Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Záhrada a vonkajšie práce

Vybudujte si záhradu, v ktorej sa budete cítiť príjemne

Hľadáte záhradníka na záhradu a vonkajšie práce? V tejto kategórii máme 9 016 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Vybudujte si záhradu, v ktorej sa budete cítiť príjemne
Záhrada a vonkajšie práce

Vybudujte si záhradu, v ktorej sa budete cítiť príjemne

Plánovanie záhrady od nuly, či už je to malá záhradka v meste alebo rozľahlá vidiecka záhrada, môže byť skutočnou výzvou. Myslieť treba na celkový priestor, textúru, harmóniu, farby, štruktúru, svetlo a celkový výzor a pôsobenie priestoru.

Radosť zo záhrady totiž spočíva nielen v jej užívaní ale tiež sledovaní premien, nielen výsadby, v priebehu rokov. Toto sú veci, ktoré je potrebné vziať do úvahy, ak práve s tou vašou začínate.

PREDTÝM AKO ZAČNETE

Vytvorte si zoznam želaní

Skôr ako začnete, zamyslite sa, ako budete svoju záhradu využívať a aká práca vás v tomto prípade čaká. Prvá vec, na ktorú myslite, je priestor na sedenie s peknými záhradnými stoličkami. Potrebujete odkladací priestor na hračky alebo túžite po malej záhradnej kuchynskej linke? Chcete zeleninovú záhradu? A čo priestor pre vaše deti? 

V mestskej záhrade si položte otázku, či ju chcete využívať primárne na oddych, či chcete mať záhradu plnú rastlín alebo jednoduchšiu s nápaditým prvkami.

Ak je vaša záhrada malá, držte sa základných potrieb a jednoduchého dizajnu s jedným alebo dvoma faktormi. Udržujte jednoduchú výsadbu pomocou tráv alebo ruží so vždyzelenými kríkmi a kvetináčmi prekypujúcimi vašou obľúbenou sezónnou výsadbou.

Ak je vaša záhrada veľká, urobte si viac času, aby ste si predstavili svoj priestor. Zistite, čo kam patrí a ako môžete tento priestor rozdeliť. Buďte kreatívni a odvážni! 

Príprava pôdy

Najdôležitejšou vecou, ktorú môžete pre svoju záhradu urobiť, je dôsledná príprava pôdy. Myslite na tieto pravidlá - žiadne zhutnenie, dobrý odtok a poddajná pôda bohatá na živiny. Rastliny sa vám odmenia krásou a prosperitou! 

ŠTÝL

Formálna záhrada

 • Symetria a rovnováha sú dva z najdôležitejších rozmerov formálnej záhrady spolu s geometrickými tvarmi v jednoduchom dizajne výsadby.
 • Určite si jeden tvar, ktorý sa bude opakovať všade vo vašej záhrade. Či už sú to kvetinové záhony, chodníčky, vodné prvky alebo priestor medzi nimi.
 • Zvoľte si paletu farieb, ktoré sa budú v rámci výsadby opakovať. Páči sa vám žltá, krémová, biela a limetková zelená alebo škála modrej, šedej a sýtej červenej?  
 • Myslite na stromy! Ak je vaša záhrada dostatočne veľká siahnite po takých, ktoré rokmi ešte získajú na mohutnosti a nechajte ich prirodzene rásť.

Neformálna záhrada

 • Neformálne záhrady môžu byť divoké a voľné, vyhýbajú sa priamym líniám a opakovaným tvarom. Pokiaľ je to možné, používajú sa prírodné materiály a trávnaté plochy sa udržiavajú vyššie. 
 • Chodníky majú tendenciu pretekať záhradou medzi organicky tvarovanými veľkými okrajmi naplnenými trvalkami, kríkmi, ružami, trávami a inou výsadbou.
 • Napodobnite vidiek výsadbou maku a rastlín, ktoré pripomínajú rozkvitnutú lúku. 
 • Rastliny saďte nedbalo do štrku, nezabudnite na rôzne druhy ruží, aby ste vytvorili romantický efekt.

ŠTRUKTÚRA

Len čo sa rozhodnete, kde budete na záhrade sedieť a relaxovať, začnite premýšľať o jej štruktúre. Budete mať živý plot, plot, oblúky, brány, sochu, vyvýšené záhony či kvetináče? Ak je vaša záhrada malá, myslite na to, že menej je viac. Snažte sa vyhnúť neporiadku jednoduchým začlenením troch alebo piatich skutočne dobrých prvkov z vyššie uvedeného zoznamu.

Živé ploty, steny a ploty

Ak si vaša záhrada vyžaduje vysoký živý plot, zvážte, či si vyberiete druh, ktorý bude vždy zelený. V takom prípade je vynikajúcou voľbou tis. Potrebuje dobrú drenáž, preto ho vysádzajte veľmi opatrne. Na ťažkej pôde, je potrebné zasypať výsadbovú jamu štrkom najmenej 200 mm. Nezabudnite na polievanie a tiež hnojenie, aj počas zimy. Ak dávate prednosť listnatému živému plotu, dobrou voľbou bude hrab dobrý na hlinených pôdach a buk na ľahších pôdach. 

Chodníky

Terénne úpravy a voľby materiálu tiež nenechávajte na náhodu. Ich farebnosť ale aj materiál prispôsobte domu a myslite na pravidlo „3“. Nesnažte sa kombinovať viac, ako 3 materiály. Vyberte si napríklad štrk, kameň a tehly alebo štrk, kov a drevo. Pri rozmiestnení chodníkov či nášľapných kameňov zvážte štýl vašej záhrady. Romantickej záhrade pristanú jemné, vlnité tvary, ale pri moderných sa snažte zachovať priame čiary a symetriu.

Kontaktné miesta

Je v záhrade krásna čerešňa alebo magnólia? Zdôraznite ich krásu výsadbou cibuľovín. Camassias vyzerá nádherne s neskôr kvitnúcimi čerešňami a narcisy dobre fungujú s magnóliami. Nebojte sa ani tulipánov do vysokej trávy.

ZÁKLADNÉ PRVKY ZÁHRADY

Tráva

Trávniky sú prakticky nevyhnutnou súčasťou anglickej záhrady a neexistuje nič krajšie ako čerstvo pokosený trávnik. Ak máte plochy s vysokou trávou, prečo nevytvoriť záhradu podobnú lúke a nezasadiť v nej cibuľoviny, snežienky, krokusy, tulipány alebo dokonca ruže? 

Záhony a kvetináče

Verte či nie, sú čerešničkou na torte v každej záhrade. Kúpiť si ich môžete v rôznych tvaroch a veľkostiach, terakotové, kamenné, drevené, keramické, prútené, zinkové aj kovové. Kvetináče bývajú zväčša umiestnené blízko domu, takže vyberte materiály, ktoré štýlovo ladia. 

Voda

Každá záhrada by mala disponovať vodným prvkom nielen pre vtáky, má tiež upokojujúci účinok. Páči sa vám napájadlo pre vtáčiky, fontána alebo ste skôr za jazierko „plné života“?

Pestovanie ovocia, zeleniny a bylín

Zvyčajne sa zelenina pestuje na vyvýšených záhonoch, ktoré si môžete kúpiť alebo postaviť sami. V ideálnom prípade ich usporiadajte do symetrických skupín. Ak nemáte vyhradený priestor pre úžitkovú záhradku, môžete si ľahko vypestovať množstvo plodín a bylín napríklad v nádobách či väčších kvetináčoch.  

Tu je niekoľko základných princípov pestovania zeleniny:

 • Uistite sa, že zeleninu pestujete v čo najlepšej pôde.
 • Vyberte si slnečnú stranu svojej záhrady.
 • Najlepšia šírka pre vyvýšené záhony je 1,2 metra.
 • Vyvýšené záhony je dobré lemovať krajinotvornou textíliou, ktorá chráni drevo.
 • Ak to rozpočet dovoľuje, veľa času ušetrí zavlažovanie, pretože zelenina potrebuje vlahu každý deň.

Priestor na sedenie

Nie je nič praktickejšie, ako to, ak sa stôl a sedenie nachádzajú v blízkosti kuchyne. Myslite tiež na tieň – najjednoduchším riešením je slnečník alebo na stavbu náročnejšia pergola. Nechajte ju zarásť visteriou, obklopte sa voňavými ľaliami či efektnými muškátmi. 

SENZORICKÁ ZÁHRADA

Farba

Existuje niekoľko rôznych prístupov, ako vyfarbiť záhradu. Jednou z dôležitých vecí, ktorú je potrebné vziať do úvahy, je farba vášho domu, najmä kvôli rastlinám, ktoré sa nachádzajú priamo pri dome. Harmónia je dôležitá a oku lahodiaca. 

Vôňa

Vôňa je rozhodujúcim prvkom každej záhrady, určite ju nepodceňujte. Ruže, vistéria, ľalie, pivónie ale aj magnólia či vôňa byliniek. Zavrite oči a nechajte sa unášať krásou a vôňou záhrady, ktorá sa stane vašim obľúbeným miestom na relax. 

autor: Michaela

Jul 2, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 12 693 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Jakub K.

Firma
Košice
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Podnikám v komunálnych službách od roku 2016. Pomôžeme Vám s údržou vašej záhrady prípadne s čistiacimi a upratovacími službami. Zakladáme si na dochvíľnosti a kvalite práce. K práci používame celý rad profesionálneho vybavenia od spoločností STIHL, Husqvarna, Kärcher a Bosch.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman M.

Firma
Šaľa
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Sme malá začínajúca firma, ktorá sa venuje údržbe zelene na golfovom ihrisku a iných zelených plochách.Ponúkame kosenie trávnikov, zelených plôch, zanedbaných pozemkov, záhradnou kosačkou, krovinorezom, záhradným traktorom, hnojenie, vertikutácia, aerifikácia, stíňanie menších a stredných stromov. Rizikové pílenie nerobíme. Zelený odpad vieme odviezť a drevnú hmotu nakálať. Pracujeme aj cez víkendy.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tibor Č.

Firma
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Spoľahlivý a férový záhradník s víziou a chuťou do práce. Ponúkam kompletné služby v oblasti záhradníctva od strihania/rezu ovocných stromov, plánovania a realizácie nových záhrad, cez mechanické/chemické ošetrovanie okrasných drevín a zelene až po pílenie/výrub stromov či úpravu terénu. Záhradníctvo nie je pre mňa len prácou, je pre mňa vášňou spojenou s poslaním. Teším sa na spoluprácu !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jakub H.

Živnostník
Igram
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

•starostlivosť o záhrady - kosenie, pílenie, rúbanie, výkopové práce, sadenie, úprava •výroba okrasných kochlikov a záhonov •efektívne využitie starého dreva,dosiek a latiek na výrobu okrasných kvetináčov, záhonov a pod. •starostlivosť o zver, hydinu a menší dobytok •predaj domáceho kozieho syra a mlieka

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol Z.

Firma
Pezinok
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Návrhy a realizácie záhrad, závlah a výsadby. Realizácie na kľúč a kompletný záhradný servis. Záhradný servis aj pravidelný po dobu sezóny, výruby, arboristické orezy stromov a krikov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš H.

Živnostník
Horná Potôň
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Chcem Vam ponuknut moje sluzby pre domacnosti aj spolocnosti v oblasti domaceho majstra.Nakolko byvam svojpomocne postavenom RD s okrasnou a uzitkovou zahradou, s bazenom, domacimi zvieratami, tak to su moje skusenosti zo sukromneho zivota.V mojom celom 23 rocnom profesnom zivote mam skusenosti so zakaznikom v oblasti IT, telekomunikacie, drevospracujuci priemysel, office, servisny technik, technicko-hospodarsky pracovnik, vypomoc na stavbach a ranci.Moje technicke a manualne zrucnosti: -mensie elektrikarske a elektroinstalacne prace, slaboprudove prace pre datove/pocitacove siete/zabezpecovacie zariadenia/internetove a televizne pripojenia. - mensie vodoinstalacne prace, nabytkarske/stolarske prace, vypomoc pri stahovani/zariadovani. - komplet starostlivost o zahradu, okolie domu, bazen, zvierata. - natieranie plotov, altankov, pristreskov. - mensie murarske prace/obkladanie, vypomoc pri stavbach vsetkeho druhu. Uspesne projekty: -nove a prerobene zahrady v Trnavskom a Bratislavkom okrese. -pokracujuca starostlivost, servis, udrzba a nove sluzby od vernych zakaznikov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Daniel P.

Firma
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa realizácii záhrad na objednávku, pri ktorých využívame naše dlhoročné skúsenosti. Naše služby zahŕňajú všetky záhradné práce, či doplnkové práce v rámci záhradnej starostlivosti. Kosenie Výsadba a rezanie rastlín a stromov Terénne úpravy Realizácia záhrad na kľúč Údržba Čistiace práce a odpratávanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marcel S.

Živnostník
Modra
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov vývoz odpadu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Jarovce
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Realizacia automatickych zavlzovacich systemov na kluc, kvapockova zavlaha, vertikutacia travnika. Zadarmo vypracovanie projektu závlahy pre Váš trávnik a cenová ponuka do 48h od zaslania náčrtu. Automatické Zavlažovacie Systémy, Závlaha trávnika - BA Jarovce

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ing. Kristián N.

Firma
Vrbové
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

Som záhradný architekt a realizátor. Záhrady riešim od kompletného návrhu (pôdorys, vizualizácie, osadzovací, vytyčovací plán) cez kompletnú realizáciu a následnú údržbu. Taktiež sa venujem dokončovacím prácam v exteriéri ( zámková dlažba, obrubníky, terasy, suché múriky)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef J.

Firma
Bratislava
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

4 roky profesionálny vodič MKD + ADR - Erurópa 2 roky práca zahradnika - údržba zelene, starostlivosť o malotraktore - kubota, pirana, husqvarna 3 roky technická správa kašťieľa - hotela . údržba bazéna, wellness, maľovanie stien, dverí, okien, Renovácia parkiet, oprava kľučiek, malé opravy nábytku, Založenie permakultúrnej záhrady, pokládka dlažby 60x60 okolo buduvy, oprava osvetlenia, Starostlivosť o park, Prerábka budvoy -sadrokartón, tmelenie, izolácia strechy, rozvody vody a kúrenie. 3 roky práca na poliach,pestovanie zeleniny, Profesionálne strihanie a hnojenie ovocných stromov a krov, - Osvedčenie Hnojenie ekologický, profesionálne Osvedčenie na aplikácia chemickych postrekov a školenie Realizácia závlahového systému rainbird a hunter Orez a výrub stromov zlaňovacou technikou Odvoz materiálu na pickupe 700 kg a brzdený vozik 2000 kg Oklady a dlažby u rodičov 40 m2, u svokrovcov, doma u známej - 3 kúpeľne, WC, kuchyňa, 36 m2 dlžba v obyvačke 2 roky spolupráca so zahradným architektom - závlaha, vysadba, hnojenie, údržba

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Erik H.

Firma
Šenkvice
4,6

Záhrada a vonkajšie práce

Sme certifikovaná inštalačná firma na závlahové systémy. Realizujeme záhrady na kľúč ako aj rekonštrukcie starších zanedbaných záhrad. Ponúkame kompletné služby od návrhu, realizáciu a následný celoročný servis zavlahových systémov a záhrad.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ivan F.

Firma
Žilina
4,6

Záhrada a vonkajšie práce

Upravujeme pozemky a zakladame siate travniky. Pozemok upravime uz za 1 den (plochu cca 350 m2). Cena od 1,90 € / m2.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jaroslav J.

Firma
Nové Mesto nad Váhom
4,5

Záhrada a vonkajšie práce

Vykonávam stavebné práce ako zamkovu dlažbu, ploty z DT, oprava striech a komínov, búracie práce,výkopové práce,vypratavacie práce . Rýchlo a lacno Kvalitne a spolahlivo odvoz dovoz materialu stahovanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

V V.

Firma
Nové Zámky
4,5

Záhrada a vonkajšie práce

Odvoz,dovoz vývoz do 1,5t.+hydraulická plošina,paleták,rudla Oprava, montáž, servis,pretesnenie, kontrola,čistenie všetkých typov dverí , okien a nábytku. Opravy v byte aj v dome. police, obrazy, výmena spotrebičov batérií atď. Všetky záhradné práce, trávnik kosenie sadenie,kultivácia záhon, záhrada, sadenie zeleňe ,závlaha Dom čistenie fasády ,okien, zámkovej dlažby,úprava okolia. A iné

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Záhrada a vonkajšie práce

Nižšia cena0,30 €/m2
Priemerná cena0,82 €/m2
Vyššia cena1,50 €/m2

Pošlite dopyt 12693 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte záhradníka na záhradu a vonkajšie práce? V tejto kategórii máme 9 016 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt