Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Fasády domov, zateplenie domu

Viete, aké máte možnosti pri výbere fasády domu?

Hľadáte omietkára na fasády domov, zateplenie domu? V tejto kategórii máme 21320 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Viete, aké máte možnosti pri výbere fasády domu?
Fasády domov, zateplenie domu

Viete, aké máte možnosti pri výbere fasády domu?

Hovorí sa, že nezáleží na vonkajšej kráse, ale na tej vnútornej. No v prípade domu to až tak neplatí, keďže fasáda robí dom domom. Aj keď jej hlavnou funkciou je ochrana objektu pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi, minimálne rovnako je dôležitá aj jej estetická funkcia. Preto je potrebné fasádu vyberať tak, aby esteticky vhodne dotvárala celkový vzhľad domu, a zároveň aby bola aj kvalitatívne funkčná. Vďaka moderným technológiám máte na výber z množstva materiálovo zaujímavých riešení.

Základné rozdelenie fasád

Fasády domu delíme z hľadiska technologických procesov povrchovej úpravy obvodových plášťov na obklady a vonkajšie fasádne omietky.

Podľa druhu materiálu poznáme obklady:

 • drevené,
 • kamenné,
 • tehlové,
 • keramické,
 • kompozitové
 • a kovové.

Pod fasádne omietky patria:

 • akrylátové,
 • silikátové,
 • silikónové
 • a nanočasticové omietky.

Obklady

 • Drevo

Drevenú fasádu môžete mať aj v prípade, že máte murovaný dom. Fasády z dreva sa konštruujú ako dvojplášťové. To znamená, že za obkladom voľne prúdi vzduch, takže prípadná vlhkosť má kadiaľ odísť, čím sa zabraňuje hnilobe. Výhodou týchto fasád je jednoduchá spracovateľnosť, nenáročná montáž a jedinečný vzhľad. Nevýhodou sú vysoké náklady na údržbu a jej náročnosť.

Na drevenú fasádu možno použiť drevo z klasických domácich ihličnatých stromov (smrek, borovica, jedľa). Z listnatých je vhodný dub a agát. Do náročných a nepriaznivých podmienok sú vhodnejšie exotické dreviny (škandinávsky smrek, sibírsky smrekovec). Skvelé je aj termodrevo.

 • Kameň

Fasády z kameňa nie sú žiadnou novinkou, keďže kameň patrí k najstarším stavebným materiálom. Tieto fasády sa vyrábajú z rôznych druhov kameňov s rôznou povrchovou úpravou v závislosti od vlastností kameňa a estetických požiadaviek. Medzi ich prednosti možno jednoznačne považovať vysokú pevnosť, dobrú mrazuvzdornosť a dobrú izoláciu. Na druhej strane, patria k tým najdrahším možnostiam fasád.

 • Tehla

Podobné vlastnosti ako kameň, má aj tehlová fasáda. Je mimoriadne odolná voči počasiu, prašnosti a nečistotám. Ako nová vydrží desiatky rokov, no nielen to. Má výborné izolačné schopnosti, ktoré oceníte počas celého roka.

 • Keramika

Keramické fasády sa vyznačujú dlhou životnosťou, počas ktorej si dokážu udržať farebnú stálosť a sú vysoko odolné voči klimatickým zmenám. Taktiež sú takmer bezúdržbové a nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Rovnako ako kameň, patria k tým drahším možnostiam fasád.

 • Kompozit

Kompozit sa vyrába z drevenej múčky a plastu, a dokonale sa podobá na skutočné drevo. Kompozitové fasády sú vysoko odolné poveternostným podmienkam. Vyznačujú sa taktiež rozmerovou a farebnou stálosťou a dobrými izolačnými schopnosťami.

 • Kov

Kovové fasády pôsobia na pohľad exkluzívne. Väčšinou ich však nájdeme na administratívnych a obchodných budovách. Na rodinných domoch je ich uplatnenie sporadické. K výhodám týchto fasád patrí rýchla montáž, dlhá životnosť či farebná stálosť.

Fasádne omietky

 • Akrylát

Tieto omietky sú zmesou akrylátu a živice. Vynikajú pevnosťou a tým, že odpudzujú vodu. Sú cenovo najlacnejšie spomedzi fasádnych omietok. Avšak daňou za ich cenovú dostupnosť je to, že sa rýchlo špinia, ťažko čistia a sú slabo paropriepustné.

 • Silikát

Silikátové omietky sa vyrábajú zo syntetickej živice a draselného vodného skla. Na rozdiel od akrylátových sú vysoko paropriepustné a majú aj lepšie vlastnosti. Vydržia dlhšie čisté, ale sú aj odolnejšie voči slnku, a tak „držia“ farbu dlhšiu dobu. Ich aplikácia je niekedy veľmi náročná a vyžaduje si dokonale pripravený podklad.

 • Silikónové

Ide o kombináciu predošlých omietok. Vďaka tomuto spojeniu majú vyššiu UV odolnosť, lepšie paropriepustné vlastnosti, lepšiu odolnosť voči vode a zašpineniu. Tešia sa veľkej obľube, a preto patria k najvýhodnejším variantom povrchových úprav domov.

 • Nanočasticové

Štruktúra tejto fasády je tvorená z malých nanočastíc, ktoré vytvárajú aktívny štít. Tým je dosiahnutá dobrá paropriepustnosť, odolnosť voči vode, klimatickým zmenám, UV žiareniu a znečisteniu. Musíte však rátať s tým, že sú cenovo drahšie.

Ako vidíte, ponuka fasád je skutočne široká. Navyše každý typ fasády má svoje špecifiká, a preto je lepšie konzultovať výber s odborníkmi z Wilio. Tí Vám vedia najlepšie poradiť, aký druh fasády je najvhodnejší pre vašu nehnuteľnosť. Každopádne však máte z čoho vyberať.

 

  
 

autor: Tomáš

Jul 12, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21320 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Matúš A.

Živnostník
Košice
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Elektrotechnik. Prax 10 rokoov(Výroba NN, Eleltroinštalácie. bleskozvody. NN prípojky) Montáž+Demontáž a servis výťahov na Sk a v zahraničí . Práca...Zobraziť viac

Elektrotechnik. Prax 10 rokoov(Výroba NN, Eleltroinštalácie. bleskozvody. NN prípojky) Montáž+Demontáž a servis výťahov na Sk a v zahraničí . Práca s drevom a železom.pre súkromné účeli. Strojové maľovanie. Ovládam zákl. stavebné práce ako murovanie, montáž sadrokartónu,okien. voda+odpad, montáž nábytku+kuch. linky,Stierky+omietky, plavajúca podlaha + vynil, Dvere+zárubne. Nikdy nerobín to, načo si netrúfam. Vždy je premna dôležite dodržat technologicky postup pri akejkoľvek práci.

#
#
#
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce, murár

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Bratislava
5,0

Hodinový manžel

Robím veskere stavebné a dokončovanie práce maximálnou praxov treba vedieť sa dohodnúť a komunikovať spolu a garantujem predtziznost a spokojnostov...Zobraziť viac

Robím veskere stavebné a dokončovanie práce maximálnou praxov treba vedieť sa dohodnúť a komunikovať spolu a garantujem predtziznost a spokojnostov

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Dusan T.

Živnostník
Čachtice
4,9

Murárske práce, murár

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby...Zobraziť viac

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby ,obklady, aj kopacke prace .dakukem a teším sa na spoluprácu z každým.klientom máme aj pár fotiek na profile tak sy môžete pozrieť.

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor P.

Živnostník
Kolta
4,9

Murárske práce, murár

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by...Zobraziť viac

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by sa nedal realizovat

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,9

Maliarske práce, maliar

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s...Zobraziť viac

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan S.

Živnostník
Košice
4,9

Omietky

Komlexne stavebne prace ,drevodomy ,montovane domy , termovizie - zateplovanie , interier - exterier , v partii vodar ...Zobraziť viac

Komlexne stavebne prace ,drevodomy ,montovane domy , termovizie - zateplovanie , interier - exterier , v partii vodar - kurenar , elektrikar , poradenstvo , skoleny zivnostnici .....

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir D.

Živnostník
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Maliar,restaurator,malovanie na bielo farebne,benatsky stuk,malba interierov kreativna omietka,stierkovanie,tapetovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Martin J.

Živnostník
Košice
4,7

Murárske práce, murár

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné...Zobraziť viac

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné ceny je samozrejmosťou.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Stanislav P.

Firma
Dunajská Lužná
4,7

Murárske práce, murár

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace,...Zobraziť viac

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace, exteriérové a záhradnícke prace . Týmto prácam sa venujeme vyše 10 rokov so stabilným tímom skúsených majstrov a odborníkov. Velmy radi Vám vieme poskytnúť poradenstvo v stavebnom sektore. Tešíme sa na každú spoluprácu z budúcimi klientami.

#
#
#
Zadať dopyt

Henrich R.

Firma
Nová Dedinka
4,6

Rekonštrukcia kúpeľne

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné...Zobraziť viac

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné práce. Montujeme alarmy, kamerové systémy, elektrické kúrenia, fotovoltaické panely. Robíme kompletné kúrenárske a vodoinstalačné práce, montujeme bojlery, solárne panely, montujeme plynové kotly. Všetok elektroinštalačný a vodoinstalačný materiál vrátane kotlov a vyhrievaných telies a panely na solár a fotovoltaiku vieme dodať. Maľujeme, stierkujeme, robíme sádrokartóny, murujeme, obkladáme a dlaždíme, robíme nivelačky a potery. Pokladáme parkety, montujeme zárubne a dvere. Zabezpečujeme kompletný dovoz materiálu a vývoz stavebného odpadu. PS: kompletná rekonštrukcia bytov a rodinných domov "na kľúč", upratovanie s našou upratovačku máte Grátis.

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik M.

Firma
Prešov
4,5

Murárske práce, murár

Zdravím, poskytujeme profesionálne stavebné prace, dlhoročná prax , prax aj v zahraničí, pracujeme s kvalitným materiálom, poradíme vám s vašim...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujeme profesionálne stavebné prace, dlhoročná prax , prax aj v zahraničí, pracujeme s kvalitným materiálom, poradíme vám s vašim projektom.

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Kežmarok
4,5

Murárske práce, murár

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme...Zobraziť viac

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme 5roky v Nemecku ovládam stavebné plány a moja prax je 23 rokov.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás...Zobraziť viac

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš M.

Firma
Stupava
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke poprosím co najmenej osôb. Z dôvodu covid 19.

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav B.

Živnostník
Záhorská Ves
4,2

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Som živnostík pracujem v oblasti murarčiny som skúsený mam aj zamestnancov zoberiem všetku prácu ohľadom muračiny beriem prácu v exteriéri...Zobraziť viac

Som živnostík pracujem v oblasti murarčiny som skúsený mam aj zamestnancov zoberiem všetku prácu ohľadom muračiny beriem prácu v exteriéri aj interiéri

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Fasády domov, zateplenie domu

Nízka cena10,00 €/m2
Priemerná cena10,95 €/m2
Vysoká cena12,00 €/m2

Pošlite dopyt 21320 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte omietkára na fasády domov, zateplenie domu? V tejto kategórii máme 21320 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt