Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Zateplenie, izolácia

V čom sa líšia jednotlivé izolačné materiály?

Hľadáte zateplovača na zateplenie, izoláciu? V tejto kategórii máme 15 560 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

V čom sa líšia jednotlivé izolačné materiály?
Zateplenie, izolácia

V čom sa líšia jednotlivé izolačné materiály?

Izolácie zo samej podstaty slova a názvu majú za úlohu izolovať. Majú nás ochraňovať a izolovať pred chladom, teplom, hlukom, požiarom, vlhkosťou a ďalšími nepríjemnými vecami, s ktorými sa môžeme v živote stretnúť. A keďže je množstvo faktorov, pred ktorými sa potrebujeme chrániť, automaticky musí existovať aj svet izolácií, ktorý je pomerne rozsiahly a pestrý. Niektoré izolácie slúžia iba na jeden účel, iné majú vlastnosti spoločné pre viacero typov izolácii a sú takpovediac multifunkčné.

Tepelné izolácie 

Tepelná izolácia slúži veľmi zjednodušene na to, aby sme sa v našich príbytkoch cítili komfortne, v zime nám neunikalo z domov teplo a aby sme cez leto neomdlievali od horúčav. Správne zaizolovaný dom by nám mal vytvoriť klímu, ktorá nám dovoľuje dýchať, cítiť sa dobre a ešte by nám mal aj ušetriť peniaze za energie potrebné na vykurovanie či chladenie.

Polystyrén je jedna z najbežnejších a najpoužívanejších tepelných izolácii súčasnosti. Delí sa na expandovaný a extrudovaný, materiál použitý na výrobu oboch typov je fakticky rovnaký, líši sa iba spôsobom výroby. Dodáva sa v doskách, manipulácia s ním je jednoduchá, hoci aplikácia extrudovaného si vyžaduje certifikovanú firmu. Patrí medzi lacnejšie alternatívy zatepľovacích systémov.

Minerálna vlna sa radí medzi štandard v zatepľovaní. Vyrába sa zo sklených vláken, prípadne z čadiča. Je to izolácia na všestranné použitie, manipulácia s ňou nie je nijako zložitá, avšak vyžaduje použitie ochranných pomôcok. Jej nevýhodou môže byť vysoká nasiakavosť.

PUR izolácia sa vyrába z ropy vo forme pevných dosiek alebo ako polyuretánová pena, ktorá sa nanáša fúkaním. PUR pena je izolant, ktorý sa dostane do najmenších škár, preto je vhodná aj do horšie dostupných priestorov, v ktorých by ste s klasickou doskovou alebo izoláciou z vlny nepochodili. Nevýhodou je aplikácia, ktorá si vyžaduje špeciálne prístroje.

Penové sklo nie je úplne najbežnejší zatepľovací materiál. Vyrába sa vo forme štrku alebo dosiek z recyklovateľného skla. Patrí medzi ekologické materiály a je vhodné na zateplenie atík a základov.

Konope, ľan a ovčia vlna patria do radu prírodných, ekologických a v súčasnosti veľmi moderných izolačných materiálov. Vyrábajú vo forme dosiek a rohoží. Vhodné sú na izoláciu stien, striech a nepravidelných miestností a priestorov, ktoré dokážu pekne vyplniť.

Tŕstie a slama. Alternatívne zatepľovacie materiály pre všetkých, ktorí odmietajú zateplenie na báze chémie. Nevýhodou je vyššia prácnosť a nerovnomerná kvalita materiálu. Môžete sa stretnúť aj s izoláciou vyrobenou z drevovláknitých dosiek, kokosových vláken, celulózy a korku. Vývoj i v tomto prípade ide stále prudko dopredu, preto je dôležitý správny výber.

Zvukové izolácie

Rozdelenie zvukovej izolácie je trošku komplikovanejšie, avšak dá sa rozdeliť podľa toho, čo plánujete odizolovať od hluku. Na trhu tak nájdete izoláciu na odhlučnenie steny, podlahy i stropu. Na utlmenie hluku vydávajúceho kroky (tzv. kročajová izolácia) alebo pohltivé zvukové izolácie.

Rozdelenie a materiály použité na ich výrobu

Dosky zložené z kartónu a akustického kremičitého piesku patria suverénne medzi najúčinnejšie zvukové izolácie. Sú veľmi prispôsobiteľné, a preto nájdu uplatnenie kdekoľvek – tak pri rekonštrukciách a prestavbách, ako aj v novostavbách na odhlučnenie stien miestností. Sú však použiteľné i na strop a do podlahy.

Dosky, ktoré sa skladajú z recyklovaných materiálov, látok a textilných materiálov. Medzi výhody patrí pružnosť, tvárnosť, dobrá manipulácia, ale hlavne kvalita a schopnosť pohltiť akýkoľvek zvuk. Štandardne sa využívajú na strop, steny a podlahy, ale aj na zbavenie sa hluku od priemyselných zariadení, ako sú čerpadlá a kompresory.  

K dispozícii sú však aj rôzne akustické lisované peny alebo izolačné pásy s rôznymi hrúbkami a hodnotami odhlučnenia, ktoré sa dajú použiť samostatne, ale i v kombinácii s už vyššie spomínanými izoláciami.

Protipožiarne izolácie

Ich cieľom je ochrana majetku proti požiarom. Najčastejšie sa vyrábajú vo forme dosiek vyhotovených z rôznych materiálov. Na trhu sa objavujú:

 • kalciumsilikátové dosky,
 • vláknocementové dosky,
 • cementotrieskové dosky.

Všetky tieto dosky sú nehorľavé a vyznačujú sa mimoriadnou odolnosťou proti ohňu, sálavému teplu, ale aj proti drsným poveternostným podmienkam. Používajú sa v stavebníctve, v rodinných domoch a vilách aj v priemyselných budovách a halách. Vo vonkajšom prostredí sú mimoriadne vhodné na budovanie rôznych protihlukových bariér a protipožiarnych stien. V elektropriemysle sa používajú ako izolačné podložky.

Každá izolácia, či už tepelná, protihluková, alebo protipožiarna, môže existovať samostatne, ale vzájomne sa dopĺňajú tak, že dokážu urobiť z vášho domova a prostredia, v ktorom žijete, o niečo bezpečnejšie a lepšie miesto na život.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti  ECORAW s.r.o.

Čo sú to kotvy Spiral Anksys a prečo by mali byť používané v zatepľovacích systémoch (ETICS)?

Kotva Spiral Anksys bola vyvíjaná a certifikovaná s ohľadom na to, ako sa zatepľovacie systémy (ETICS) menia. Tým, že sú čoraz vyššie požiadavky na znižovanie energetickej náročnosti budov sa logicky zvyšujú hrúbky izolantov čo sa následne prejavuje zvyšovaním váhy celého systému. Štandardom sa stáva požiadavka na zabezpečenie ETICS nielen voči pôsobeniu vetra (ťah/tlak) ale aj voči pôsobeniu vlastnej váhy systému (šmyk). 

Bežne používané kotvy v zatepľovacích systémoch ETICS riešia len jeho zabezpečenie voči vetru. Kotva Spiral Anksys umožňuje navrhovať a realizovať zatepľovací systém so schopnosťou jeho horizontálneho, ale aj vertikálneho zabezpečenia tak nových ako aj sanovaných či zdvojovaných zatepľovacích systémov. 

Aké je uplatnenie zatepľovacích systémov s kotvami Spiral Anksys v praxi? 

Systémy s kotvami Spiral Anksys pokrývajú celé spektrum riešení a umožňujú:

 • Kotvenie izolantov v nových zatepľovacích systémoch do hrúbky izolantu 300mm
 • Zdvojovanie systémov (ETICS na ETICS) 
 • Servisné kotvenie nestabilných ETICS
 • Kotvenie ETICS so zaťažením na jeho lícnej strane (keramický obklad, kameň, drevo...)
 • Kotvenie ETICS na sendvičových konštrukciách, ľahkých obvodových plášťoch...
 • Kotvenie na problematických (nesúdržných) podkladoch 
 • Kotvenie v drevostavbách, nízkoenergetických a pasívnych domoch  

A to všetko na jednom princípe a s jedným druhom kotvy čo je jednoduché, vysoko účinné a efektívne riešenie. 

Aké problémy sa spájajú s revitalizáciou zatepľovacích systémov a kedy je revitalizácia potrebná? 

K poruchám/problémom zatepľovacieho systému môže dôjsť s viacerých dôvodov.

Sú to hlavne poruchy ktoré vznikli:

 • pôsobením vonkajších vplyvov hlavne počasia (extrémny vietor, krupobitie...)
 • vniknutím vody do systému 
 • nedodržaním technologických postupov, zlým riešením detailov alebo kombináciou nevhodne zvolených materiálov

K oprave systému by sa rozhodne malo pristúpiť ak je systém tak poškodený, že ohrozuje bezpečnosť obyvateľstva napr. uvoľnený ETICS a hrozí jeho úplná deštrukcia. Tu sú v zásade dve možnosti – buď treba systém dodatočne dokotviť a zabezpečiť tak jeho ďalšiu funkčnosť, alebo systém úplne odstrániť.

K revitalizácii systému by malo dôjsť ak:

 • systém vykazuje zníženú či nedostatočnú tepelno izolačnú schopnosť - jednou z možností je dodatočne zatepliť pôvodný systém tzv. ETICS na ETICS. 
 • systém má rôzne kompresné trhliny - je možné takýto systém dodatočne dokotviť, dať novú/ďalšiu výstužnú finálnu vrstvu.
 •  systém má veľký výskyt rias a plesní - často hlavne severné časti budov s menší množstvom slnečného svetla. Jednou z možností je dodatočne zatepliť pôvodný systém tzv. ETICS na ETICS. Riešením je dezinfekcia, vyčistenie a impregnácia fasády prípadne nový renovačný náter fasády. 

Spoločnosť  ECORAW s.r.o. - špecialisti na na vývoj, výrobu a realizáciu stavebných technológií v oblasti zatepľovacích systémov, podlahového kúrenia a kotvenia fasád

autor: Marián

Oct 11, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 24 238 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Martin Š.

Firma
Svidník
5,0

Zateplenie, izolácia

Mám 5 rokov skúsenosti v oblasti zatepľovania. Práce som vykonával prevažne v Belgicku. Mýslím, že som zodpovedný, šikovný a dôsledný no posúdiť to musíte sami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
4,9

Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

René Š.

Firma
Nitra
4,9

Zateplenie, izolácia

Dobrý deň sme malá rodinná stavebná firma zaoberajúca sa celou škálou stavebných prác ako sú zatepľovanie RD a BD, murárske práce, šikmé a ploché strechy ....

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0

Domy na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
5,0

Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0

Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Mario S.

Živnostník
Sereď
4,9

Montáž svietidiel

Vyštudovaný elektrikár v Trnave komenskeho 1. Skusenosti 10tky domov a bytov, zásuvky, vypínače, podlahové kúrenie elektrické, stropné svetlá, lustre, LED pásy vonkajšie vnútorné, zapojenie spotrebičov, bodové svetlá,pohybove senzorové svetlá,stropné ventilátory, bleskozvody - revízie Obklady, dlažby,parkety,vinyl, sadrokartóny Dom na kľúč :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol V.

Firma
Kežmarok
4,9

Murárske práce

 Ponúkam precíznu prácu, som spoľahlivý. Ponúkam kompletné stavebné práce, t. j. omietky, obklady, dlažby, stavby rodinných domov, prerábky domov a bytov, sadrokartonárskych prác. V stavebníctve mám dlhoročné skúsenosti. Cena práce po dohode. Prešovský kraj.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip L.

Firma
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Stavebné práce, výkopové a zemné práce minibagrom, obklady, dlažby, domy na kľuč, maľovanie technikou AirLess, fasády, základy, sadrové/štukové omietky, montáž sadrokartónov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Zateplenie, izolácia

Nižšia cena33,70 €/m2
Priemerná cena37,57 €/m2
Vyššia cena42,80 €/m2

Pošlite dopyt 24238 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte zateplovača na zateplenie, izoláciu? V tejto kategórii máme 15 560 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt