nanesiete 1 vrstvu základného náteru na báze oleja, 3 tenké vrstvy farby a 1 - 2 vrstvy číreho polyuretánu. Pred nanesením každej ďalšej vrstvy nechajte každú vrstvu zaschnúť minimálne 24 hodín.

Podlaha z farebného betónu

Farbenie betónových podláh vám poskytne atraktívnejší vzhľad bez výdavkov na koberec alebo novú drevenú či laminátovú podlahu. Tento projektu bude trvať cca 2-5 dní, v závislosti od veľkosti vašej izby. Pri betóne sfarbeným kyselinou sa postupuje tak, že sa kyslé škvrny nanášajú, nechajú sa pôsobiť a potom sa neutralizujú. Potom je potrebné naniesť tmel, ktorý je zvyčajne akrylový alebo polyuretánový.

Akékoľvek stopy na betóne budú presvitať, takže je dôležité začať s ozaj čistou podlahou. Ďalšou možnosťou je namiesto zafarbenia naniesť na podlahu epoxidový náter, ktorý dodá podlahe lesklý maľovaný vzhľad a ušetrí kopec času. 

Bez ohľadu na to, v ktorej miestnosti potrebujete vynoviť podlahu alebo aká je vaša úroveň zručností, určite existuje správna voľba novej podlahy aj pre vás a nezruinuje ani váš rozpočet, ani čas a dokonca ani vás! 

autor: Anna

Jun 22, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20168 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Maliarske práce, maliar

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň...Zobraziť viac

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Stanislav P.

Firma
Dunajská Lužná
4,7

Murárske práce, murár

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace,...Zobraziť viac

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace, exteriérové a záhradnícke prace . Týmto prácam sa venujeme vyše 10 rokov so stabilným tímom skúsených majstrov a odborníkov. Velmy radi Vám vieme poskytnúť poradenstvo v stavebnom sektore. Tešíme sa na každú spoluprácu z budúcimi klientami.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman L.

Firma
Bratislava
4,6

Maliarske práce, maliar

Som maliar,murar.Viac ako 8rokov skúsenosti. Malovanie,tapetovsnie,uprava stien,murarske murárske práce a velo ineho.Robim aj ine stavebne práce po dohode.

#
#
#
Zadať dopyt

Henrich R.

Firma
Nová Dedinka
4,6

Rekonštrukcia kúpeľne

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné...Zobraziť viac

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné práce. Montujeme alarmy, kamerové systémy, elektrické kúrenia, fotovoltaické panely. Robíme kompletné kúrenárske a vodoinstalačné práce, montujeme bojlery, solárne panely, montujeme plynové kotly. Všetok elektroinštalačný a vodoinstalačný materiál vrátane kotlov a vyhrievaných telies a panely na solár a fotovoltaiku vieme dodať. Maľujeme, stierkujeme, robíme sádrokartóny, murujeme, obkladáme a dlaždíme, robíme nivelačky a potery. Pokladáme parkety, montujeme zárubne a dvere. Zabezpečujeme kompletný dovoz materiálu a vývoz stavebného odpadu. PS: kompletná rekonštrukcia bytov a rodinných domov "na kľúč", upratovanie s našou upratovačku máte Grátis.

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Kežmarok
4,5

Murárske práce, murár

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme...Zobraziť viac

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme 5roky v Nemecku ovládam stavebné plány a moja prax je 23 rokov.

#
#
#
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,4

Maliarske práce, maliar

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho...Zobraziť viac

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky.

#
#
#
Zadať dopyt

Fridrich Š.

Živnostník
Senec
4,2

Maliarske práce, maliar

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych...Zobraziť viac

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych prácach,teším sa na spoluprácu .

#
#
#
Zadať dopyt

Milos B.

Firma
Trnava
4,1

Montáž, skladanie nábytku

Som vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek……………….

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Podlahové krytiny

Nízka cena10,00 €/m2
Priemerná cena39,86 €/m2
Vysoká cena85,00 €/m2

Pošlite dopyt 20168 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte pokladača na podlahové krytiny? V tejto kategórii máme 20168 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt