Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Stavba plotu

Výber správneho odborníka na stavbu plota

Hľadáte staviteľa na stavbu plotu? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Výber správneho odborníka na stavbu plota
Stavba plotuVýber správneho odborníka na stavbu plota

Pri výbere správneho špecialistu na plot je potrebné myslieť na niektoré kľúčové problémy. V tomto článku vás nimi prevedieme krok za krokom. Najskôr sa vyzbrojte základnými znalosťami.

 Vyberte si skôr špecialistu na oplotenie ako bežného majstra

Vyhýbajte sa dodávateľom, ktorí majú skúsenosti s montážou iba jedného druhu oplotenia. Získajte podrobnú cenovú ponuku od každého dodávateľa, o ktorom uvažujete. Nikdy si nenajímajte dodávateľa, ktorý požaduje zaplatiť za prácu vopred. Spýtajte sa na použité materiály a kto bude skutočne realizovať práce. 

Najprv sa oboznámte so základnými znalosťami. Skôr ako sa porozprávate s dodávateľmi, zistite si informácie o typoch oplotenia. To vám pomôže pochopiť, čo vám hovorí každý špecialista, keď príde s návrhom cenovej ponuky pre váš projekt - a zistite, ktorý typ plota je pre vás najvhodnejší. Vyberte si skôr špecialistu na oplotenie ako bežného stavbára.

Práce v oplotení sa dramaticky líšia - od vybudovania priemyselných bezpečnostných bariér po poľnohospodárske oplotenie pre hospodárske zvieratá a tradičné oplotenie okolo súkromných príbytkov a záhrad. Každý typ projektu vyžaduje inú škálu zručností, takže je dôležité zvoliť si dodávateľa, ktorý má dostatok skúseností s vykonávaním rôznych činností spojených so stavbou plota. Čím konkrétnejšia bude skúsenosť obchodníka, tým je pravdepodobnejšie, že bude schopný rýchlo a efektívne zvládnuť vzniknuté problémy. Stavbári plotov na Wilio sú špecializovaní na oplotenie a majú vynikajúce referencie od zákazníkov.

Tipy od skutočného špacialistu na ploty

Špecialista na ploty Martin vysvetľuje: "Je dobrý nápad najať si niekoho, kto sa špecializuje na ploty. Ak pôjdete do firmy, ktorá sa venuje rozličným stavebným činnostiam, pravdepodobne nebude vo vašom konkrétnom projekte stavby plota taká zručná. Ľudia si niekedy najmú takúto všeobecnú staviteľskú firmu na stavbu plota, pretože si myslia, že to bude lacnejšie, ale niekomu, kto nemá správne nástroje alebo odborné skúsenosti, môže prácu robiť dvakrát dlhšie – a v prípade, že si účtuje hodinový poplatok, znamená to, že majiteľ domu nakoniec zaplatí omnoho viac."

Martin radí, aby si zákazníci vyžiadali aj fotografie predošlích prác: "Rovnako ako o recenzie, požiadajte o ukážku fotografií z predošlých realizovaných prác, a ak je to možné porozprávajte sa s jedným alebo dvoma z jeho predchádzajúcich zákazníkov. Umožní vám to posúdiť jeho kvalitu prác a reakcie zákazníkov. Rovnako vám to umožní identifikovať možné riziká. Napríklad, možné susedské spory o hranice pozemku, prípadne ako sa s tým vysporiadať." Wilio vám pomôže nájsť profesionálnych odborníkov na stavbu plotov vo vašom okolí a za dobré ceny ešte dnes.

Vyhýbajte sa dodávateľom, ktorí majú skúsenosti iba s montážou jedného druhu oplotenia. Spoľahlivý odborník na stavbu plota by mal byť schopný zvládnuť takmer každý druh oplotenia. Pozrite si ich fotky, aby ste sa uistili, že majú s touto prácou dlhoročné skúsenosti. Mnoho zákazníkov chce drevené ploty s betónovými plotovými stĺpikmi. Nie sú však vhodné do každého prostredia, takže dodávateľ musí mať zručnosti potrebné aj na alternatívne druhy oplotenia, ak si to situácia vyžaduje. V prípade domácich projektov oplotenia patria medzi kľúčové faktory znalosť osadenia drevených panelov a betónových stĺpikov. 

Ako dlho vydržia rôzne druhy oplotenia?

Ako by sa mal každý druh oplotenia udržiavať počas doby jeho životnosti? Dobrý dodávateľ by mal odborne odpovedať na vaše otázky týkajúce sa ktorejkoľvek z týchto tém. Získajte podrobnú cenovú ponuku od každého dodávateľa, o ktorom uvažujete. Pokiaľ je to možné, pokúste sa vyžiadať cenovú ponuku aspoň od troch dodávateľov. Takto budete môcť porovnať cenové kalkulácie a správne sa rozhodnúť, aby ste vedeli, za čo platíte.

Myslite na to, že najlacnejšia ponuka nie je vždy najvýhodnejšia. Ak niekto ponúka, že svoju prácu urobí za nízku cenu, odporúčame vám, aby ste sa ho podrobne opýtali, aký bude jeho stavebný proces. Následne môžete tento proces porovnať s tým, čo ponúkajú iní dodávatelia. Okrem ponuky za materiál a prácu by mala cenová ponuka obsahovať aj všetky možné ďalšie výdavky - napríklad poplatky za parkovanie alebo likvidáciu odpadu. 

Nikdy si nenajímajte dodávateľa, ktorý požaduje kompletné náklady za prácu zaplatiť vopred. Pri veľkých projektoch môže špecialista na oplotenie požiadať o zloženie zálohy na začiatku projektu, aby prispel k zaplateniu nákladov za materiál. Avšak celá platba by sa mala realizovať až po dokončení projektu a kontrole všetkých prác. Náš skúsený staviteľ a špacialista na ploty Martin vysvetľuje: "Od nikoho neberiem žiadne pladby vopred. Účtujem iba platbu po dokončení práce. Môj názor je, že ak ide o seriózny obchod medzi dodávateľom a zákazníkom, platbu za materiál, prácu a ďalšie výdavky, nie je potrebné, pýtať od zákazníka peniaze vopred."

Zaujímajte sa o detaily  

Pýtajte sa na použité materiály už na začiatku. Opýtajte sa každého dodávateľa, aké sú jeho zásady v oblasti materiálov. Odborník Martin opisuje svoje skúsenosti: "Radšej si všetky materiály dodávame sami. V prípade, že materiál dodá majiteľ domu je tam riziko, že môže byť nesprávny alebo nebude dostatočné množstvo jeho komponentov a podobne. Ak dodáme všetko, môžeme prevziať plnú zodpovednosť, ak sa niečo pokazí." Dodáva, že obchodníci môžu často získať lepšie ponuky dodávok, keďže odoberajú od distribútora väčšie množstvá. Kvalita materiálov z píl je často oveľa lepšia ako materiálov zakúpených v rôznych lacných obchodoch. 

Predtým, ako si najmete dodávateľa, mali by ste si tiež zistiť, čo plánuje urobiť so starými materiálmi na oplotenie. Každá firma zaoberajúca sa oplotením by mala byť pripravená odviesť so sebou staré oplotenie. To by malo byť štandardom, za ktoré sa osobitne neúčtuje poplatok. Myslite na to, keď budete podpisovať zmluvu a dajte si pozor na to či je to zahrnuté ako súčasť písomnej dohody, ktorú obchodník poskytne na začiatku procesu. 

Keď dodávatelia predložia ponuku na váš projekt, opýtajte sa ich, kto bude prácu skutočne robiť. Zistite, ktoré práce bude vykonávať samotný dodávateľ a ktoré služby budú vykonávať ďalší členovia jeho tímu alebo subdodávatelia. Mnoho dobrých obchodníkov zadáva určité služby subdodávateľsky - to nemusí byť nevyhnutne problém. Je však dôležité zistiť, do akej miery sa bude práca zadávať externe, a kto prevezme zodpovednosť v prípade akýchkoľvek problémov.

autor: Andrej

Apr 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 16 592 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0
Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0
Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dominik L.

Firma
Bratislava
5,0
Záhrada a vonkajšie práce

Sme mladá záhradnícka firma, realizujeme záhrady, závlahy, osvetlenia zahrad, spevnené plochy, drobné stavebné a buracske práce. Robíme aj návrhy záhrad, prepravu tovaru a dovoz tovaru zo zahraničia.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Patrik B.

Živnostník
Bratislava
4,9
Montáž, skladanie nábytku

Dobrý deň, som 20 ročný študent manažmentu ktorý aktuálne býva na mlynoch v Bratislave. Pochádzam z obce na východe a mám bohaté skúsenosti s prácou v záhrade, na stavbách (oco a dedo sú stavbári, strýko maliar) kde som pracoval na fušky. Taktiež mám bohaté skúsenosti s prácou v domácnosti a nejaké aj s elektrinou (viem zapojiť zásuvku, svetlá, vypínače, ba aj opraviť rôznu elektroniku). Viem vám tiež pomôcť s pokazeným počítačom, mobilom atď.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8
Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8
Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Marcel S.

Živnostník
Modra
4,8
Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov vývoz odpadu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter A.

Firma
Košice
4,7
Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Monika K.

Firma
Bratislava
4,7
Oprava strechy

Vykonávam tieto nasledovne práce rekonštrukcie rodinných domov i bitovich jadier opravi striech, komínov, oplotenia zamkove dlažby búracie práce vypratávacie omietky maľovanie sietkovanie betonovanie väčších plôch obklady dlažby a tak isto vodarske a elektrikárske prace oplotenia a tak dal...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7
Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Karol V.

Firma
Malacky
4,7
Rekonštrukcia bytu

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na živnosť.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milan T.

Firma
Slovenský Grob
4,6
Obklady, dlažby

Sme profesionáli v oblasti stavieb a rekonštrukcií. Na trhu od roku 2007. Naše služby: Stavba domu, Obkladačské práce, Murárske práce, Vodoinštalácie, Elektroinštalácie, Omietky a stierky, Pokládka podláh, parkiet, Sadrokartónové stropy, Maľovanie a striekanie, Búracie práce, Výmena bytového jadra, Izolácie, Osádzanie zárubní, dverí a okien, Vyrovnanie podláh, Odvoz a likvidácia odpadu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš C.

Firma
Holice
4,5
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Robo S.

Firma
Senec
4,5
Murárske práce

Stavba ekologických a pasívnych domov, drevostavby, murovanie z kameňa, domy na kľúč, rekonštrukcie domov a bytov. Výškové práce horolezeckou technikou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Pošlite dopyt 16592 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte staviteľa na stavbu plotu? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt