Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Montáž okien

Výber správnych okien pri renovácii

Hľadáte okenára na montáž okien? V tejto kategórii máme 21491 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Výber správnych okien pri renovácii
Montáž okien

Výber správnych okien pri renovácii

Či už plánujete stavať alebo len rekonštruujete, nové okná zohrávajú dôležitú úlohu, čo sa týka vzhľadu domu, ale aj pri zvyšovaní energetickej efektívnosti. Aké faktory treba brať do úvahy pri výbere správnych okien?

Štýl okna

Výber štýlu okna môže byť príjemnou, no i náročnou úlohou. Pri správnej voľbe môžu byť skvelým doplnkom. Okná v horšej kvalite však budú na dome ako päsť na oko a zároveň môžu ovplyvňovať hodnotu domu pri prípadnom ďalšom predaji v budúcnosti. Budete musieť myslieť na architektonický štýl vašej nehnuteľnosti, ako aj na funkčnosť okna.
 

  • Otváravé okná 

Sú vybavené pántmi alebo otočnými čapmi, ktoré sú zvyčajne pripevnené k zvislej strane rámu tak, že sa otvárajú po celej svojej dĺžke, podobne ako dvere.

  • Dvojkrídlové okná 

Zvyčajne sa skladajú z dvoch pohyblivých panelov alebo „krídel“. Tieto krídla pozostávajú z menších tabúľ. Krídlové okná sa často vyskytujú na budovách dobového charakteru, ale hodia sa samozrejme aj na moderné domy.

  • Francúzske okná

Francúzske okná fungujú podobne ako krídlové okná, závesný systém je pripevnený k rámu okna iba na jednej strane. Na rozdiel od konštrukcie krídla však nemajú stredový stĺpik, čím vytvárajú jeden väčší otvor namiesto dvoch menších.

Zasklenie

Len čo sa rozhodnete, ako budú vyzerať vaše nové okná, musíte si premyslieť, aký typ zasklenia budete chcieť. Samotný výkon okna by mal byť podstatným faktorom pri výbere, pretože to môže mať vplyv na bezpečnosť a tiež na predajnosť nehnuteľnosti.

Účinnosť

Energeticky úsporné okná vám nielen znížia mesačné výdavky, ale sú tiež šetrné voči životnému prostrediu znížením počtu emisií potrebných na vykurovanie domu. Navyše, ak sa v budúcnosti budete chcieť presťahovať, bude energetická efektívnosť silným argumentom pri predaji nehnuteľnosti.

Z tohto dôvodu sa odporúča preskúmať hodnotu U. Táto hodnota vám povie, aký dobrý izolátor je materiál; čím nižšia je hodnota U sklenenej tabule, tým pomalšie cez ňu prechádza teplo. Preto zasklenie s nižšou hodnotou U znamená energeticky efektívnejšie okná.

Udržateľnosť

Okrem toho, že výkon vašich okien spĺňa vysoké environmentálne normy, môžete sa tiež informovať o spôsobe a mieste výroby okien, ako aj na uhlíkovú stopu konečného produktu. Výrobcovia, ktorí sa skutočne snažia o udržateľnosť, s hrdosťou prezentujú, odkiaľ pochádza ich drevo na materiál a aký je ich výrobný proces. Nákup okien, ktoré boli vyrobené vo Veľkej Británii, je určite výhodnejší v porovnaní s dodávkami zo zámoria.

Zvuková izolácia

Často hovoríme o tom, akú dôležitú úlohu zohráva poloha samotnej nehnuteľnosti, ale to, kde sú umiestnené okná, bude mať vplyv aj na typ zasklenia. Napríklad, ak sa váš dom nachádza v blízkosti hlučného miesta, ako je hlavná cesta alebo centrum mesta, potom vám akustické zasklenie umožní regulovať mieru hlučnosti prichádzajúcej zvonka.

Tento typ zasklenia sa skladá z dvoch alebo viacerých vrstiev zasklenia s akustickou membránou, ktorá odráža akýkoľvek zvuk, ktorý zasiahne vaše okná, späť k pôvodnému zdroju. Vďaka tomu sa v byte zachová ticho a pokoj.

Ovládanie teploty

Okná orientované na juh môžu spôsobiť, že v letnom období budú izby neúnosne vyhriate, najmä ak je v nich niekoľko veľkých okien alebo francúzske okno. Ak sa rozhodnete pre solárne regulované zasklenie, pomôže vám udržiavať príjemne chladnú vnútornú teplotu.

Zasklenie s povrchovou úpravou s nízkym obsahom emisií môže tiež redukovať prenikanie tepla zvonku do interiéru. Povlak pracuje tak, že odráža teplo späť a preto je ideálny aj pre okná orientované do tieňa, pretože v miestnosti tak môžu udržiavať nižšiu teplotu.

Bezpečnosť predovšetkým

Vrstvené sklo a tvrdené sklo majú zvýšenú odolnosť. Každé sa správa inak pri horších podmienkach alebo náraze:

  • Bežné sklo sa najľahšie rozbije, vytvára nebezpečné črepiny a veľké úlomky skla, ktoré padajú z rozbitej tabule.
  • Vrstvené sklo obsahuje strednú plastovú vrstvu, takže v prípade rozbitia tabule sa sklo rozbije, ale zostane na svojom mieste.
  • Tvrdené sklo je najpevnejšie, pri náraze sa rozbije, ale rozpadne sa na malé kúsky rovnakej veľkosti bez toho, aby vznikli nebezpečné črepiny a sklenené úlomky.

Vo väčšine prípadov bude postačujúce bežné sklo, ale odborník na zasklievanie vám môže poradiť, či do niektorých miestností nebude vhodnejšie tvrdené sklo. Stavebné predpisy v skutočnosti stanovujú, že v niektorých prípadoch je tvrdené sklo nielen lepším riešením, ale aj nutnosťou.

Inštalácia

Pri inštalácii nerobte kompromisy v súvislosti s povrchovou úpravou a výkonom vašich okien. Aby ste sa uistili, že práca bude urobená kvalitne a odborne, zabezpečte si profesionálneho montážnika s certifikátom. Takíto montážnici sú vyškolení a preskúšaní, dodržiavajú príslušné stavebné predpisy, takže si môžete byť istí, že inštalácia bude zrealizovaná v súlade s normami.

Ak ste doteraz neboli nútení stavať alebo renovovať, pravdepodobne ste nad oknami nemuseli premýšľať. Okná nielenže zohrávajú zásadnú úlohu v energetickej efektívnosti vašej domácnosti, ale tiež ovplyvňujú spôsob, akým vidíme vonkajší svet z pohodlia nášho domova. 

autor: Katarína

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21491 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marek B.

Živnostník
Žilina
4,9

Montáž okien

Znalí servisný technik s dlhoročnou skúsenosťou v servise okien a montáži tieniacej techniky . Tieniacu techniku dodáva Slovenský výrobca z...Zobraziť viac

Znalí servisný technik s dlhoročnou skúsenosťou v servise okien a montáži tieniacej techniky . Tieniacu techniku dodáva Slovenský výrobca z východného Slovenska. Taktiez ponúkame montáž plastových okien značky RAKystav . 3sklo 6-7 komorové z kovanim od značky Sigenia . Možnosť výberu zo 4 modelov podľa

#
#
#
Zadať dopyt

Peter Š.

Živnostník
Myjava
4,9

Montáž okien

Zaoberám sa servisom plastových okien a dverí, opravou a inštaláciou žalúzií, elektroinštaláciami, prácami hodinového manžela a autodopravcov do 3,5t. Pracovný okruh...Zobraziť viac

Zaoberám sa servisom plastových okien a dverí, opravou a inštaláciou žalúzií, elektroinštaláciami, prácami hodinového manžela a autodopravcov do 3,5t. Pracovný okruh od ZA po BA.

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Živnostník
Ivachnová
4,0

Montáž okien

Naša firma vznikla v roku 2017. Možno si poviete že sme mladá firma, áno sme to je pravda avšak bohaté...Zobraziť viac

Naša firma vznikla v roku 2017. Možno si poviete že sme mladá firma, áno sme to je pravda avšak bohaté skúsenosti v servisovaní okien nám nikto nezoberie. Po pravde už za takúto krátku dobu sa na nás začali obracať aj koncoví zákazníci so žiadosťou o servis okien, balkónových dverí vchodových dverí a podobne. Taktiež sa rozsiahle venujeme REPASOM dreva ako takého. Repas pozostáva hlavne v povrchovej úprave eurookien. Povrchovej úprave zrubov, chát, dreveníc a podobných zariadení či už staršieho dátumu alebo novostavby zhotovené z dreva. PROFESIONÁLNY SERVIS OKIEN ----------------------------------------------- Kompletným servisom sa rozumie profesionálne nastavenie okien v piatich bodoch. Kompletné mazanie kovania Ochranný náter na tesnenie Nastavenie prítlaku Centrovanie krídel Nastavenie pántov spodný, vrchný, nožnica otváravo-sklopné okno Povrchová úprava Zrubov, Chát, dreveníc ------------------------------------------------------- 1.) Odstránenie starej vrstvy lazúry / emailu / poškodeného zvetraného dreva v hrúbke 1-2 mm : (do živého konštrukčného materiálu ) 2.) Dokonalé dobrúsenie dreva a odstránenie strapčekov / zahľadenie. 3.) Tmelenie popraskaného otvoreného dreva ( ak je potrebné tmeliť ) 4.) Odstránenie drobných nečistôt z dreva ( prach, rez, nečistoty ) Lazúrovanie ----------------- 1. vrstva - Dezinfekčný náter dreva (chráni pred plesňami,hnilobou a drevokaznou hubou) 1. Vrstva - Impregnácia a základ v jednom kroku, ochrana pred zmodraním dreva 2. Vrstva - Medzivrstva, polopriesvitná tenkovrstvá lazúra chráni pred poveternostnými vplyvmi 3. Vrstva - stredne až silno pigmentová lazúra chráni pred UV žiarením / slabším oderom

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor V.

Živnostník
Zlaté Klasy
5,0

Elektroinštalácia

Vykonávam práce ohľadne elektrických sieti do 1000V(odborná certifikácia), a okenárske práce(servis a údržba plastových okien a dverí a montáž nových...Zobraziť viac

Vykonávam práce ohľadne elektrických sieti do 1000V(odborná certifikácia), a okenárske práce(servis a údržba plastových okien a dverí a montáž nových žalúzií a sieťok, sieťových dverí). Vykonám aj drobné stavebné práce ako murárčenie a oprava drobných mechanických komponentov. 🙂

#
#
#
Zadať dopyt

Pavel B.

Živnostník
Bratislava
5,0

Stavebné práce

Utepinlovanie domov - fasadi Sadrokartonove práce Laminatove podlahy Malovanie Stierkovanie Nivelacia a priprava spodkov pre podlahi Montaž dveri a okien Drobne zamočnicke prace

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Prešov
4,9

Stavebné práce

Sme stavebna firma ktora sa zaobera komplet rekonstrukciou interierov, od buracich prac, elekroinstalacii, vodoinstalacne prace, plyn, kurenie, sadrokarton, omietky, tieniaca...Zobraziť viac

Sme stavebna firma ktora sa zaobera komplet rekonstrukciou interierov, od buracich prac, elekroinstalacii, vodoinstalacne prace, plyn, kurenie, sadrokarton, omietky, tieniaca technika, kuchyne ( stolarske prace ) . Robime aj poradensto pri kupe bytu ( nehnutelnosti ) a zabezpecujeme aj financovanie.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin T.

Živnostník
Košice
4,9

Maliarske práce, maliar

37 rokov Pokladky roznych druhov podlah Stierky a malby, zateplovanie Šofér-osobna aj nákladná preprava, rekonštrukcie rôzneho druhu Hodinovy manžel 😋😁

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Semerovo
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Dobrý deň. Venujem sa montáži klimatizácií servis a údržba. Vykonávam aj elektrikárske práce a opravy. Mám vyhlášku § 22....Zobraziť viac

Dobrý deň. Venujem sa montáži klimatizácií servis a údržba. Vykonávam aj elektrikárske práce a opravy. Mám vyhlášku § 22. Som živnostník

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Košice
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi požiadavkami tak, aby ste boli maximálne spokojní, pričom však na prvom mieste je výber kvalitných materiálov a nie stále jeho cena. Prajem pekný deň.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Karol V.

Firma
Malacky
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na živnosť.

#
#
#
Zadať dopyt

René M.

Živnostník
Košice
4,6

Hodinový manžel

Dobrý deň,prajem som mladý šikovný pracovitý a flexibilný chalan, som velmi zručný vo všetkom a viem si so všetkým poradiť...Zobraziť viac

Dobrý deň,prajem som mladý šikovný pracovitý a flexibilný chalan, som velmi zručný vo všetkom a viem si so všetkým poradiť .Robim každu pracu najlepšie ako viem a s radosťou .

#
#
#
Zadať dopyt

Otto E.

Živnostník
Veľké Kosihy
4,6

Stavebné práce

Vykopove prace minibagrom ba a okolie Okrem toho este robíme : zámkovú dlažbu ,hrubú stavbu,prípojky voda-kanál

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Montáž okien

Nízka cena65,00 €/ks
Priemerná cena77,40 €/ks
Vysoká cena100,00 €/ks

Pošlite dopyt 21491 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte okenára na montáž okien? V tejto kategórii máme 21491 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt