Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Garážové brány

Výhody a nevýhody jednotlivých typov garážových brán

Hľadáte odborníka na garážové brány? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Výhody a nevýhody jednotlivých typov garážových brán
Garážové brányVýhody a nevýhody jednotlivých typov garážových brán

Výberu garážovej brány by sme mali venovať patričnú pozornosť. Garážová brána musí byť predovšetkým funkčná, kvalitná a bezpečná. To však samozrejme nevylučuje estetickú stránku. Správnym výberom typu, dizajnu i farby či dekóru môže Vaša garáž dokonale dopĺňať samotný dom. Na trhu nájdeme niekoľko základných typov garážových brán a každý z nich má svoje pozitívne i negatívne stránky. Tento článok Vám pomôže vybrať si bránu, ktorá vyhovie všetkým Vašim požiadavkám a bude Vám tak slúžiť mnoho rokov.

Typy garážových brán podľa otvárania

Sekčné garážové brány

Známe aj pod názvom sekcionálne brány, tento typ oprávnene patrí medzi najobľúbenejšie garážové brány. Sú elegantné, moderné a pohodlné. Otvárajú sa smerom nahor a vodorovné sekcie sa zasúvajú pod strop, čím umožňujú maximálne využitie priestoru v garáži a sú vhodné aj pre stiesnené priestory.

Majú výborné izolačné vlastnosti a je možné do nich implementovať i prechodové dvere poskytujúce pohodlný vstup do garáže aj pre chodca. Nevýhodou je mierne zníženie svetlej výšky garáže a znemožnenie využitia priestoru pod stropom na iné účely.

Výklopné garážové brány

Výklopné brány už na našom trhu figurujú cez 50 rokov a stále patria medzi populárne riešenia. Brána sa pri tomto spôsobe otvárania vyklopí najskôr smerom von a následne sa zasunie pod strop. Vyznačujú sa elegantným vzhľadom a nižšou cenou.

Do bránového krídla navyše bez problémov osadíte dvere či okná. I tu sa však stretávame s rovnakými negatívami, ako pri sekčných bránach. Dbať treba navyše na dostatočný priestor pred garážou.

Posuvné garážové brány

Posuvné brány fungujú na podobnom princípe ako tie sekčné, rozdielom je, že jednotlivé diely sú zvislé a nezasúvajú sa pod strop, ale na stranu. Zaberajú minimálny priestor, neuberajú z výšky garáže a výhodou je, že sa dajú otvoriť i čiastočne pre pohodlný prechod. Oproti sekčným bránam však majú nižšie tepelnoizolačné vlastnosti a keďže sa inštalujú z vnútornej strany, nevyhneme sa pri nich viditeľným osteniam. 

Rolovacie garážové brány

Konštrukciu rolovacích brán môžeme prirovnať k okenným žalúziám. Hliníkové lamely sa rolujú do boxu, ktorý môže byť osadený z vonkajšej či vnútornej strany, ale aj priamo v stavebnom otvore.

Tento typ brány skutočne nezaberá takmer žiadny priestor a je ideálny aj pre garáže s nízkym podjazdom a rekonštrukcie. Je ľahký a vyznačuje sa veľmi tichou prevádzkou. Nevýhodami sú vyššia cena či horšie tepelnoizolačné vlastnosti. Do rolovacej brány nie je možné integrovať dvere.

Krídlové garážové brány

Napokon, krídlové brány sú klasickým riešením, ktoré je lacné, spoľahlivé a jednoduché na inštaláciu. Nezaberá žiaden priestor vo vnútri garáže, no z otvárania smerom von vyplýva hneď niekoľko nevýhod – znemožňuje parkovanie pred garážou a v zime sa nevyhnete poctivému odhŕňaniu snehu. Tento typ brány nie je použiteľný ak terén pred garážou stúpa.

Ovládanie garážových brán

Automatické otváranie na diaľku je už dnes takpovediac samozrejmosťou pri všetkých typoch garážových brán. Automatický pohon Vám život určite zjednoduší – ušetrí Vám množstvo času a najmä v prípade nepriaznivého počasia je neoceniteľným pomocníkom.

K dispozícii sú aj smart systémy, ktoré Vás spoľahlivo upozornia na otvorenie či zatvorenie brány a umožňujú jej ovládanie z akejkoľvek vzdialenosti poskytujúc ešte väčší komfort a bezpečnosť.

Vzhľad garážových brán

Najštandardnejšími materiálmi garážových brán sú hliník a oceľ. Kombinované bývajú s inými materiálmi ako laminát či sklo. Kovové brány bývajú opatrené fóliou, ktorá umožňuje celú škálu rôznych farieb a dekórov. Populárne sú neutrálne farby – biela, antracitová, ale aj imitácie rôznych typov dreva.

Luxusným riešením, ktoré pozdvihne vzhľad Vašej stavby na ďalšiu úroveň, sú drevené garážové brány. Ako pri všetkých exteriérových drevených prvkoch aj tu treba rátať so zvýšenými nárokmi na údržbu.

autor: Michal

Sep 6, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
Priemerné ceny

Cena za: Garážové brány

Nižšia cena249,99 €/ks
Priemerná cena512,60 €/ks
Vyššia cena654,00 €/ks
Pošlite dopyt 20219 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte odborníka na garážové brány? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt