Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rekonštrukcia a renovácia

Vyhnite sa týmto chybám a renovujte rozumne

Hľadáte poskytovateľa na rekonštrukciu a renováciu? V tejto kategórii máme 25067 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Vyhnite sa týmto chybám a renovujte rozumne
Rekonštrukcia a renovácia

Vyhnite sa týmto chybám a renovujte rozumne

Stretli ste sa so svojím finančným poradcom, dostali hypotéku a kúpili si dom. Hurá! Teraz prichádza tá ťažšia časť - vytvoriť si z neho svoj vlastný domov. Či už sa chystáte na rekonštrukciu alebo sa len snažíte o nové dekorácie, v navrhovaní dizajnu je toho omnoho viac, ako by ste si mysleli. Prečítajte si nasledujúce riadky, ktoré zostavili konzultanti v oblasti renovácie a návrhári interiérov a vyhnite sa počiatočným „prešľapom,“ ktoré by ste mohli v budúcnosti ľutovať.

1. Príliš skorý začiatok renovácie 

Ak je to možné, bývajte nejaký čas vo svojom dome a potom urobte akékoľvek plány na generálnu opravu. Zvyknite si na dom a sami si určite, kde budete skladovať potraviny, kam pôjde bielizeň, ako dopadá slnko či kde sú tmavšie miesta – jednoducho povedané, splyňte s duchom vášho domova. Verte, že keď váš dom spoznáte, bude oveľa jednoduchšie vedieť, čo v ňom treba zmeniť a ako zmena ovplyvní vaše ďalšie fungovanie v ňom.  

2. Podcenenie nákladov

Väčšina prác bude stáť viac a bude trvať dlhšie, ako čakáte, takže pri rozpočte na projekt vždy pridajte 20 percent viac k sume, o ktorej si myslíte, že projekt celkovo dosiahne. Len tak, pre istotu. Finančná rezerva nikdy nie je zlá, tobôž pri renovácii. Ak sa vám vaše ciele podarí splniť a rezerva vám ostane, peniaze nazvyš vždy potešia. 

3. Očakávanie, že všetko pôjde podľa plánu

Práce na starších budovách môžu priniesť veľa nepredvídaných udalostí. Ktovie, čo je za tou stenou, ktorú otvárate? Nová výstavba je kontrolovanejšia, ale to nemusí vždy znamenať hladký priebeh a preto sa pripravte aj na neočakávané. Všetci dúfame a modlíme sa, aby všetko išlo podľa plánu. No nie vždy to tak ide. 

4. Nie vždy ide o najnižšiu ponuku

Dobrá profesionálna pomoc stojí za tie peniaze. To znamená dizajn aj konštrukciu. Buďte ochotní zaplatiť za dobrého dodávateľa a dajte si pozor na toho, kto je lacný a ihneď k dispozícii.

5. Najatie profesionála, ktorý sa nehodí

To, že je niekto dobrý dizajnér, ešte neznamená, že sa k vám bude dobre hodiť. Máte rovnakú estetiku? Priority? Ak sa vás nepýta na veľa otázok o vašich potrebách, túžbach a spôsobe života, nájdite si niekoho iného. Načúvacie schopnosti a zvedavosť sú u dizajnérov kľúčové.

6. Nežiadanie referencií

Konzultanti v oblasti renovácie odporúčajú čitať referencie na dodávateľa od predchádzajúcich klientov. Títo ľudia budú mať skúsenosť s danou osobou čo sa týka jeho práce, komunikácie či dohodnutých termínov. Na Wilio si môžete prečítať recenzie od poskytovateľov, ktorí vám zašlú ponuku a rozhodnúť sa podľa odporúčaní.

7. Príliš dlhé čakanie na konzultáciu s dodávateľom

Požiadajte dodávateľa, aby sa pozrel na plány v schematickej fáze, a nie na podrobné hotové plány. Aj týmto spôsobom môžete včas zistiť, či je váš projekt časovo dobre rozvrhnutý. Je to tiež dobrý spôsob, ako spoznať potenciálnych dodávateľov, získať ich podklady a neplytvať ich časom. 

8. Predstieranie porozumenia schémy návrhu

Väčšina ľudí nevie čítať plány. Namiesto toho, aby ste sa v nich strácali, vyskladajte si skutočne miestnosť alebo budovu či záhradu a použite pri tom skutočnú maliarsku pásku. Oblepenie priestoru funguje lepšie ako ktorákoľvek iná skica alebo dizajnová aplikácia, aby ste pochopili, ako a či sa veci zmestia tak, ako plánujete.

9. Nepýtate sa dosť otázok

Pýtajte sa a klaďte veľa otázok. Neexistujú hlúpe otázky. Okrem toho, sú to vaše peniaze, ktoré sa chystáte minúť. Mali by ste vedieť, prečo a kam pôjdu. 

10. Počas renovácie robíte príliš veľa zmien

Zmeny, ktoré sa vám zdajú jednoduché, si v konečnom dôsledku môžu vyžadovať veľa práce. Nezabudnite sa preto svojich návrhárov alebo staviteľov opýtať na čo najmenšie úpravy. Aj pohyb a smer vypínača čo i len o kúsok vás neskôr môže stáť dosť peňazí a pritom na sa vám to na začiatku zdalo ako drobnosť. 

11. Nenastavovanie si časovej osi

Spolupracujte so svojím dodávateľom na zostavení zoznamu položiek, ktoré je potrebné zakúpiť a tiež termínov na prijímanie rozhodnutí. Posledná vec, ktorú chcete, je cítiť sa pod stresom a urobiť dôležitý výber a rozhodnutie z minúty na minútu, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať.

12. Neuvažovanie v širších súvislostiach

Odkvapy, obklady a strechy môžu znieť nudne, ale ak chcete, aby váš dom vydržal, musíte si postaviť pevnú stavbu. Ak máte na výber z vonkajšej alebo vnútornej práce, začnite zvonku. Nemá zmysel vkladať novú podlahu, ak strecha preteká alebo dom potrebuje opravu zvonku. 

13. Interiér na druhej koľaji

Na druhej strane, príliš často sú interiéry považované za doplnok. Nováčikovia si často myslia, že môžu dokončiť prácu sami alebo hodiť svoj starý gauč do novej miestnosti. Ak však chcete svoj priestor milovať - a zvýšiť jeho hodnotu - nezabudnite v rozpočte ponechať priestor na prácu na dizajne a výzdobe interiéru.

14. Podceňovanie psychologických aspektov

Akýkoľvek stavebný projekt vo vašom dome je plný dynamiky a energie. Stavební konzultanti a dizajnéri odporúčajú, aby ste sa ako partneri, žijúci pod jednou strechou, najskôr zapojili do menšieho projektu - povedzme postavenia vtáčej búdky. Vážne. Možno vás prekvapí, aké rôzne sú vaše štýly, nápady a prístupy a koľko kompromisov bude nutné urobiť pri renovácii len preto, že vy a váš partner máte odlišný vkus, názor. Pri menšom projekte sa možno pohádate, no naučí vás to akceptovať pripomienky a názory jeden druhého.  

15. Šetrenie na kvalite

Utrácajte väčšie peniaze za veci, ktorých sa každý deň dotknete – ako napríklad kovanie, dvere, faucety, spotrebiče, kuchynské skrinky. Zážitok, ktorý vám prinesie dotyk týchto súčastí vám a vašim hosťom každý deň pripomenie pevnosť a kvalitu vášho domu. 

16. Najväčšie predmety nemusia stáť najviac

Aj keď v predchádzajúcom bode spomíname, aby ste na kvalite nešetrili, nenechajte sa zmiasť myšlienkou, že najväčšie predmety by mali stáť najviac. Pekné vankúše môžu zdobiť pohovku strednej triedy. Alebo nakombinujte jedálenský stôl nižšej kategórie s drahším svietidlom. Obrúsenie starej podlahy bude oveľa nákladovo efektívnejšie ako celková výmena či oprava. 

17. Výmena okien

Pred výmenou okien premýšľajte dlho a poriadne. Ak sú súčasné okná vyhovujúce pre dom a majú ešte použiteľný tvar, môžu byť renovované a nemusíte ich hneď vymeniť. Ak však vaše staré okná netesnia, sú pred rozpadnutím a prichádzate zbytočne o teplo, energiu a peniaze, vymeňte ich. 

18. Nepoznanie rozmerov

Keď viete, aké veľkosti pohoviek, stolov a nástenných svietidiel potrebujete, zapíšte si ich a tento zoznam noste vždy so sebou. Nikdy neviete, kedy vám do cesty skočí dokonalý predmet do vášho nového domu. 

19. Nákup obrovského nábytku

Keď už sme pri tom, poznačte si tiež šírku dverí. Zaistite, aby sa vaše nové nákupy zmestili prednými dverami. Neuveríte, ako často ľudia na tento detail pri renovácii zabúdajú. 

20. Nákup malých rozmerov kobercov

Poddimenzované koberce sú najčastejšou chybou. Váš koberec by mal uzemniť a uchytiť váš nábytok tak, aby aspoň predné nohy nábytku boli na koberci. 

21. Odložte si návody 

Ak kupujete spotrebiče, osvetlenie a ďalšie predmety na renováciu, vytlačte si všetky svoje technické parametre alebo pokyny na inštaláciu a odložte si ich. Neskôr sa môžu dizajnérom alebo niekomu, kto bude s vaším zariadením manipulovať, zísť. Bonusový tip: Ak by ste svoju nehnuteľnosť niekedy predali alebo prenajali, môžete tieto manuály dať novému majiteľovi, aby sa mu s vybavením bezproblémovo pracovalo.

22. Príliš veľa výdavkov na technológie

Technológia môže byť drahá a rýchlo zastaraná. Aj keď sa zdá, že prepojenie každej miestnosti vo vašom dome s videom je v pohode, nemusí to byť nevyhnutne veľká investícia. Ako sa hovorí, všetko s mierou a všetko s rozumom. 

23. Práce na príliš veľkom počte miestností naraz

Pre každého, kto má rozpočet na väčšiu renováciu, respektíve na kompletnú renováciu, máme malú radu. Miesto, kde trávite najviac času, by malo skutočne slúžiť ako zameranie vašej energie a investícií. Keď to rozpočet dovolí, prejdite na ďalšie miesto. 

autor: Lucia

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 25067 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Rastislav B.

Živnostník
Hrabovčík
5,0

Dlažba na terasu

Poradíme a urobíme podľa vašich predstav, cenová ponuka zdarma celé východne Slovensko, čistota a kvalita je pre nás prvoradá Pre našich...Zobraziť viac

Poradíme a urobíme podľa vašich predstav, cenová ponuka zdarma celé východne Slovensko, čistota a kvalita je pre nás prvoradá Pre našich zákazníkov chceme len to najlepšie

#
#
#
Zadať dopyt

Robert J.

Firma
Bratislava
5,0

Povrchové úpravy

Kvalitné práce a zodpovedne, čistota Dlhodobá prax v remesle Rekonštrukcie bytov. Maliarske práce,sadrokartony, stierky, nátery Búracie práce mladý profesionálny chlap zaručenou prácou..........

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel Š.

Živnostník
Liptovský Trnovec
5,0

Odvoz odpadu

Dovoz a odvoz odpadu , štrk , piesok , suchý betón , drevo , uhlie , zem . Prevoz malých stavebných...Zobraziť viac

Dovoz a odvoz odpadu , štrk , piesok , suchý betón , drevo , uhlie , zem . Prevoz malých stavebných strojov , Vykopove prace Minibagrom

#
#
#
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce, murár

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Dusan T.

Živnostník
Čachtice
4,9

Murárske práce, murár

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby...Zobraziť viac

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby ,obklady, aj kopacke prace .dakukem a teším sa na spoluprácu z každým.klientom máme aj pár fotiek na profile tak sy môžete pozrieť.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne...Zobraziť viac

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

#
#
#
Zadať dopyt

Kubota M.

Živnostník
Mojzesovo
4,9

Stavebné práce

PONÚKAM ZEMNÉ A VÝKOPOVÉ PRÁCE MINIBÁGROM KUBOTA K008-3.ŠÍRKA VÝKOPOVÝCH LYŽÍC JE 20cm,35cm,PLANÍROVACIA JE 70cm.BAGER JE VHODNÝ NA PRÁCU V STIESTNENÝCH...Zobraziť viac

PONÚKAM ZEMNÉ A VÝKOPOVÉ PRÁCE MINIBÁGROM KUBOTA K008-3.ŠÍRKA VÝKOPOVÝCH LYŽÍC JE 20cm,35cm,PLANÍROVACIA JE 70cm.BAGER JE VHODNÝ NA PRÁCU V STIESTNENÝCH PRIESTOROCH,HĹBKA VÝKOPU JE 1,7m (mimoosē kopanie).REALIZUJEM VÝKOPY BAZÉNOV,SEPTIKOV,INŹ.SIETÍ,ELEK.VODA,PLYN,ZÁK LADY PLOTOV,BUDOV,TRATIVODY,OBKOPAVANIE VLHKÝCH BUDOV.....MINIBAGRIK JE NA GUMOVÝCH PÁSOCH TÝM JE ŠETRNÝ TRÁVNIKOM DLAŹBÁM...BÁGRIK JE VHODNÝ AJ NA PRÁCU V INTERIÈRI..cena prace dohodou. LEPŠIE MALÝ BÁGRIK AKO VEĽKÁ LOPATA.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

IN I.

Živnostník
Žilina
4,9

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Naša firma sa zaoberá vylepšením Vášho interiéru pomocou sadrokartónov, vďaka ktorým dokážeme vytvoriť netypické diela rôznych rozmerov, tvarov. Lepšie povedané...Zobraziť viac

Naša firma sa zaoberá vylepšením Vášho interiéru pomocou sadrokartónov, vďaka ktorým dokážeme vytvoriť netypické diela rôznych rozmerov, tvarov. Lepšie povedané vytvoríme Vám to, čo si vymyslíte. Pretvoríme Váš interiér aby nebol nudný, nemoderný a aby ste sa v ňom cítili ako doma. Chceme aby Váš interiér bol „In“ v tejto dobe. Preto vystupujeme pod značkou IN – IN.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir D.

Živnostník
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Maliar,restaurator,malovanie na bielo farebne,benatsky stuk,malba interierov kreativna omietka,stierkovanie,tapetovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia kúpeľne

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Košice
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi požiadavkami tak, aby ste boli maximálne spokojní, pričom však na prvom mieste je výber kvalitných materiálov a nie stále jeho cena. Prajem pekný deň.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef F.

Firma
Koniarovce
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia...Zobraziť viac

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia - voda, elektrika - podlahy - buracie práce - prestavby, prístavby - kúpeľňe na kľúč - kompletné rekonštrukcie bytov, domov Som veľmi flexibilný a zručný mám prax v oblasti 17 rokov. V tejto oblasti som podnikal a pracoval v zahraničí a v tomto pokračujem aj na Slovensku. Zodpovednosť, kvalita, k spokojnosti zákazníka.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Rekonštrukcia a renovácia

Nízka cena12,00 €/hod
Priemerná cena15,00 €/hod
Vysoká cena20,00 €/hod

Pošlite dopyt 25067 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte poskytovateľa na rekonštrukciu a renováciu? V tejto kategórii máme 25067 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt