Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Obnova a rekonštrukcia

Vyhnite sa týmto chybám a renovujte rozumne

Hľadáte profesionála na rekonštrukciu a renováciu? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Vyhnite sa týmto chybám a renovujte rozumne
Obnova a rekonštrukciaVyhnite sa týmto chybám a renovujte rozumne

Stretli ste sa so svojím finančným poradcom, dostali hypotéku a kúpili si dom. Hurá! Teraz prichádza tá ťažšia časť - vytvoriť si z neho svoj vlastný domov. Či už sa chystáte na rekonštrukciu alebo sa len snažíte o nové dekorácie, v navrhovaní dizajnu je toho omnoho viac, ako by ste si mysleli. Prečítajte si nasledujúce riadky, ktoré zostavili konzultanti v oblasti renovácie a návrhári interiérov a vyhnite sa počiatočným „prešľapom,“ ktoré by ste mohli v budúcnosti ľutovať.

1. Príliš skorý začiatok renovácie 

Ak je to možné, bývajte nejaký čas vo svojom dome a potom urobte akékoľvek plány na generálnu opravu. Zvyknite si na dom a sami si určite, kde budete skladovať potraviny, kam pôjde bielizeň, ako dopadá slnko či kde sú tmavšie miesta – jednoducho povedané, splyňte s duchom vášho domova. Verte, že keď váš dom spoznáte, bude oveľa jednoduchšie vedieť, čo v ňom treba zmeniť a ako zmena ovplyvní vaše ďalšie fungovanie v ňom.  

2. Podcenenie nákladov

Väčšina prác bude stáť viac a bude trvať dlhšie, ako čakáte, takže pri rozpočte na projekt vždy pridajte 20 percent viac k sume, o ktorej si myslíte, že projekt celkovo dosiahne. Len tak, pre istotu. Finančná rezerva nikdy nie je zlá, tobôž pri renovácii. Ak sa vám vaše ciele podarí splniť a rezerva vám ostane, peniaze nazvyš vždy potešia. 

3. Očakávanie, že všetko pôjde podľa plánu

Práce na starších budovách môžu priniesť veľa nepredvídaných udalostí. Ktovie, čo je za tou stenou, ktorú otvárate? Nová výstavba je kontrolovanejšia, ale to nemusí vždy znamenať hladký priebeh a preto sa pripravte aj na neočakávané. Všetci dúfame a modlíme sa, aby všetko išlo podľa plánu. No nie vždy to tak ide. 

4. Nie vždy ide o najnižšiu ponuku

Dobrá profesionálna pomoc stojí za tie peniaze. To znamená dizajn aj konštrukciu. Buďte ochotní zaplatiť za dobrého dodávateľa a dajte si pozor na toho, kto je lacný a ihneď k dispozícii.

5. Najatie profesionála, ktorý sa nehodí

To, že je niekto dobrý dizajnér, ešte neznamená, že sa k vám bude dobre hodiť. Máte rovnakú estetiku? Priority? Ak sa vás nepýta na veľa otázok o vašich potrebách, túžbach a spôsobe života, nájdite si niekoho iného. Načúvacie schopnosti a zvedavosť sú u dizajnérov kľúčové.

6. Nežiadanie referencií

Konzultanti v oblasti renovácie odporúčajú čitať referencie na dodávateľa od predchádzajúcich klientov. Títo ľudia budú mať skúsenosť s danou osobou čo sa týka jeho práce, komunikácie či dohodnutých termínov. Na Wilio si môžete prečítať recenzie od poskytovateľov, ktorí vám zašlú ponuku a rozhodnúť sa podľa odporúčaní.

7. Príliš dlhé čakanie na konzultáciu s dodávateľom

Požiadajte dodávateľa, aby sa pozrel na plány v schematickej fáze, a nie na podrobné hotové plány. Aj týmto spôsobom môžete včas zistiť, či je váš projekt časovo dobre rozvrhnutý. Je to tiež dobrý spôsob, ako spoznať potenciálnych dodávateľov, získať ich podklady a neplytvať ich časom. 

8. Predstieranie porozumenia schémy návrhu

Väčšina ľudí nevie čítať plány. Namiesto toho, aby ste sa v nich strácali, vyskladajte si skutočne miestnosť alebo budovu či záhradu a použite pri tom skutočnú maliarsku pásku. Oblepenie priestoru funguje lepšie ako ktorákoľvek iná skica alebo dizajnová aplikácia, aby ste pochopili, ako a či sa veci zmestia tak, ako plánujete.

9. Nepýtate sa dosť otázok

Pýtajte sa a klaďte veľa otázok. Neexistujú hlúpe otázky. Okrem toho, sú to vaše peniaze, ktoré sa chystáte minúť. Mali by ste vedieť, prečo a kam pôjdu. 

10. Počas renovácie robíte príliš veľa zmien

Zmeny, ktoré sa vám zdajú jednoduché, si v konečnom dôsledku môžu vyžadovať veľa práce. Nezabudnite sa preto svojich návrhárov alebo staviteľov opýtať na čo najmenšie úpravy. Aj pohyb a smer vypínača čo i len o kúsok vás neskôr môže stáť dosť peňazí a pritom na sa vám to na začiatku zdalo ako drobnosť. 

11. Nenastavovanie si časovej osi

Spolupracujte so svojím dodávateľom na zostavení zoznamu položiek, ktoré je potrebné zakúpiť a tiež termínov na prijímanie rozhodnutí. Posledná vec, ktorú chcete, je cítiť sa pod stresom a urobiť dôležitý výber a rozhodnutie z minúty na minútu, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať.

12. Neuvažovanie v širších súvislostiach

Odkvapy, obklady a strechy môžu znieť nudne, ale ak chcete, aby váš dom vydržal, musíte si postaviť pevnú stavbu. Ak máte na výber z vonkajšej alebo vnútornej práce, začnite zvonku. Nemá zmysel vkladať novú podlahu, ak strecha preteká alebo dom potrebuje opravu zvonku. 

13. Interiér na druhej koľaji

Na druhej strane, príliš často sú interiéry považované za doplnok. Nováčikovia si často myslia, že môžu dokončiť prácu sami alebo hodiť svoj starý gauč do novej miestnosti. Ak však chcete svoj priestor milovať - a zvýšiť jeho hodnotu - nezabudnite v rozpočte ponechať priestor na prácu na dizajne a výzdobe interiéru.

14. Podceňovanie psychologických aspektov

Akýkoľvek stavebný projekt vo vašom dome je plný dynamiky a energie. Stavební konzultanti a dizajnéri odporúčajú, aby ste sa ako partneri, žijúci pod jednou strechou, najskôr zapojili do menšieho projektu - povedzme postavenia vtáčej búdky. Vážne. Možno vás prekvapí, aké rôzne sú vaše štýly, nápady a prístupy a koľko kompromisov bude nutné urobiť pri renovácii len preto, že vy a váš partner máte odlišný vkus, názor. Pri menšom projekte sa možno pohádate, no naučí vás to akceptovať pripomienky a názory jeden druhého.  

15. Šetrenie na kvalite

Utrácajte väčšie peniaze za veci, ktorých sa každý deň dotknete – ako napríklad kovanie, dvere, faucety, spotrebiče, kuchynské skrinky. Zážitok, ktorý vám prinesie dotyk týchto súčastí vám a vašim hosťom každý deň pripomenie pevnosť a kvalitu vášho domu. 

16. Najväčšie predmety nemusia stáť najviac

Aj keď v predchádzajúcom bode spomíname, aby ste na kvalite nešetrili, nenechajte sa zmiasť myšlienkou, že najväčšie predmety by mali stáť najviac. Pekné vankúše môžu zdobiť pohovku strednej triedy. Alebo nakombinujte jedálenský stôl nižšej kategórie s drahším svietidlom. Obrúsenie starej podlahy bude oveľa nákladovo efektívnejšie ako celková výmena či oprava. 

17. Výmena okien

Pred výmenou okien premýšľajte dlho a poriadne. Ak sú súčasné okná vyhovujúce pre dom a majú ešte použiteľný tvar, môžu byť renovované a nemusíte ich hneď vymeniť. Ak však vaše staré okná netesnia, sú pred rozpadnutím a prichádzate zbytočne o teplo, energiu a peniaze, vymeňte ich. 

18. Nepoznanie rozmerov

Keď viete, aké veľkosti pohoviek, stolov a nástenných svietidiel potrebujete, zapíšte si ich a tento zoznam noste vždy so sebou. Nikdy neviete, kedy vám do cesty skočí dokonalý predmet do vášho nového domu. 

19. Nákup obrovského nábytku

Keď už sme pri tom, poznačte si tiež šírku dverí. Zaistite, aby sa vaše nové nákupy zmestili prednými dverami. Neuveríte, ako často ľudia na tento detail pri renovácii zabúdajú. 

20. Nákup malých rozmerov kobercov

Poddimenzované koberce sú najčastejšou chybou. Váš koberec by mal uzemniť a uchytiť váš nábytok tak, aby aspoň predné nohy nábytku boli na koberci. 

21. Odložte si návody 

Ak kupujete spotrebiče, osvetlenie a ďalšie predmety na renováciu, vytlačte si všetky svoje technické parametre alebo pokyny na inštaláciu a odložte si ich. Neskôr sa môžu dizajnérom alebo niekomu, kto bude s vaším zariadením manipulovať, zísť. Bonusový tip: Ak by ste svoju nehnuteľnosť niekedy predali alebo prenajali, môžete tieto manuály dať novému majiteľovi, aby sa mu s vybavením bezproblémovo pracovalo.

22. Príliš veľa výdavkov na technológie

Technológia môže byť drahá a rýchlo zastaraná. Aj keď sa zdá, že prepojenie každej miestnosti vo vašom dome s videom je v pohode, nemusí to byť nevyhnutne veľká investícia. Ako sa hovorí, všetko s mierou a všetko s rozumom. 

23. Práce na príliš veľkom počte miestností naraz

Pre každého, kto má rozpočet na väčšiu renováciu, respektíve na kompletnú renováciu, máme malú radu. Miesto, kde trávite najviac času, by malo skutočne slúžiť ako zameranie vašej energie a investícií. Keď to rozpočet dovolí, prejdite na ďalšie miesto. 

autor: Lucia

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 32 356 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0
Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0
Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0
Murárske práce

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jozef O.

Firma
Senec
5,0
Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Radko C.

Živnostník
Nitra
5,0
Obklady, dlažby

20 ročná prax. Monoliticke stavby, hrubé stavby rodinných domov, strechy,zateplovanie, podbytie,omietky,obklady dlažby, nakomplet kúpeľne aj zo sanitou, sadrokartóny, zámkové dlažby a mnoho iného.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Kristián G.

Firma
Poprad
5,0
Rekonštrukcia bytu

Máme skúsenosti z mnohých oborov. Radi vám pomôžeme s rôznymi prácami. Spoľahlivá a profesionálna práca.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9
Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Igor T.

Firma
Modra
4,9
Maliar, Maliarske práce

Maliar-natierač. Maľovanie interiérov a exteriérov, stierkovanie, dekoratívne úpravy. Obklady, dlažby. Sadrokarton. Profesionálny prístup, spoľahlivosť. Možnosť prác aj typu " hodinový manžel", práce drobných opráv.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan H.

Firma
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia kúpeľne

Radi Vám pomôžem s Vaším projektom, pripravím kompletnú cenovú ponuku a okrem realizácie zabezpečím potrebný materiál. Úzko spolupracujeme s Wilio a patríme medzi ich Wilio TOP poskytovateľov. Práce, ktorým sa venujeme: - všetky druhy rekonštrukčných prác - elektrina a elektroinštalácia - voda a vodoinštalácia - obklady, pokladanie, podlahy - maľovanie - sadrokartón - murárske práce - klampiarske práce, strecha - hodinový manžel Reagujeme okamžite, tešíme sa na nové projekty a spokojných zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Karol J.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9
Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Rastislav S.

Firma
Trenčiansky kraj
4,9
Elektrikár

Profesionálne skúsenosti zo slovenska a zo zahraničia v oblasti rekonštrukcie domov, bytov , kancelárií, Dokážem zhotoviť čokoľvek v interiéri domácností, opraviť, poradiť. 80% činností som sa venoval remeslu v elektro ako montáž a kabeláž elektroinštalačných rozvodov. Oprave elektrospotrebičov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin P.

Živnostník
Košický kraj
4,9
Sadrokartóny

Vysoko profesionálny prístup na základe dlhoročnej praxe získanej v zahraničí. Mam skúsenosti v rôznych oblastiach stavebníctva a zakładam si na tom aby zákazník bol maximálne spokojný. Rád Vám pomôžem s rôznymi prácami. Moja praca je aj prístup je vysoko kvalitný

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8
Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8
Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Obnova a rekonštrukcia

Nižšia cena12,00 €/hod
Priemerná cena15,00 €/hod
Vyššia cena20,00 €/hod
Pošlite dopyt 32356 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte profesionála na rekonštrukciu a renováciu? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt