Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Stavba plotu

Výber správneho odborníka na stavbu plota

Hľadáte staviteľa na stavbu plotu? V tejto kategórii máme 16 541 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Výber správneho odborníka na stavbu plota
Stavba plotu

Výber správneho odborníka na stavbu plota

Pri výbere správneho špecialistu na plot je potrebné myslieť na niektoré kľúčové problémy. V tomto článku vás nimi prevedieme krok za krokom. Najskôr sa vyzbrojte základnými znalosťami.

 Vyberte si skôr špecialistu na oplotenie ako bežného majstra

Vyhýbajte sa dodávateľom, ktorí majú skúsenosti s montážou iba jedného druhu oplotenia. Získajte podrobnú cenovú ponuku od každého dodávateľa, o ktorom uvažujete. Nikdy si nenajímajte dodávateľa, ktorý požaduje zaplatiť za prácu vopred. Spýtajte sa na použité materiály a kto bude skutočne realizovať práce. 

Najprv sa oboznámte so základnými znalosťami. Skôr ako sa porozprávate s dodávateľmi, zistite si informácie o typoch oplotenia. To vám pomôže pochopiť, čo vám hovorí každý špecialista, keď príde s návrhom cenovej ponuky pre váš projekt - a zistite, ktorý typ plota je pre vás najvhodnejší. Vyberte si skôr špecialistu na oplotenie ako bežného stavbára.

Práce v oplotení sa dramaticky líšia - od vybudovania priemyselných bezpečnostných bariér po poľnohospodárske oplotenie pre hospodárske zvieratá a tradičné oplotenie okolo súkromných príbytkov a záhrad. Každý typ projektu vyžaduje inú škálu zručností, takže je dôležité zvoliť si dodávateľa, ktorý má dostatok skúseností s vykonávaním rôznych činností spojených so stavbou plota. Čím konkrétnejšia bude skúsenosť obchodníka, tým je pravdepodobnejšie, že bude schopný rýchlo a efektívne zvládnuť vzniknuté problémy. Stavbári plotov na Wilio sú špecializovaní na oplotenie a majú vynikajúce referencie od zákazníkov.

Tipy od skutočného špacialistu na ploty

Špecialista na ploty Martin vysvetľuje: "Je dobrý nápad najať si niekoho, kto sa špecializuje na ploty. Ak pôjdete do firmy, ktorá sa venuje rozličným stavebným činnostiam, pravdepodobne nebude vo vašom konkrétnom projekte stavby plota taká zručná. Ľudia si niekedy najmú takúto všeobecnú staviteľskú firmu na stavbu plota, pretože si myslia, že to bude lacnejšie, ale niekomu, kto nemá správne nástroje alebo odborné skúsenosti, môže prácu robiť dvakrát dlhšie – a v prípade, že si účtuje hodinový poplatok, znamená to, že majiteľ domu nakoniec zaplatí omnoho viac."

Martin radí, aby si zákazníci vyžiadali aj fotografie predošlích prác: "Rovnako ako o recenzie, požiadajte o ukážku fotografií z predošlých realizovaných prác, a ak je to možné porozprávajte sa s jedným alebo dvoma z jeho predchádzajúcich zákazníkov. Umožní vám to posúdiť jeho kvalitu prác a reakcie zákazníkov. Rovnako vám to umožní identifikovať možné riziká. Napríklad, možné susedské spory o hranice pozemku, prípadne ako sa s tým vysporiadať." Wilio vám pomôže nájsť profesionálnych odborníkov na stavbu plotov vo vašom okolí a za dobré ceny ešte dnes.

Vyhýbajte sa dodávateľom, ktorí majú skúsenosti iba s montážou jedného druhu oplotenia. Spoľahlivý odborník na stavbu plota by mal byť schopný zvládnuť takmer každý druh oplotenia. Pozrite si ich fotky, aby ste sa uistili, že majú s touto prácou dlhoročné skúsenosti. Mnoho zákazníkov chce drevené ploty s betónovými plotovými stĺpikmi. Nie sú však vhodné do každého prostredia, takže dodávateľ musí mať zručnosti potrebné aj na alternatívne druhy oplotenia, ak si to situácia vyžaduje. V prípade domácich projektov oplotenia patria medzi kľúčové faktory znalosť osadenia drevených panelov a betónových stĺpikov. 

Ako dlho vydržia rôzne druhy oplotenia?

Ako by sa mal každý druh oplotenia udržiavať počas doby jeho životnosti? Dobrý dodávateľ by mal odborne odpovedať na vaše otázky týkajúce sa ktorejkoľvek z týchto tém. Získajte podrobnú cenovú ponuku od každého dodávateľa, o ktorom uvažujete. Pokiaľ je to možné, pokúste sa vyžiadať cenovú ponuku aspoň od troch dodávateľov. Takto budete môcť porovnať cenové kalkulácie a správne sa rozhodnúť, aby ste vedeli, za čo platíte.

Myslite na to, že najlacnejšia ponuka nie je vždy najvýhodnejšia. Ak niekto ponúka, že svoju prácu urobí za nízku cenu, odporúčame vám, aby ste sa ho podrobne opýtali, aký bude jeho stavebný proces. Následne môžete tento proces porovnať s tým, čo ponúkajú iní dodávatelia. Okrem ponuky za materiál a prácu by mala cenová ponuka obsahovať aj všetky možné ďalšie výdavky - napríklad poplatky za parkovanie alebo likvidáciu odpadu. 

Nikdy si nenajímajte dodávateľa, ktorý požaduje kompletné náklady za prácu zaplatiť vopred. Pri veľkých projektoch môže špecialista na oplotenie požiadať o zloženie zálohy na začiatku projektu, aby prispel k zaplateniu nákladov za materiál. Avšak celá platba by sa mala realizovať až po dokončení projektu a kontrole všetkých prác. Náš skúsený staviteľ a špacialista na ploty Martin vysvetľuje: "Od nikoho neberiem žiadne pladby vopred. Účtujem iba platbu po dokončení práce. Môj názor je, že ak ide o seriózny obchod medzi dodávateľom a zákazníkom, platbu za materiál, prácu a ďalšie výdavky, nie je potrebné, pýtať od zákazníka peniaze vopred."

Zaujímajte sa o detaily  

Pýtajte sa na použité materiály už na začiatku. Opýtajte sa každého dodávateľa, aké sú jeho zásady v oblasti materiálov. Odborník Martin opisuje svoje skúsenosti: "Radšej si všetky materiály dodávame sami. V prípade, že materiál dodá majiteľ domu je tam riziko, že môže byť nesprávny alebo nebude dostatočné množstvo jeho komponentov a podobne. Ak dodáme všetko, môžeme prevziať plnú zodpovednosť, ak sa niečo pokazí." Dodáva, že obchodníci môžu často získať lepšie ponuky dodávok, keďže odoberajú od distribútora väčšie množstvá. Kvalita materiálov z píl je často oveľa lepšia ako materiálov zakúpených v rôznych lacných obchodoch. 

Predtým, ako si najmete dodávateľa, mali by ste si tiež zistiť, čo plánuje urobiť so starými materiálmi na oplotenie. Každá firma zaoberajúca sa oplotením by mala byť pripravená odviesť so sebou staré oplotenie. To by malo byť štandardom, za ktoré sa osobitne neúčtuje poplatok. Myslite na to, keď budete podpisovať zmluvu a dajte si pozor na to či je to zahrnuté ako súčasť písomnej dohody, ktorú obchodník poskytne na začiatku procesu. 

Keď dodávatelia predložia ponuku na váš projekt, opýtajte sa ich, kto bude prácu skutočne robiť. Zistite, ktoré práce bude vykonávať samotný dodávateľ a ktoré služby budú vykonávať ďalší členovia jeho tímu alebo subdodávatelia. Mnoho dobrých obchodníkov zadáva určité služby subdodávateľsky - to nemusí byť nevyhnutne problém. Je však dôležité zistiť, do akej miery sa bude práca zadávať externe, a kto prevezme zodpovednosť v prípade akýchkoľvek problémov.

autor: Andrej

Apr 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 16 541 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0

Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter V.

Živnostník
Levice
5,0

Zváranie

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do...Zobraziť viac

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do plechu zameranie a poradenstvo grátis

#
#
#
Zadať dopyt

Ján M.

Firma
Zvolen
5,0

Oprava strechy

Strechám sa venujem od 15.r až do teraz. (Mám 33.) Pôsobil som vo Francúzsku (2015/2018) ako klampiar a mám vyštudovaný odbor...Zobraziť viac

Strechám sa venujem od 15.r až do teraz. (Mám 33.) Pôsobil som vo Francúzsku (2015/2018) ako klampiar a mám vyštudovaný odbor tesár. Teším/e sa na Vás

#
#
#
Zadať dopyt

Michal O.

Živnostník
Vranov nad Topľou
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý...Zobraziť viac

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý čas dopredu,tak vás prosíme volať aj mesiace skôr,ak niečo chcete, plánujete robiť ;) Pracujeme Len s kvalitným materiálom a každý jeden technologicky a pracovný postup sa dokumentuje! Poctivá práca je naša reklama... Tešíme sa na spoluprácu :)

#
#
#
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce, murár

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

#
#
#
Zadať dopyt

Ján H.

Živnostník
Banská Bystrica
5,0

Upratovanie

Pekný deň ponúkame rôzne murárske práce, sťahovacie práce, montáž demontáž nábytku, podlahové práce,upratovacie služby.... atď...

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj P.

Živnostník
Piešťany
5,0

Elektroinštalácia

Kompletné prerábky bytov a domov,sadrokartonarske prace, kompletné elektroinštalačné práce ,elektrické kúrenie,rozvody,dlažby,obklady.,plávajúce podlahy..prerábky podľa špecifikácie zákazníka.

#
#
#
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane ...Zobraziť viac

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane studne - kanalizácie - Orezy stromov - Betonove ploty - Potery - Zimné záhrady podľa vašich predstáv - Asfaltovie - Demolačne prace -upratovanie - EPOXIDOVÉ dlažby - Anhydrove potere - Kamene koberce - Sadrokartón a montáž sadrokartónu - Zatepľovacie práce a zateplovanie fasád - Pokladanie zámkovej dlažby + osadenie obrubníkov - Murovky a stavby rodinných domov - Rekonštrukčné práce - Zemné a výkopové práce - A iné podľa dohody Pre viac info ma neváhajte kontaktovať správe

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan N.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

Zaoberáme sa realizáciou stavebných prác, epoxidové podlahy, hydroizolácie, obklady dlažby,stavby plotov a rekonštrukčné práce. Na foto viď. malá...Zobraziť viac

Zaoberáme sa realizáciou stavebných prác, epoxidové podlahy, hydroizolácie, obklady dlažby,stavby plotov a rekonštrukčné práce. Na foto viď. malá ochutnávka.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš K.

Firma
Veľká Lúka
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Sme mladá firma, ktorá zabezpečuje nasledovné práce : - pokládka zámkovej dlažby - pokládka kamennej dlažby - oporné/okrasné múry - ploty(betónové,sekciové,pletivové) - búračské práce

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor P.

Živnostník
Kolta
4,9

Murárske práce, murár

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by...Zobraziť viac

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by sa nedal realizovat

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne...Zobraziť viac

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik B.

Živnostník
Bratislava
4,9

Montáž, skladanie nábytku

Dobrý deň, som 20 ročný študent manažmentu ktorý aktuálne býva na mlynoch v Bratislave. Pochádzam z obce na východe a...Zobraziť viac

Dobrý deň, som 20 ročný študent manažmentu ktorý aktuálne býva na mlynoch v Bratislave. Pochádzam z obce na východe a mám bohaté skúsenosti s prácou v záhrade, na stavbách (oco a dedo sú stavbári, strýko maliar) kde som pracoval na fušky. Taktiež mám bohaté skúsenosti s prácou v domácnosti a nejaké aj s elektrinou (viem zapojiť zásuvku, svetlá, vypínače, ba aj opraviť rôznu elektroniku). Viem vám tiež pomôcť s pokazeným počítačom, mobilom atď.

#
#
#
Zadať dopyt

Jakub T.

Firma
Bratislava
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý deň robím každý projekt tak aby sme boli spokojné obidve strany čiže ak náhodou pri odhadovani...Zobraziť viac

Dobrý deň robím každý projekt tak aby sme boli spokojné obidve strany čiže ak náhodou pri odhadovani ceny poviem veľkú sumu treba mi to napísať a povedať mi vašu predstavu a určite sa stretneme ...Ja totižto neviem ako vyzerá to o com si píšeme čiže buď je zľa fotka alebo tam nieje žiadna alebo nedáte rozmer....v skratke treba sa ozvať 😉

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Košice
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi požiadavkami tak, aby ste boli maximálne spokojní, pričom však na prvom mieste je výber kvalitných materiálov a nie stále jeho cena. Prajem pekný deň.

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,8

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Marcel S.

Živnostník
Modra
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov...Zobraziť viac

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov vývoz odpadu.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac

Pošlite dopyt 16541 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na stavbu plotu? V tejto kategórii máme 16 541 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt