Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Interiérový dizajn

Vyberte si kvalitnú sedačku, ktorá vám zabezpečí pocit pohody

Hľadáte dizajnéra na interierový dizajn a návrh interiéru? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Vyberte si kvalitnú sedačku, ktorá vám zabezpečí pocit pohody
Interiérový dizajnVyberte si kvalitnú sedačku, ktorá vám zabezpečí pocit pohody

Stále sme v pohybe, stle v jednom kole, beháme, naháňame sa, pracujeme, stresujeme sa. Niekedy máme pocit, že deň je nekonečný. A keď sa už konečne zastavíme, chceme si oddýchnuť a mať pohodlie. Prečítať si knihu, pustiť si obľúbený televízny program a pohodlne sa pritom usadiť na sedačke v obývačke. Ako si vybrať sedačku, ktorá bude pohodlná a funkčná?

Na čo treba myslieť 

V prvom rade na pohodlie. To závisí od materiálu, z ktorého je sedačka vyrobená. Platí to tak pre podkladové materiály sedacej časti, ako i pre jej výplň. 

Podkladové materiály

Ako podklad sa používajú LTD dosky, vlnovcové pružiny alebo čalúnnické pásy. Sedačky, ktoré využívajú ako podklad drevotrieskové dosky, patria medzi menej kvalitné nielen pre svoju kratšiu životnosť, ale i pohodlie. Sú náchylnejšie na poškodenie, keďže LTD dosky sú pevné a tuhé, a preto sú skôr určené pre menšie deti, ktoré nemajú ešte takú hmotnosť, aby ich dokázali poškodiť. Na takýchto sedačkách môžete samozrejme čakať aj znížený komfort. Minimálne v porovnaní s ďalšími podkladovými materiálmi.

Podklad tvorený vlnovcovými pružinami sa považuje za najkvalitnejší. Je poddajný a pohodlný, na druhej strane disponuje pomerne dlhou životnosťou. Spolu s kvalitným sedákom tvoria základ vášho kvalitného oddychu.

Čalúnnické pásy predstavujú kombináciu oboch vyššie spomenutých materiálov. Sú naozaj pohodlné, ale vzhľadom na svoje zloženie podliehajú opotrebeniu. Sú náchylné na rozťahovanie sa, čím sa skracuje životnosť celej súpravy. 

Výplne sedacej časti

Máte na výber PUR penu, HR PUR penu alebo bonellove pružiny. PUR pena je úplný základ, tuhosť, ktorou disponuje, označujeme písmenom T a číslom. Čím vyššie číslo, tým vyššia tuhosť, ale i kvalita, odolnosť a, samozrejme, aj cena. Nedajte sa zlákať na úplné nízke čísla. Sedačka bude síce naozaj mäkká, ale potrebujete, aby aj niečo vydržala.

HR (studená) PUR pena má vďaka svojej konštrukcii a pórovitosti väčšiu priedušnosť, vzdušnosť a pružnosť. Lepšie odvádza vlhkosť a prebytočné teplo. Je odolnejšia, a teda aj o niečo drahšia.

Bonellove pružiny sú najpevnejšie a najodolnejšie z výplňových materiálov, pri starších konštrukciách však pružiny vŕzgali a pretláčali sa na povrch. Moderným riešením sú pružiny, ktoré sú obalené v látkovej taštičke. Takáto výplň je pevnejšia, avšak vďaka taštičkám naozaj pohodlná a vzdušná.

Kombináciou podkladového materiálu a materiálu výplne si dokážete vybrať takú pohodlnú sedačku, akú naozaj potrebujete.

Praktickosť a estetika

Okrem kvality a pohodlia budete musieť vyriešiť praktickú a estetickú stránku, ktorú vám zabezpečia poťahové materiály. Klasikou je textilný materiál, ktorý sa vyznačuje množstvom farebných variantov a z hľadiska estetiky a kombinácie s inými prvkami domácnosti je bezkonkurenčný. Takýto materiál vyberajte aj podľa gramáže – čím je väčšia, tým je materiál odolnejší.

Patrí sem aj mikrovlákno, mikroplyš, mikrofáza a žinilka. Všetko sú to na dotyk príjemné materiály a okrem žinilky sa ľahko udržujú čisté. Pri čistení žinilky treba dať veľký pozor, aby ste nepoškodili jej vlákna, a v podstate si tak nezničili celú sedačku.
Ďalším materiálom je prírodná useň, čo znamená spracovaná koža. Nemá takú širokú farebnú škálu vyhotovenia, ale zato je to mimoriadne odolný materiál, ktorý pri šetrnom zaobchádzaní vydrží aj niekoľko rokov. Musíte však myslieť na to, že takýto povrch si vyžaduje špeciálne čistiace prostriedky určené priamo na kožu.

Ekokoža je dvojvrstvový materiál. Vrchná časť je tvorená polyuretánom, ktorý je nanesený na 100 % bavlnený úplet. Netreba sa báť ani tohto materiálu a zamieňať si ho s koženkou. Ekokoža je úplne iný materiál – neláme sa, nepraská a je oveľa odolnejšia.
Ak však chcete svoju sedaciu súpravu ochrániť oveľa viac, zadovážte si ochrannú prikrývku.

Na čo ešte dávať pozor

Pred kúpou si musíte ešte uvedomiť, do akého priestoru sedačku potrebujete umiestniť. Či k stene, alebo do stredu miestnosti, prípadne do rohu. Možno túžite po obrovskej sedačke, ale priestor nepustí a možno nepustia ani dvere, cez ktoré ju budete musieť dostať. Zvážte, pre koľkých ľudí bude určená a či budete na nej len oddychovať, alebo počítate s ňou i ako s rozkladacou posteľou. Ak máte domáce zvieratá, vezmite do úvahy aj tie. Hlavne ak ide o mačky, psy a ich srsť, ktorú budete musieť pravidelne odstraňovať.

Ak zvážite racionálne všetky tieto argumenty, nestojí vám v ceste nič, kvôli čomu by ste si nemohli zaobstarať sedaciu súpravu, ktorá vám 100 % sadne a zabezpečí takú pohodu, akú potrebujete a po akej túžite.  

autor: Marián

Dec 8, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 16 260 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

I S.

Firma
Trenčín
5,0
Interiérový dizajn

Poskytovanie služieb v oblasti interiérového dizajnu, dizajnu a výroby nábytku na mieru, ako i technickej prípravy projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jana D.

Živnostník
Žarnovica
5,0
Interiérový dizajn

Artist and architect. Professional interior design practice since 2016. I offer full package of services, including architectural and interior modelling, visualisations, drawings, projects for building permission, as well as creating artistic decorations, painting, lighting, wall hangings etc. I enjoy all kind of unsual and challeging solutions for architecture!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Štefan P.

Firma
Hurbanovo
5,0
Interiérový dizajn

Mám ukončenú spš stavebnú- odbor pozemné stavby.Fotorealistická 3D vizualizácia je pre Vás najlepším riešením, ak chcete Váš budúci domov vidieť pred samotnou realizáciou. Získate odpovede na Vaše pochybnosti o správnosti kombinácií obkladov a dlažieb, umiestnenia a dispozície kuchynskej linky, nábytku a dekorácií. Uvidíte to, čo je najdôležitejšie, UVIDÍTE KONCEPT VÁŠHO BUDÚCEHO BÝVANIA. Fotorealistické 3D vizualizácie Vám vypracujem profesionálne a v najkratšom možnom čase.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Maros O.

Firma
Bratislava
5,0
Interiérový dizajn

Pridávame víziu a tvoríme hodnotu. Ponúkame služby v oblasti interiérového dizajnu vrátane bezbarierového interiéru a realizácie.Informácie Hľadáte dizajnéra? Zariadime Váš interiér moderne, nadčasovo a esteticky. Potrebujete kvalitných majstrov? Nechajte stavebné práce na naších odborníkov a vyhnite sa stresu!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Gerhard L.

Firma
Bratislava
4,9
Interiérový dizajn

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a detaily ✓ Vizualizácie interiérov a exteriérov ✓ Zabezpečenie projekt. dokument. profesii ✓ Komunikácia s príslušnými úradmi ✓

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Anastasiia D.

Firma
Bratislava
4,9
Interiérový dizajn

Som interiérový dizajnér. Viem, ako urobiť nielen krásny dizajn, ale aj tak, aby bol pohodlný. Ak chcete vidieť viac mojich prác, navštívte moje portfólio:http://.... Aj z tej najmenšej miestnosti môžem vytvoriť nezabudnuteľný priestor.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Timea F.

Firma
Košice
4,9
Interiérový dizajn

Vypracovanie 3D vizualizácií interiérov- bytov, rodinných domov, kancelárskych priestorov, reštaurácií, 3D vizualizácia určená na prezentáciu bytu na podporu predaja alebo prezentácie výrobku, nábytku. Vypracujem Vám návrh na mieru podľa Vašich predstáv. Pomocou 3D grafického programu vytvorím 3D objekty, materiály, textúry, potom nasleduje osvetlenie scény. Následne sa vytvoria fotorealistické zábery pomocou renderovania- čiže tvorba obrazu. Doba dodania: 1-2 týždne, od dodania všetkých podkladov, od potvrdenia začatia prác a uhradenia zálohovej faktúry. Projekty posudzujeme individuálne podľa náročnosti zadania.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Eunika Š.

Firma
Nitriansky kraj
4,9
Interiérový dizajn

Ponúkam vypracovanie 3D vizualizácií interiéru a exteriéru RD, kancelárií, polyfunkčných budov a iných objektov. Viem zabezpečiť aj vyhotovenie jednoduchej architektonickej štúdie, výkresov pre ohlásenie drobnej stavby, projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie, rozpočtu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Viktória K.

Firma
Košice
4,8
Interiérový dizajn

Som Viktória Kováčová - vyštudovaná dizajnérka s vášňou pre navrhovanie interiérov a interiérový dizajn. Po 10 ročných skúsenostiach v rôznych interiérových, či kuchynských štúdiách a obchodoch s nábytkom som prešla na vlastnú cestu a venujem sa interiérovému dizajnu, 3D modelovaniu a tvorbe vizualizácií. Popri interiérových návrhoch vytváram aj realizácie, na ktorých spolupracujem s tímom profesistov, prípadne aj ďaľších dizajnérov. Mojím hlavným cieľom pri vytváraní dizajnu interiéru je funkčnosť priestoru, využitie každého centimetra s dôrazom na jednoduchosť, estetiku a štýl... Navrhujem interiéry pre Vás, na základe Vašich požiadaviek s cieľom splniť Vaše predstavy a očakávania. Jedinečnosť každého klienta či zadania podporím individuálnym prístupom. Na priestor sa snažím pozerať ako na celok, ktorý zaplním originálnými a funkčnými riešeniami na mieru. Zakladám si na vytvorení domova pre Vás, aby ste sa tam cítili skvelo. Teším sa na nové výzvy v nových zadaniach bytov, domov a rekonštrukciách...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Roman H.

Firma
Bratislava
5,0
Nábytok

Poslednych 26 rokov sa venujem dizajnu, interierovym dekoraciam a vyrobe nabytku. Snazim sa pochopit a realizovat priania klientov ..Mam skusenosti s dizajnovym software AutCAD, PYTHA a 3D studio MAX. Nabytok vyrabame podlsa vlastnych dizajnov, ale aj na zaklade klientovych navrhov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter K.

Živnostník
Lučenec
4,8
Elektroinštalácia

Sme rodinná firma z dlhoročnou tradíciou a skúsenosťami v odbore elektroinštalačných prác. Vieme vám pomôcť od naprojektovania po realizáciu až ku revízii. V našom portfóliu sú kompletne elektorištslacné práce a po z.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš C.

Firma
Holice
4,5
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5
Maliar, Maliarske práce

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Pavol B.

Firma
Bratislava
4,5
Maliar, Maliarske práce

Robíme maliarske práce, sadrokartonarske práce, murárske práce, búracie práce, zatepľovanie, drobné vodoinštalačné práce máme 16r praxe v stavebníctve.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

T S.

Firma
Trnava
4,2
Rekonštrukcia bytu

Kompletné extrierové a interiérové práce, obklady, dlažby, ploty, zateplenie fasády, malé stavby, malovky, prerábky bytov, vizualizácie, elektrika a pod.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Interiérový dizajn

Nižšia cena16,00 €/m2
Priemerná cena30,20 €/m2
Vyššia cena50,00 €/m2
Pošlite dopyt 16260 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte dizajnéra na interierový dizajn a návrh interiéru? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt