Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Zámočník

Výber správneho zámočníka

Hľadáte zámočníka na opravu, výmenu zámku? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Výber správneho zámočníka
ZámočníkVýber správneho zámočníka

Či už máte starú trčiacu západku, ktorú je potrebné vylepšiť, alebo pokazený zámok, ktorý je potrebné opraviť, spoľahlivý zámočník vám môže pomôcť zaistiť v domácnosti pocit bezpečia. Nech už so svojim zámkom potrebujete urobiť čokoľvek, tak je potrebné, aby ste našli toho správneho zámočníka.

Na Wilio nájdete mnoho zámočníkov, ktorí vám pomôžu s výmenou zámku, pri vymknutí alebo pri výrobe nového kľúča. Hovorili sme s niektorými z nich, aby sme pre vás zistili tie najdôležitejšie informácie o ich práci a pomohli vám pri výbere toho správneho majstra zámočníka.

3 veci, ktoré majte na pamäti 

 V prvom rade majte na pamäti fakt, že zámočník musí používať kvalitný materiál, mať dlhoročné skúsenosti a musí byť transparentný ohľadom cien. Ak si tieto tri body uchováte v pamäti, tak vám to pri výbere toho správneho určite pomôže. Zistite či má vami vybraný zámočník potrebné skúsenosti a vzdelanie. V dnešnej dobe si môže totiž ktokoľvek nakúpiť náradie a vydávať sa za zámočníka.

Neexistujú žiadne právne predpisy týkajúce sa tejto profesie a nie je potrebné, aby boli zámočníci kvalifikovaní alebo akreditovaní. Na rozdiel od registra plynovej ochrany, do ktorého sa musí prihlásiť každý, kto pracuje s plynom v domácnosti, nie je povinnosťou zámočníka byť súčasťou podobnej skupiny. Mnoho zámočníkov však bude patriť k organizáciám, ktorých cieľom je zabezpečiť určitú reguláciu pre obchod.

Skúsený zámočník Rudolf F. pre Wilio povedal: „Ak pre zámočníkov neexistujú žiadne vládne licencie, vždy by sme odporučili objednanie zámočníkov, ktorí majú formu akreditácie treťou stranou, ktorá zahŕňa preverovanie, pravidelná kontrola a doklad o odbornej spôsobilosti.“ Podobne môže byť vami vybraný zámočník súčasťou cechu certifikovaných zámočníkov, ktorý má celý rad pokynov, ktorými sa jeho členovia zaväzujú dodržiavať, vrátane záruk, poistenia a kvality ich práce. Aj keď je členstvo v týchto orgánoch dobrým znakom a zámočník berie svoje povinnosti vážne, je rovnako dôležité venovať pozornosť ich osobitnej kvalifikácii a skúsenostiam.

Ak má zámočník veľa relevantných skúseností, môže to preukázať jeho schopnosti viac, ako dokáže členstvo v konkrétnom orgáne. Mnoho zámočníkov môže mať rôzne kvalifikácie, zatiaľ čo iní môžu pracovať na učňovskej príprave u iného živnostníka, kým sa naučia povolanie správne vykonávať.

Jednoduchým spôsobom, ako preveriť ich skúsenosti, je prečítať si recenzie o ich práci na Wilio, ktorý umožňuje predchádzajúcim zákazníkom zanechať hodnotenie ich skúseností s obchodníkom. Pri osobnom stretnutí alebo mailovej komunikácii vám môže zámočník sprostredkovať aj fotografie jeho predchádzajúcich prác. Pri veľkej objednávke vás môže nakontaktovať aj na jeho predchádzajúcich zákazníkov, ktorí sa s vami podelia o ich osobné skúsenosti s daným zámočníkom. 

Marek má na Wilio viac ako 150 pozitívnych hodnotení. Povedal: "Zámočníci sú rôzni - nie som členom žiadnej organizácie ani ničoho, ale kvalifikáciu som získal skoro. Zámočníctvo vyžaduje najmä skúsenosti. Čím viac zámkov vymeníte, tým viac sa toho naučíte a budete lepšie pripravený na budúce výzvy."

Zámočníci sa vo väčšine prípadov rozbitými mechanizmami vo dverách či na oknách z PVC materiálu. Okrem toho sa venujú aj výmene zámkov, čo vyžaduje asi najviac zákazníkov, pričom staré nahradia novším, bezpečnejším a modernejším. Tieto práce sa vykonávajú neustále a je pri nich potrebná určitá prax.

Ako si vybrať toho správneho?

Uistite sa, že ceny zámočníka sú prehľadné. Väčšina prác nie je finančne náročná, pretože sú to len malé úpravy. Ak však už potrebujete vykonať ozaj veľkú výmenu alebo modernizáciu zámkov na dverách alebo oknách, požiadajte o cenovú ponuku viacerých zámočníkov, aby ste si vedeli vybrať toho najlepšieho za najlepšiu cenu a vedeli si to porovnať. Rovnako si budete vedieť porovnať aj ceny za materiál u rôznych dodávateľov. Korektný zámočník by mal byť v cenách transparentný.

Zámočník Marek povedal: "Väčšina prác, ktoré zámočník vykonáva je pomerne jednoduchá a stále sa opakuje, takže ceny sú takmer rovnaké. Zámočníci by mali mať v cenách za vykonanú prácu jasno. V prípade akýchkoľvek dodatočných poplatkov by mali zákazníka informovať vopred a zahrnúť to v cenovej ponuke. Ak je práca naplánovaná vopred, nemalo by to vyžadovať žiadne ďalšie neočakávané poplatky, teda okrem ich štandardnej sadzby." Nezabudnite skontrolovať všetky ďalšie potenciálne náklady, napríklad cenu strihania a dodania náhradných súprav kľúčov, a pred začatím práce odsúhlaste dohodnutú cenu.

Získajte cenovú ponuku zadarmo. Pomôžeme vám nájsť profesionálnych zámočníkov vo vašom okolí a získať skutočné ponuky už dnes. Preverte si či daný zámočník ponúka kvalitné materiály. Nemá totiž zmysel ak skvelý zámočník vykonáva skvelú prácu ale materiál, ktorý používa je nekvalitný. Marek nabáda potenciálnych zákazníkov, aby pri rôznych zmenách kontrolovali dôslednosť daného zámočníka. Existuje mnoho prípadov, kedy nedôsledný zámočník zámok zle nameral a tým pádom po nainštalovaní nezapadal dobre. Aj keď ide len o pár milimetrov, pre zlodeja to znamená väčšiu možnosť, ako sa dostať do vášho domu alebo bytu – presne preto je potrebné všetko vymerať do posledného milimetra.

Typ zámkov, ktoré sa používajú, je najdôležitejšia vec. Ešte pred odbornou inštaláciou si ich kvalitu preverte spolu so zámočníkom a po inštalácii skontrolujte prevedenie práce. Dávajte si pozor na použitie lacných zámkov. Lacný zámok neochráni vašu drahú LCD obrazovku, notebook, šperky, telefóny, kľúče od auta. Určite to má väčšiu hodnotu ako je investícia do kvalitného zámku. 

autor: Nadia

Apr 26, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 19 522 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0
Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Szabolcs S.

Firma
Čierna Voda
4,9
Zámočník

Výroba brán, plotov a zábradlii v kovanom ale aj v modernom štýle od roku 2008. Rýchle dodanie, zinkovanie a prášková farba samozrejnosťou. Precízna práca podľa požiadaviek zákazníka.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Robert S.

Firma
Prešov
4,2
Zámočník

Sme kreativne studio so zameranim na vyrobu svetelnych kovovych soch z hlinnika, vianocnu vyzdobu, kovovyrobu, zamocnictvo a drevovyrobu. Nasim zakaznikom na Slovensku a v zahranici ponukame sluzby v oblasti vyroby plotov a bran z hlinnika, nerezu a ocele. Popri kovovyrobe a zamocnictve sa v nasej dielni zameriavame aj na drevovyrobu a stolarstvo. Vyrabame detske domceky, detsky nabytok, drevene stanky, psie a macacie budky, kryty na studne a akekolvek drevostavby podla zelani klienta. ------------------------------------------------------------------------- English info: We are a creative studio that is mostly focusing on lightstatues made from alluminium or steel. For our clients we provide also services: metalworking & carpentry. We are looking for new partners in business and new clients. Metalworking from steel, alluminium, stainless steel: metal fences, gates, advertisment banners, metal furniture, any type of construction according to client wishes. Carpentry: Garden furniture, wooden stands, children houses, doghouses, cathouses, houses for mower, well covers, and any kinf of needed carpentry project. If you are interested in our work, please contact me and we can find a solution for you

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Patrik S.

Živnostník
Bratislava
5,0
Elektrikár

Ahojte som Patrik s dlhorčnou praxou cez 9 rokov, poskytujem opravu El. Rozvodov, výmena alebo zapojenie zástrčiek, vypínačov, montáž LED pásov, zapojenie spotrebičov, atď.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0
Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Serhii D.

Živnostník
Trnava
4,9
Hodinový manžel

My sme malá firma zo skúsenostu 15 rokov. Robím všetko čo sa týka stavebných prác (novostavba, prerábky , opravy bytov a rodinných domov pod kľúč)LEN KVALITNO A ZÁRUKA NA VŠETKY TYPY PRÁCE OD 10 ROKOV

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Lukas C.

Firma
Malacky
5,0
Kovovýroba

Výroba z dreva a kovu, zváračské práce, montáže a opravy. Nábytok, prípravky, konštrukcie na rôzne účely. Drobné stavebné práce, úpravy v interiéri a exteriéri.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Miloš O.

Firma
Marianka
5,0
Montáž, skladanie nábytku

Hodinový manžel mám skúsenosti z rôznych odborov ako.. maľovanie, vŕtanie,skladanie nábytku,opravy vodovodných batérií,sifonov,sprchovacych kútov,pokládka laminátových parkiet,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter Š.

Živnostník
Myjava
4,9
Montáž okien

Zaoberám sa servisom plastových okien a dverí, opravou a inštaláciou žalúzií, elektroinštaláciami, prácami hodinového manžela a autodopravcov do 3,5t. Pracovný okruh od ZA po BA.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
4,9
Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter K.

Živnostník
Sládkovičovo
4,9
Hodinový manžel

Dobrý deň prajem, ponúkam pomocné práce, tzv "dobrý sused" som zručny vo veľa veciach, viem ako čo rýchlo opraviť a dať do pôvodného stavu, som vyučený murár s diplomom, čiže murárske, maliarske práce, ďalej kutilske, stolárske a záhradné práce sú pre mňa maličkosťou, taktiež pomôžem s demontovanim, montovanim a usadenim a poradenstvom. V prípade záujmu ma kontaktujte rovno do správy. 👌Ďakujem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ľuboš Š.

Firma
Bratislava
4,9
Montáž svietidiel

Domáci majster - Handyman Ponúkam svoje služby ako domáci majster: skladania a opravy nábytku montáž svietidiel, vypínačov montáž zásuviek, zrkadiel, obrazov a poličiek výmena vodovodných batérií oprava upchatých odtokov maľovanie a mnoho ďalšieho... Handyman services: flat pack furniture assembling and fixing basic electrical jobs: change of wall plugs and switches basic plumbing shelves, pictures, mirrors hanging curtains and blinds mounting painting decorating and much more. I SPEAK ENGLISH

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martin B.

Živnostník
Košice
4,8
Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8
Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter A.

Firma
Košice
4,7
Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Pavol K.

Firma
Trnava
4,5
Maliar, Maliarske práce

Pri každej zákazke si počítam cestovné 0,5 centa za kilometer . Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem z rôznymi vodoinštalačnými prácami (opravy vodovodných batérií, sifónov,výmena WC atď.) inštaláciou svietidiel, garniži, vŕtanie poličiek, obrazov maľovanie, montáž nábytku a podobne. Robím kvalitnú prácu a veľmi rád vám pomôžem so všetkým čo potrebujete!Bývam v Trnave pracujem v okolí 100 km podľa dohody.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jan H.

Živnostník
Šarovce
4,3
Murárske práce

Ponúkam murárske práce všetkého druhu murovanie fasáda stierky omietky zámkov a dlažba výkopové a zemné práce sme murárske partia robíme rýchlo a za rozumnú cenu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Zadajte svoj projekt bezplatne za pár sekúnd
Zadať projekt