Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Ošetrenie dreva

Viete, ako predĺžiť drevu životnosť?

Hľadáte tesára na ošetrenie dreva? V tejto kategórii máme 20618 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Viete, ako predĺžiť drevu životnosť?
Ošetrenie dreva

Viete, ako predĺžiť drevu životnosť?

Drevo je úžasný prírodný materiál, ktoré má množstvo skvelých úžitkových vlastností. Je odolné, pevné, elastické a ľahko spracovateľné. Vďaka týmto vlastnostiam je vďačným stavebným materiálom, pričom navyše pôsobí luxusným dojmom.

Napriek svojim dobrým vlastnostiam je drevo citlivé na vonkajšie vplyvy, slnečné žiarenie, vlhkosť, ale aj biologických škodcov. Práve z týchto dôvodov je dôležité sa oň starať, ak mu chcete zabezpečiť dlhšiu životnosť. Jedným zo spôsobov, ako ju dosiahnuť, je impregnácia.

Čo je impregnácia?

Impregnácia dreva, zjednodušene povedané, je povrchová úprava prostredníctvom prostriedkov, ktoré vytvárajú ochrannú vrstvu voči pomerne širokej škále vonkajších vplyvov. Je to náter, ktorý obsahuje biocídy a zamedzuje tak výskytu škodcov v dreve.

Biocídy sa delia na fungicídy (chránia pred plesňami a hubami) a insekticídy (chránia pred hmyzom v zárodkoch). Používajte preto impregnáciu, ktorá obsahuje oba tieto typy biocídov. 

Ako sa na ňu pripraviť?

Pred samotnou aplikáciou impregnácie si musíte pripraviť povrch. Ten musí byť suchý, a v ideálnom prípade aj úplne hladký. Rovnako tak musia byť zbavené nečistôt aj štetky a valčeky, s ktorými budete náter realizovať.

Akým spôsobom ju realizovať?

Samotný proces impregnácie je pomerne jednoduchý. Aplikovať ju môžete rôznymi spôsobmi – striekaním, natieraním štetcom alebo namáčaním. Je len na vás, ktorý spôsob si zvolíte, ktorý je pre vás ten najjednoduchší a najpraktickejší.

Impregnácia by sa mala aplikovať na zdravé a suché kusy dreva. A to ešte pred jeho užívaním, a len jedným náterom. Ak chcete impregnovať staršie drevo, ktoré je už opotrebované a ešte nebolo impregnované, alebo sa impregnácia už zničila, tak také drevo musíte najskôr dobre očistiť a zbaviť všetkých predošlých náterov.

Impregnáciou to nekončí

Samotná impregnácia sama o sebe nestačí na ochranu dreva. Preto je potrebné po jej aplikovaní drevo natrieť ešte povrchovým náterom, ktorý mu poskytne ochranu pred všetkými vonkajšími poveternostnými podmienkami. Spomedzi povrchových náterov sa najčastejšie využívajú oleje, lazúry a krycie farby na drevo.

Oleje a lazúry

Oleje a lazúry vytvárajú na povrchu dreva priehľadný film, ktorý bráni prenikaniu vlhkosti dovnútra dreva. Keďže sú polopriesvitné, tak zachovávajú štruktúru dreva. Okrem toho sú paropriepustné, odolné voči jemným chemickým čistiacim prostriedkom, ľahko aplikovateľné, a umožňujú jednoduchú renováciu náteru.

Krycie farby na drevo

Sú to tvrdé a nepriepustné farby, cez ktoré nie je vidno pôvodnú štruktúru dreva. No výborne chránia drevo pred poveternostnými a mechanickými vplyvmi. Renovácia náteru je náročnejšia, pričom zvyčajne vyžaduje vhodný podkladový náter.

Jeden náter nestačí

V prípade povrchových náterov neplatí to, čo pri impregnácii. A teda jedenkrát a dosť. Oleje, lazúry aj krycie farby na drevo si vyžadujú pravidelnú renováciu. Zvyčajne stačí raz do roka, no v prípade niektorých olejov aj častejšie.

Pár dobrých rád na záver

  • Drevo impergnujte vonku alebo v dobre vetraných priestranstvách 
  • Impregnačný náter aplikujte nahrubo, čím sa dostane hlbšie do štruktúry dreva
  • Náter realizujte v čase s optimálnou teplotou a vlhkosťou vzduchu
  • Drevo musí byť dôkladne suché, hladké a čisté
  • Podľa typu náteru si vyberte vhodný štetec

Ak chcete, aby drevo bolo po dlhý čas tak krásne, ako keď ste ho kupovali, tak by ste ho mali naimpregnovať. Predovšetkým vtedy, ak bude v exteriéri alebo v priestoroch so zvýšenou vlhkosťou.

 
 
  
      

autor: Patrícia

Jul 16, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20618 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Bojan G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliarske práce, maliar

Dlhoročné skúsenosti v oblasti stavebníctva, získané v zahraničí. Záruka čistej, kvalitnej a rýchlo odvedenej práce.

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor S.

Živnostník
Častkovce
5,0

Odvoz odpadu

Dobrý deň Sme partia ktora má rada novú výzvu a to v rekonštrukcii,búrania,odvozu,pristavania,malovania a podobných prác. Žiadna práca pre nás nie je...Zobraziť viac

Dobrý deň Sme partia ktora má rada novú výzvu a to v rekonštrukcii,búrania,odvozu,pristavania,malovania a podobných prác. Žiadna práca pre nás nie je príliš velká ani malá

#
#
#
Zadať dopyt

Robert J.

Firma
Bratislava
5,0

Povrchové úpravy

Kvalitné práce a zodpovedne, čistota Dlhodobá prax v remesle Rekonštrukcie bytov. Maliarske práce,sadrokartony, stierky, nátery Búracie práce mladý profesionálny chlap zaručenou prácou..........

#
#
#
Zadať dopyt

Dusan T.

Živnostník
Čachtice
4,9

Murárske práce, murár

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby...Zobraziť viac

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby ,obklady, aj kopacke prace .dakukem a teším sa na spoluprácu z každým.klientom máme aj pár fotiek na profile tak sy môžete pozrieť.

#
#
#
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Malacky
4,9

Upratovanie

Ponúkame stavebné práce exteriér aj interiér. Zamkova dlažba Altánky Záhradné domčeky Strechy Terasy Ploty Orezavanie stromov Asvaltovanie Malovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir D.

Živnostník
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Maliar,restaurator,malovanie na bielo farebne,benatsky stuk,malba interierov kreativna omietka,stierkovanie,tapetovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš S.

Firma
Bratislavský kraj
4,6

Elektrikár

Elektrikár ...Zobraziť viac

Elektrikár

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš M.

Firma
Stupava
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke poprosím co najmenej osôb. Z dôvodu covid 19.

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol K.

Firma
Trnava
4,3

Maliarske práce, maliar

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem z rôznymi vodoinštalačnými prácami (opravy vodovodných batérií, sifónov,výmena WC atď.) inštaláciou svietidiel,...Zobraziť viac

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem z rôznymi vodoinštalačnými prácami (opravy vodovodných batérií, sifónov,výmena WC atď.) inštaláciou svietidiel, garniži, vŕtanie poličiek, obrazov maľovanie, montáž nábytku a podobne. Robím kvalitnú prácu a veľmi rád vám pomôžem so všetkým čo potrebujete!Bývam v Trnave pracujem v okolí 100 km podľa dohody.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Ošetrenie dreva

Nízka cena17,00 €/hod
Priemerná cena20,75 €/hod
Vysoká cena25,00 €/hod

Pošlite dopyt 20618 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte tesára na ošetrenie dreva? V tejto kategórii máme 20618 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt