Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Zámočník

Výber správneho zámočníka

Hľadáte zámočníka na opravu, výmenu zámku? V tejto kategórii máme 17 740 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Výber správneho zámočníka
Zámočník

Výber správneho zámočníka

Či už máte starú trčiacu západku, ktorú je potrebné vylepšiť, alebo pokazený zámok, ktorý je potrebné opraviť, spoľahlivý zámočník vám môže pomôcť zaistiť v domácnosti pocit bezpečia. Nech už so svojim zámkom potrebujete urobiť čokoľvek, tak je potrebné, aby ste našli toho správneho zámočníka.

Na Wilio nájdete mnoho zámočníkov, ktorí vám pomôžu s výmenou zámku, pri vymknutí alebo pri výrobe nového kľúča. Hovorili sme s niektorými z nich, aby sme pre vás zistili tie najdôležitejšie informácie o ich práci a pomohli vám pri výbere toho správneho majstra zámočníka.

3 veci, ktoré majte na pamäti 

 V prvom rade majte na pamäti fakt, že zámočník musí používať kvalitný materiál, mať dlhoročné skúsenosti a musí byť transparentný ohľadom cien. Ak si tieto tri body uchováte v pamäti, tak vám to pri výbere toho správneho určite pomôže. Zistite či má vami vybraný zámočník potrebné skúsenosti a vzdelanie. V dnešnej dobe si môže totiž ktokoľvek nakúpiť náradie a vydávať sa za zámočníka.

Neexistujú žiadne právne predpisy týkajúce sa tejto profesie a nie je potrebné, aby boli zámočníci kvalifikovaní alebo akreditovaní. Na rozdiel od registra plynovej ochrany, do ktorého sa musí prihlásiť každý, kto pracuje s plynom v domácnosti, nie je povinnosťou zámočníka byť súčasťou podobnej skupiny. Mnoho zámočníkov však bude patriť k organizáciám, ktorých cieľom je zabezpečiť určitú reguláciu pre obchod.

Skúsený zámočník Rudolf F. pre Wilio povedal: „Ak pre zámočníkov neexistujú žiadne vládne licencie, vždy by sme odporučili objednanie zámočníkov, ktorí majú formu akreditácie treťou stranou, ktorá zahŕňa preverovanie, pravidelná kontrola a doklad o odbornej spôsobilosti.“ Podobne môže byť vami vybraný zámočník súčasťou cechu certifikovaných zámočníkov, ktorý má celý rad pokynov, ktorými sa jeho členovia zaväzujú dodržiavať, vrátane záruk, poistenia a kvality ich práce. Aj keď je členstvo v týchto orgánoch dobrým znakom a zámočník berie svoje povinnosti vážne, je rovnako dôležité venovať pozornosť ich osobitnej kvalifikácii a skúsenostiam.

Ak má zámočník veľa relevantných skúseností, môže to preukázať jeho schopnosti viac, ako dokáže členstvo v konkrétnom orgáne. Mnoho zámočníkov môže mať rôzne kvalifikácie, zatiaľ čo iní môžu pracovať na učňovskej príprave u iného živnostníka, kým sa naučia povolanie správne vykonávať.

Jednoduchým spôsobom, ako preveriť ich skúsenosti, je prečítať si recenzie o ich práci na Wilio, ktorý umožňuje predchádzajúcim zákazníkom zanechať hodnotenie ich skúseností s obchodníkom. Pri osobnom stretnutí alebo mailovej komunikácii vám môže zámočník sprostredkovať aj fotografie jeho predchádzajúcich prác. Pri veľkej objednávke vás môže nakontaktovať aj na jeho predchádzajúcich zákazníkov, ktorí sa s vami podelia o ich osobné skúsenosti s daným zámočníkom. 

Marek má na Wilio viac ako 150 pozitívnych hodnotení. Povedal: "Zámočníci sú rôzni - nie som členom žiadnej organizácie ani ničoho, ale kvalifikáciu som získal skoro. Zámočníctvo vyžaduje najmä skúsenosti. Čím viac zámkov vymeníte, tým viac sa toho naučíte a budete lepšie pripravený na budúce výzvy."

Zámočníci sa vo väčšine prípadov rozbitými mechanizmami vo dverách či na oknách z PVC materiálu. Okrem toho sa venujú aj výmene zámkov, čo vyžaduje asi najviac zákazníkov, pričom staré nahradia novším, bezpečnejším a modernejším. Tieto práce sa vykonávajú neustále a je pri nich potrebná určitá prax.

Ako si vybrať toho správneho?

Uistite sa, že ceny zámočníka sú prehľadné. Väčšina prác nie je finančne náročná, pretože sú to len malé úpravy. Ak však už potrebujete vykonať ozaj veľkú výmenu alebo modernizáciu zámkov na dverách alebo oknách, požiadajte o cenovú ponuku viacerých zámočníkov, aby ste si vedeli vybrať toho najlepšieho za najlepšiu cenu a vedeli si to porovnať. Rovnako si budete vedieť porovnať aj ceny za materiál u rôznych dodávateľov. Korektný zámočník by mal byť v cenách transparentný.

Zámočník Marek povedal: "Väčšina prác, ktoré zámočník vykonáva je pomerne jednoduchá a stále sa opakuje, takže ceny sú takmer rovnaké. Zámočníci by mali mať v cenách za vykonanú prácu jasno. V prípade akýchkoľvek dodatočných poplatkov by mali zákazníka informovať vopred a zahrnúť to v cenovej ponuke. Ak je práca naplánovaná vopred, nemalo by to vyžadovať žiadne ďalšie neočakávané poplatky, teda okrem ich štandardnej sadzby." Nezabudnite skontrolovať všetky ďalšie potenciálne náklady, napríklad cenu strihania a dodania náhradných súprav kľúčov, a pred začatím práce odsúhlaste dohodnutú cenu.

Získajte cenovú ponuku zadarmo. Pomôžeme vám nájsť profesionálnych zámočníkov vo vašom okolí a získať skutočné ponuky už dnes. Preverte si či daný zámočník ponúka kvalitné materiály. Nemá totiž zmysel ak skvelý zámočník vykonáva skvelú prácu ale materiál, ktorý používa je nekvalitný. Marek nabáda potenciálnych zákazníkov, aby pri rôznych zmenách kontrolovali dôslednosť daného zámočníka. Existuje mnoho prípadov, kedy nedôsledný zámočník zámok zle nameral a tým pádom po nainštalovaní nezapadal dobre. Aj keď ide len o pár milimetrov, pre zlodeja to znamená väčšiu možnosť, ako sa dostať do vášho domu alebo bytu – presne preto je potrebné všetko vymerať do posledného milimetra.

Typ zámkov, ktoré sa používajú, je najdôležitejšia vec. Ešte pred odbornou inštaláciou si ich kvalitu preverte spolu so zámočníkom a po inštalácii skontrolujte prevedenie práce. Dávajte si pozor na použitie lacných zámkov. Lacný zámok neochráni vašu drahú LCD obrazovku, notebook, šperky, telefóny, kľúče od auta. Určite to má väčšiu hodnotu ako je investícia do kvalitného zámku. 

autor: Nadia

Apr 26, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 17 740 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0

Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

#
#
#
Zadať dopyt

Robert S.

Firma
Prešov
4,2

Zámočník

Sme kreativne studio so zameranim na vyrobu svetelnych kovovych soch z hlinnika, vianocnu vyzdobu, kovovyrobu, zamocnictvo a drevovyrobu. Nasim zakaznikom...Zobraziť viac

Sme kreativne studio so zameranim na vyrobu svetelnych kovovych soch z hlinnika, vianocnu vyzdobu, kovovyrobu, zamocnictvo a drevovyrobu. Nasim zakaznikom na Slovensku a v zahranici ponukame sluzby v oblasti vyroby plotov a bran z hlinnika, nerezu a ocele. Popri kovovyrobe a zamocnictve sa v nasej dielni zameriavame aj na drevovyrobu a stolarstvo. Vyrabame detske domceky, detsky nabytok, drevene stanky, psie a macacie budky, kryty na studne a akekolvek drevostavby podla zelani klienta. ------------------------------------------------------------------------- English info: We are a creative studio that is mostly focusing on lightstatues made from alluminium or steel. For our clients we provide also services: metalworking & carpentry. We are looking for new partners in business and new clients. Metalworking from steel, alluminium, stainless steel: metal fences, gates, advertisment banners, metal furniture, any type of construction according to client wishes. Carpentry: Garden furniture, wooden stands, children houses, doghouses, cathouses, houses for mower, well covers, and any kinf of needed carpentry project. If you are interested in our work, please contact me and we can find a solution for you

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter V.

Živnostník
Levice
5,0

Zváranie

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do...Zobraziť viac

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do plechu zameranie a poradenstvo grátis

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Levice
5,0

Hodinový manžel

Sme partia remeselníkov zaoberajúca sa stavebniny prácami všetkého druhu,cez sadrkarton,,vymurovky bytových jadier,maliarske práce ,vodoinstalacne a kurenarske prace,obklady, dlazbi,terasy,lahke oceľové konštrukcie...Zobraziť viac

Sme partia remeselníkov zaoberajúca sa stavebniny prácami všetkého druhu,cez sadrkarton,,vymurovky bytových jadier,maliarske práce ,vodoinstalacne a kurenarske prace,obklady, dlazbi,terasy,lahke oceľové konštrukcie atď.

#
#
#
Zadať dopyt

Miloš O.

Živnostník
Stupava
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Hodinový manžel mám skúsenosti z rôznych odborov ako.. maľovanie, vŕtanie,skladanie nábytku,opravy vodovodných batérií,sifonov,sprchovacych kútov,pokládka laminátových parkiet,

#
#
#
Zadať dopyt

BOHUSLAV S.

Živnostník
Petržalka
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Ponúkam rôzne domáce kutilske práce, ako maľovanie, pokládka parkiet, dverí ,montáž kuchynských. liniek,obklady dlažby, atď.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter Š.

Živnostník
Myjava
4,9

Montáž okien

Zaoberám sa servisom plastových okien a dverí, opravou a inštaláciou žalúzií, elektroinštaláciami, prácami hodinového manžela a autodopravcov do 3,5t. Pracovný okruh...Zobraziť viac

Zaoberám sa servisom plastových okien a dverí, opravou a inštaláciou žalúzií, elektroinštaláciami, prácami hodinového manžela a autodopravcov do 3,5t. Pracovný okruh od ZA po BA.

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Peter K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Dobrý deň prajem, ponúkam pomocné práce, tzv "dobrý sused" som zručny vo veľa veciach, viem ako čo rýchlo opraviť a...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem, ponúkam pomocné práce, tzv "dobrý sused" som zručny vo veľa veciach, viem ako čo rýchlo opraviť a dať do pôvodného stavu, som vyučený murár s diplomom, čiže murárske, maliarske práce, ďalej kutilske, stolárske a záhradné práce sú pre mňa maličkosťou, taktiež pomôžem s demontovanim, montovanim a usadenim a poradenstvom. V prípade záujmu ma kontaktujte rovno do správy. 👌Ďakujem.

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor P.

Živnostník
Kolta
4,9

Murárske práce, murár

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by...Zobraziť viac

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by sa nedal realizovat

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Semerovo
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Dobrý deň. Venujem sa montáži klimatizácií servis a údržba. Vykonávam aj elektrikárske práce a opravy. Mám vyhlášku § 22....Zobraziť viac

Dobrý deň. Venujem sa montáži klimatizácií servis a údržba. Vykonávam aj elektrikárske práce a opravy. Mám vyhlášku § 22. Som živnostník

#
#
#
Zadať dopyt

Jaro O.

Živnostník
Košice
4,8

Elektroinštalácia

Mám 40 rokov poskytujeme služby v oblasti elektriky vody kúrenia odpadov mám game mi poupratovať vaše pohodlie po rekonštrukcii filmové...Zobraziť viac

Mám 40 rokov poskytujeme služby v oblasti elektriky vody kúrenia odpadov mám game mi poupratovať vaše pohodlie po rekonštrukcii filmové house cleaning

#
#
#
Zadať dopyt

Kristián M.

Živnostník
Hlohovec
4,8

Inštalácia a oprava vypínačov alebo zásuviek

Mlady cieľavedomý 26 ročný chalan ktory nema strach vziat do ruk lopatu, zaspinit si ruky a potrapit si mozgove bunky...Zobraziť viac

Mlady cieľavedomý 26 ročný chalan ktory nema strach vziat do ruk lopatu, zaspinit si ruky a potrapit si mozgove bunky pri vykonávaní prac 👌😉

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Trenčín
4,7

Plynár

Kúrenie, voda, jednoduché zámočníctvo a zváračské práce. Plynové prípojky, demontáž, montáž a úpravy plynového potrubia, revízie. Z kúrenia, výmena kotlov,...Zobraziť viac

Kúrenie, voda, jednoduché zámočníctvo a zváračské práce. Plynové prípojky, demontáž, montáž a úpravy plynového potrubia, revízie. Z kúrenia, výmena kotlov, radiátorov, bojlerov, opravy, výmena ventilov, hlavíc a prerábky.... výmena vodovodných batérií, opravy, prekladky, bytové jadrá, výmena ventilov a podobne...zo zamocnictva je to výroba a opravy jednoduchých konštrukcií a celkov.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Zámočník

Nízka cena30,00 €/ks
Priemerná cena53,00 €/ks
Vysoká cena80,00 €/ks

Pošlite dopyt 17740 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte zámočníka na opravu, výmenu zámku? V tejto kategórii máme 17 740 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt