Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Interiérové ​​dvere

Vyberte si vhodné interiérové dvere

Hľadáte stavebného stolára na interiérové ​​dvere? V tejto kategórii máme 13 388 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Vyberte si vhodné interiérové dvere
Interiérové ​​dvere

Vyberte si vhodné interiérové dvere

Možno si to ani neuvedomujete, no dvere sú dôležitou súčasťou nášho interiéru. Denne ich otvárame, zatvárame, chránia naše súkromie, ochraňujú náš domov pred zápachom či hlukom z iných miestností a dotvárajú celkový dojem celého interiéru. Preto by sme výber interiérových dverí nemali podceňovať.

Delenie interiérových dverí podľa účelu

Otočné dvere

Sú to klasické otočné dvere, ktoré visia na pántoch, ktoré sú umiestnené na zárubni. Tento typ dverí sa otvára smerom do alebo von z miestnosti. Musíme mať preto dostatočný priestor na to, aby bolo možné ich otvoriť. Podľa potreby si vieme vybrať dvere, ktoré budeme otvárať do pravej alebo do ľavej strany.

Keďže v súčasnosti sú v moderných dizajnoch kladené vysoké nároky na dizajn, aj otočné dvere sa tomuto trendu prispôsobili a dávajú do popredia skôr rovné a minimalistické línie tak, aby nenarúšali celý vnútorný priestor. Otočné dvere sa vyrábajú s možnosťou otvárania ťahaním alebo tlačením. 

Kyvné dvere

Dvere, ktoré ľudovo nazývame aj lietačky. Poznáme ich z nemocníc, verejných priestorov, ale aj z filmových westernov. Ich otváranie je jednoduché – stačí zatlačiť na krídla dverí z akejkoľvek strany a otvoria sa. V domácnostiach sa lietačky bežne používajú na oddelenie kuchyne do jedálne, či na oddelenie kuchyne od obývačky.

Vďaka obojstrannému otvoreniu, ktoré umožňujú špeciálne závesy, nám kyvné dvere poskytnú bezproblémový priechod. Zároveň musíte počítať s dostatočným miestom na oboch stranách pre ich otvorenie. Preto sa do menších interiérov nehodia. 

Posuvné dvere

Praktické posuvné dvere (jedno aj viackrídlové) sa vyrábajú „na stenu“, kedy sa ich krídlo pohybuje tesne pozdĺž steny, teda dvere otvárame ich posúvaním do strany. Variantom sú dvere, ktoré sa zasúvajú za rovnakú pevnú časť, čím vzniká rozmerovo väčšia zostava.

Takéto riešenie sa používa hlavne v kombinácii sklenených krídiel, kedy chcete priestory vzájomne oddeliť a zároveň zachovať svetlosť medzi miestnosťami. Posuvné dvere sú tiež vhodnou voľbou, keď chcete oddeliť interiér od terasy alebo balkónu alebo prakticky oddeliť väčšie priestory.

Posuvné dvere sú skvele využiteľné najmä v priestoroch, kde by otočné dvere zaberali veľa miesta – chodby, priechody medzi dennou a nočnou časťou, bytové chodby so vstupom do kúpeľní a toaliet, či vstupy do vstavaných šatníkov. Posuvné dvere sú tiež vhodné pre ľudí so zdravotným postihnutím, nakoľko nemajú na podlahe žiadny profil, ktorý by im zavadzal v prechode – dvere sú uchytené hore, na strope alebo na stene.

Skladacie dvere

Skladacie dvere sú alternatívou posuvných dverí. Pri otvorení zaberajú menej miesta v priestore ako otočné dvere. Ich použitie je podobné ako pri posuvných dverách. Vyrábajú sa z kvalitných materiálov a s rôznymi systémami skladania krídiel. Interiérové skladacie systémy majú bezbariérový priechod po otvorení krídla, takže nehrozí, že by sme na podlahe mali vodiaci profil, ktorý by nám zavadzal.

Delenie dverí podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené

Izbové dvere z masívneho dreva

Izbové dvere z masívneho dreva sa skvele hodia na chalupy, zruby alebo do miestností, ktoré zariaďujete vo vidieckom štýle. Sú veľmi odolné a majú dlhú životnosť. Pred kúpou dverí z masívneho dreva sa informujte o špeciálnych vlastnostiach jednotlivých druhov dreva. Prírodné drevo po čase zmení svoju farbu - môže stmavnúť alebo zblednúť. Každé drevo má tiež svoju kresbu, vďaka čomu sú každé dvere unikátne.

Izbové dvere s dekoračnou fóliou

Výhodnou alternatívou k vnútorným dverám z masívneho dreva sú izbové dvere s dekoračnou fóliou. Môžete si vybrať jednofarebné, ale tiež imitáciu dreva, buka, duba alebo javora. Na rozdiel od dverí z pravého dreva, krídla dverí s dekoračnou fóliou nestmavnú. Okrem toho sú aj cenovo výhodnejšie, menej náročné na ošetrovanie a viete ich rýchlo a jednoducho očistiť.

Laminátové izbové dvere

Izbové dvere s vrstvou laminátu sa označujú ako CPL dvere (Continuous Pressed Laminat). Vďaka vrstve laminátu sú krídla dverí mimoriadne odolné. Laminátové izbové dvere sú odolné voči škrabancom a nárazom a veľmi ľahko sa ošetrujú. Na rozdiel od krídel dverí z iných materiálov môžete na CPL dvere v prípade potreby použiť čistiace prostriedky s rozpúšťadlami, takže budete môcť bez námahy odstrániť aj problematické znečistenie, ako napríklad zaschnuté lepidlo.

Lakované biele dvere

Lakované biele dvere patria v súčasnej dobe k najobľúbenejším izbovým dverám na trhu. Lakované biele dvere dostanete v rozličných vyhotoveniach a štýloch, nielen s moderným, ale aj s retro dizajnom. Vďaka hladkej a tvrdej vrstve ekologického akrylového laku sa lakované biele dvere ľahko čistia a sú odolné. Lakované biele dvere nemajú teda iba nadčasový dizajn, ale ich mimoriadna kvalita zaručuje aj výnimočne dlhú životnosť.

Dyhované dvere

Zaujímavou alternatívou k izbovým dverám z masívneho dreva sú dyhované dvere. Dyhované dvere majú povrch z pravého dreva a sú výhodné z ekologického hľadiska. Jeden strom vystačí na pokrytie až pre tisíc dyhovaných dverí. Dyhované dvere majú podobné vlastnosti ako vnútorné dvere z masívneho dreva - drevo po čase zmení svoju farbu. Na rozdiel od dverí z masívneho dreva nie sú dyhované krídla dverí až také robustné.

Dvere so sklom a presklením

Dvere zo skla sa stali pútavým dizajnovým prvkom moderných obytných priestorov, a to aj vo variante posuvných dverí. Celosklené dvere sú vyrobené z minimálne 8 mm hrubého bezpečnostného skla. Vďaka dodatočnému presvetleniu pôsobí obytný priestor väčší a svetlejší. Môžete si vybrať z bohatého sortimentu dizajnov sklených dverí: od farby, štruktúry (matná, nepriehľadná, kompletne priehľadná) až po dekoráciu (napr. fóliami).

Delenie dverí podľa vlastností

  • bezpečnostné
  • protipožiarne
  • zvukovo izolačné
  • termo izolačné
  • protiradiačné (olovené)
  • technické

autor: Lucia

Jul 16, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 18 281 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Adam Š.

Živnostník
Dunajská Lužná
5,0

Obklady, dlažby

Ponúkam rôzne stavebné práce - rekonštrukcie bytov, realizácie kúpeľní, vodoinštalčné práce, lepenie obkladov a dlažieb. Montáž sadrokartónových stropov, maliarske práce, elektroinštalačné práce, montáž zárubní, pokládka plávajúcej podlahy a iné…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Miroslav S.

Firma
Bratislava
4,9

Laminátová podlaha

Ponúkam montáž dverí a okien a pokládku plávajucej podlahy, brúsenie parkiet renováciu dreveného nábytku, servis a montáž okien. Pôsobím v rámci západného Slovenska, po vzájomnej dohode aj v zahraničí.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Kučín
4,9

Stolárstvo

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomas H.

Firma
Šaštín-Stráže
4,9

Elektrikár

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi podobnú prácu ako ponúka aplikácia Wilio. Údržbár v dáta centre, rôznych budovách, taktiež programátor inteligentného osvetlenia systemov Lutron, Eaton, a Prolojik. Pracoval so. Aj v stolárskej dielni, oprava elektroniky v oblasti osvetlenia, Mam rad všetky remeslá, opravy vodoinštalačné práce, klimatizácie...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek K.

Živnostník
Brezno
4,9

Tehlové obklady

Vítam vás na mojom profile. Som chalan SZČO zo stredného Slovenska, ktorého baví ručná práca a nebojí sa nových skúseností. Aktívne sa pohybujem v oblasti stavebných prác a rekonštrukcií a posledné 3 roky pracujem ako profesionálny podlahár. Pred tým som pracoval pod skúseným majstrom a spolu sme rekonštruovali kúpeľne, izby a rôzne interiérové práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin B.

Živnostník
Košice
4,8

Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dusan S.

Firma
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Všestranne zameraný s dlhoročnými skúsenosťami i s najnovšími technológiami, precíznym prevedením prác do najmenšieho detailu. Rád pomôžem i poradim s výberom a vhodnosťou riešenia daného problému.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Živnostník
Bratislava
4,8

Murárske práce

Dobrý deň. V úvode by som Vám chcel predstaviť moju stavebnú partiu. Máme bohaté skúsenosti zo zahraničných krajín ako sú Švajčiarko, Nemecko ale aj Rakúsko. Pracovná skupina pozostáva z ludí ktorý maju prax s vonkajšími prácami ako sú napríklad zateplovacie systémy ale aj kompletletnými interierovými prácami či už sa jedná o omietky, stierky, maľovanie alebo aj o niečo komplexnejšie práce s dlažbami a obkladmi. Vieme spracovať vaše nové bývanie k Vašej spokojnosti. Chápeme, že každému zákazníkovy záleži najviac na tom svojom a preto robíme maximum aby sme Vám splnili Vaše sny.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karin K.

Firma
Prešov
4,7

Maliar, Maliarske práce

Naša firma sa špecializuje na stavebné, maliarske a dokončovacie práce. Stačí sa nám ozvať a dohodnúť sa na termíne :) Všetko po sebe hneď upratujeme Cenová ponuka zdarma

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Interiérové ​​dvere

Nižšia cena215,00 €/ks
Priemerná cena229,21 €/ks
Vyššia cena250,57 €/ks

Pošlite dopyt 18281 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stavebného stolára na interiérové ​​dvere? V tejto kategórii máme 13 388 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt