Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Montáž okien

Výber správnych okien pri renovácii

Hľadáte okenára na montáž okien? V tejto kategórii máme 17 336 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Výber správnych okien pri renovácii
Montáž okien

Výber správnych okien pri renovácii

Či už plánujete stavať alebo len rekonštruujete, nové okná zohrávajú dôležitú úlohu, čo sa týka vzhľadu domu, ale aj pri zvyšovaní energetickej efektívnosti. Aké faktory treba brať do úvahy pri výbere správnych okien?

Štýl okna

Výber štýlu okna môže byť príjemnou, no i náročnou úlohou. Pri správnej voľbe môžu byť skvelým doplnkom. Okná v horšej kvalite však budú na dome ako päsť na oko a zároveň môžu ovplyvňovať hodnotu domu pri prípadnom ďalšom predaji v budúcnosti. Budete musieť myslieť na architektonický štýl vašej nehnuteľnosti, ako aj na funkčnosť okna.
 

  • Otváravé okná 

Sú vybavené pántmi alebo otočnými čapmi, ktoré sú zvyčajne pripevnené k zvislej strane rámu tak, že sa otvárajú po celej svojej dĺžke, podobne ako dvere.

  • Dvojkrídlové okná 

Zvyčajne sa skladajú z dvoch pohyblivých panelov alebo „krídel“. Tieto krídla pozostávajú z menších tabúľ. Krídlové okná sa často vyskytujú na budovách dobového charakteru, ale hodia sa samozrejme aj na moderné domy.

  • Francúzske okná

Francúzske okná fungujú podobne ako krídlové okná, závesný systém je pripevnený k rámu okna iba na jednej strane. Na rozdiel od konštrukcie krídla však nemajú stredový stĺpik, čím vytvárajú jeden väčší otvor namiesto dvoch menších.

Zasklenie

Len čo sa rozhodnete, ako budú vyzerať vaše nové okná, musíte si premyslieť, aký typ zasklenia budete chcieť. Samotný výkon okna by mal byť podstatným faktorom pri výbere, pretože to môže mať vplyv na bezpečnosť a tiež na predajnosť nehnuteľnosti.

Účinnosť

Energeticky úsporné okná vám nielen znížia mesačné výdavky, ale sú tiež šetrné voči životnému prostrediu znížením počtu emisií potrebných na vykurovanie domu. Navyše, ak sa v budúcnosti budete chcieť presťahovať, bude energetická efektívnosť silným argumentom pri predaji nehnuteľnosti.

Z tohto dôvodu sa odporúča preskúmať hodnotu U. Táto hodnota vám povie, aký dobrý izolátor je materiál; čím nižšia je hodnota U sklenenej tabule, tým pomalšie cez ňu prechádza teplo. Preto zasklenie s nižšou hodnotou U znamená energeticky efektívnejšie okná.

Udržateľnosť

Okrem toho, že výkon vašich okien spĺňa vysoké environmentálne normy, môžete sa tiež informovať o spôsobe a mieste výroby okien, ako aj na uhlíkovú stopu konečného produktu. Výrobcovia, ktorí sa skutočne snažia o udržateľnosť, s hrdosťou prezentujú, odkiaľ pochádza ich drevo na materiál a aký je ich výrobný proces. Nákup okien, ktoré boli vyrobené vo Veľkej Británii, je určite výhodnejší v porovnaní s dodávkami zo zámoria.

Zvuková izolácia

Často hovoríme o tom, akú dôležitú úlohu zohráva poloha samotnej nehnuteľnosti, ale to, kde sú umiestnené okná, bude mať vplyv aj na typ zasklenia. Napríklad, ak sa váš dom nachádza v blízkosti hlučného miesta, ako je hlavná cesta alebo centrum mesta, potom vám akustické zasklenie umožní regulovať mieru hlučnosti prichádzajúcej zvonka.

Tento typ zasklenia sa skladá z dvoch alebo viacerých vrstiev zasklenia s akustickou membránou, ktorá odráža akýkoľvek zvuk, ktorý zasiahne vaše okná, späť k pôvodnému zdroju. Vďaka tomu sa v byte zachová ticho a pokoj.

Ovládanie teploty

Okná orientované na juh môžu spôsobiť, že v letnom období budú izby neúnosne vyhriate, najmä ak je v nich niekoľko veľkých okien alebo francúzske okno. Ak sa rozhodnete pre solárne regulované zasklenie, pomôže vám udržiavať príjemne chladnú vnútornú teplotu.

Zasklenie s povrchovou úpravou s nízkym obsahom emisií môže tiež redukovať prenikanie tepla zvonku do interiéru. Povlak pracuje tak, že odráža teplo späť a preto je ideálny aj pre okná orientované do tieňa, pretože v miestnosti tak môžu udržiavať nižšiu teplotu.

Bezpečnosť predovšetkým

Vrstvené sklo a tvrdené sklo majú zvýšenú odolnosť. Každé sa správa inak pri horších podmienkach alebo náraze:

  • Bežné sklo sa najľahšie rozbije, vytvára nebezpečné črepiny a veľké úlomky skla, ktoré padajú z rozbitej tabule.
  • Vrstvené sklo obsahuje strednú plastovú vrstvu, takže v prípade rozbitia tabule sa sklo rozbije, ale zostane na svojom mieste.
  • Tvrdené sklo je najpevnejšie, pri náraze sa rozbije, ale rozpadne sa na malé kúsky rovnakej veľkosti bez toho, aby vznikli nebezpečné črepiny a sklenené úlomky.

Vo väčšine prípadov bude postačujúce bežné sklo, ale odborník na zasklievanie vám môže poradiť, či do niektorých miestností nebude vhodnejšie tvrdené sklo. Stavebné predpisy v skutočnosti stanovujú, že v niektorých prípadoch je tvrdené sklo nielen lepším riešením, ale aj nutnosťou.

Inštalácia

Pri inštalácii nerobte kompromisy v súvislosti s povrchovou úpravou a výkonom vašich okien. Aby ste sa uistili, že práca bude urobená kvalitne a odborne, zabezpečte si profesionálneho montážnika s certifikátom. Takíto montážnici sú vyškolení a preskúšaní, dodržiavajú príslušné stavebné predpisy, takže si môžete byť istí, že inštalácia bude zrealizovaná v súlade s normami.

Ak ste doteraz neboli nútení stavať alebo renovovať, pravdepodobne ste nad oknami nemuseli premýšľať. Okná nielenže zohrávajú zásadnú úlohu v energetickej efektívnosti vašej domácnosti, ale tiež ovplyvňujú spôsob, akým vidíme vonkajší svet z pohodlia nášho domova. 

autor: Katarína

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 26 783 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Peter Š.

Živnostník
Myjava
4,9

Montáž okien

Zaoberám sa servisom plastových okien a dverí, opravou a inštaláciou žalúzií, elektroinštaláciami, prácami hodinového manžela a autodopravcov do 3,5t. Pracovný okruh od ZA po BA.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ivan Š.

Firma
Hlohovec
5,0

Servis okien, oprava okien

Poskytujeme kompletný pozáručný servis všetkých typov okien, dodávka a montáž tieniacej techniky ( žalúzie, siete proti hmyzu , rolety deň noc atď .) Renovácia eurookien , profesionálny prístup , poradenstvo . Mojím cieľom je vždy maximálne spokojný zákazník.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Miroslav S.

Firma
Bratislava
4,9

Laminátová podlaha

Ponúkam montáž dverí a okien a pokládku plávajucej podlahy, brúsenie parkiet renováciu dreveného nábytku, servis a montáž okien. Pôsobím v rámci západného Slovenska, po vzájomnej dohode aj v zahraničí.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Prešov
4,9

Stavebné práce

Sme stavebna firma ktora sa zaobera komplet rekonstrukciou interierov, od buracich prac, elekroinstalacii, vodoinstalacne prace, plyn, kurenie, sadrokarton, omietky, tieniaca technika, kuchyne ( stolarske prace ) . Robime aj poradensto pri kupe bytu ( nehnutelnosti ) a zabezpecujeme aj financovanie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin T.

Živnostník
Košice
4,9

Maliar, Maliarske práce

37 rokov Pokladky roznych druhov podlah Stierky a malby, zateplovanie Šofér-osobna aj nákladná preprava, rekonštrukcie rôzneho druhu Hodinovy manžel 😋😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,9

Pokladač, obklady

Hodinovy manzel, drobne elektro opravy, montaz svietidiel, obkladacske prace, montaz nabytku, pomocne prace v zahrade, montaz vstavanych skrin, drobne murarske prace, pomoc pri preberani novostavby,...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karol V.

Firma
Malacky
4,7

Rekonštrukcia bytu

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na živnosť.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Firma
Holice
4,5

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol K.

Firma
Konská
4,5

Murárske práce

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio.komplet stavby od základov Obklady Dlažby Maľovanie Sadrokartónové systémy Podlahy Betonáže Zváracie práce Obvodové múry Zateplenie Podhľady

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Montáž okien

Nižšia cena65,00 €/ks
Priemerná cena77,40 €/ks
Vyššia cena100,00 €/ks

Pošlite dopyt 26783 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte okenára na montáž okien? V tejto kategórii máme 17 336 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt