Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Interiérové tienenie

Výhody interiérových a exteriérových tieniacich systémov

Hľadáte žalúziara na interiérové tienenie? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Výhody interiérových a exteriérových tieniacich systémov
Interiérové tienenieVýhody interiérových a exteriérových tieniacich systémov

Inovácie a možnosti súčasných tieniacich systémov pomáhajú vytvárať produktívnu a príjemnú atmosféru. Tieniace systémy regulujú denné svetlo v komerčných budovách a zároveň slúžia aj ako dizajnové prvky. Môžu byť inštalované v exteriéri alebo interiéri budovy, dokonca aj medzi sklenené jednotky alebo do dvojitej fasády. Existuje nespočetne mnoho typov a štýlov moderných tieniacich systémov.

Tieniace systémy pre exteriér a interiér

Vonkajšie tieniace systémy v porovnaní s interiérovými výraznejšie znižujú slnečné teplo. Krátkovlnné žiarenie, ktoré je absorbované tieniacim systémom, sa premieňa na dlhovlnné žiarenie. Pri vonkajšom systéme je toto teplo vyžarované mimo budovu a nikdy neprenikne cez sklo. Slnečná energia, ktorá je absorbovaná tieniacim systémom v interiéri a potom je vyžarovaná ako teplo, sa však zachytáva vo vnútri budovy. Účinný vonkajší tieniaci systém môže zadržať 90 alebo viac percent slnečného vyžarovania. To môže viesť k obmedzeniu používania klimatizácie a následne i k úspore prevádzkových nákladov.

Vnútorné tieniace systémy pozostávajú z tienidiel alebo roliet, ktoré sa dajú ovládať nahor alebo nadol. Interiérové žalúzie obsahujú lamely, ktorých uhol je možné nastaviť tak, aby reguloval svetlo, oslnenie a teda i teplo. Vnútorné tienidlá je možné úplne alebo čiastočne zdvihnúť alebo nechať plne sklopené, podľa potreby. 

Aj keď interiérové tieniace systémy nie sú také účinné ako vonkajšie, majú ďalšie výhody. Napríklad existuje viac druhov materiálu (textílie). Keďže sú súčasťou interiéru, treba pamätať na to, že výber materiálu môže ovplyvňovať kvalitu vzduchu v miestnosti. Tieniace systémy v interiéri môžu byť motorizované alebo ovládané ručne.

Medzi príklady exteriérových riešení patria žalúzie namontované na vonkajšej fasáde budovy, ako aj horizontálne a vertikálne žalúzie, ktoré sú inštalované pred oknom. Rolety a žalúzie je možné použiť v interiéroch aj exteriéroch. Výsuvné systémy umožňujú tienenie, ktoré sa používa v určitom čase v priebehu dňa alebo za určitých poveternostných podmienok. Okrem toho je možné uhol lamely vonkajších žalúzií nastaviť podľa uhla slnka, čo umožňuje prenikanie maximálneho množstva denného svetla do budovy a zároveň zabráni priamemu slnečnému žiareniu.

Vonkajšie tieniace systémy sú účinné po celý rok, čiže bránia slnečnej energii vniknúť do budovy v zimných aj letných mesiacoch. Výhodou zaťahovacích systémov je, že môžu byť ponechané vo vytiahnutej polohe počas zimných mesiacov, keď môže byť žiaduce slnečné teplo. To závisí od cyklu vykurovania a chladenia budovy. V južnejších zemepisných šírkach môže byť budova počas celého roka klimatizovaná. V severnejších klimatických podmienkach je však slnečné teplo prospešné, a preto má zmysel vytiahnutie tieniacich systémov, aby sa toto teplo využilo v maximálnej miere. V takom prípade je však niekedy potrebný aj interiérový tieniaci systém na reguláciu denného svetla a oslnenia.

Aj keď sú tieto systémy navrhnuté pre vonkajšie podmienky, mali by byť počas silného veterného počasia plne vytiahnuté a treba ich tiež chrániť pred ľadom a snehom. Vonkajšie rolety, ktoré obsahujú technológiu zipsu, sú veľmi odolné proti vetru a sú ideálnym riešením pre exponované miesta a vyššie budovy. Takéto systémy zahŕňajú oceľové zipsy privarené na zvislé okraje tienidla, ktoré zafixujú tienidlo do drážok a zabránia ich vyťahovaniu vetrom.

Tieniace systémy je možné inštalovať aj do dvojitej fasády. Tento typ fasádnej konštrukcie môže byť veľmi efektívny v podnebí, ktoré je v lete horúce a v zime chladné. Počas letných mesiacov je teplý vzduch vháňaný spravidla do exteriéru, aby sa minimalizoval solárny tepelný zisk. Počas zimných mesiacov sa vo vnútri fasády zachytáva teplý vzduch, ktorý slúži ako tepelný nárazník; alternatívne je možné do budovy privádzať teplý vzduch pomocou vnútorných prieduchov, ktoré poslúžia ako bezplatné kúrenie. Žalúzie pracujú efektívne v spojení s touto stratégiou. Slnečná energia absorbovaná hliníkovými lamelami pomáha zvyšovať teplotu v pretlakovom priestore, podporuje komínové vetranie v letných mesiacoch a účinnosť tepelného nárazníka v zimných mesiacoch.

Kvôli nákladom na tento typ fasádnej konštrukcie sa však takéto žalúzie zvyčajne montujú prevažne na budovy rôznych inštitúcií alebo súkromné budovy. Tým, že sú tieniace systémy inštalované vo fasáde, sú chránené pred poveternostnými vplyvmi, čo umožňuje ich celoročné použitie. Môžu byť tiež použité vo vysokých budovách, na ktorých by tieniace systémy bežného typu neodolali silnému vetru.

Tieniace systémy sa používajú počas celého roka na zabezpečenie kontroly svetla a oslnenia a na reguláciu solárneho tepelného zisku. Vonkajšie tieniace systémy a tie, ktoré sú inštalované v dvojitej fasáde, sú neoddeliteľnou súčasťou environmentálnej kontroly budovy.

Takmer vždy sú motorizované a zvyčajne automaticky ovládané, čo umožní systémom reagovať na slnečné podmienky a podľa potreby sa roztiahnu a zasunú. V prípade žalúzií sú lamely naklonené medzi niekoľko prednastavených uhlov, aby sa zabránilo priamemu slnečnému žiareniu a do budovy prenikalo čo najviac denného svetla.

Modifikované produkty môžu vytvárať riešenia

Bežne dodávané systémy, ako sú rolety a žalúzie, môžu dobre poslúžiť, ale pre väčšie projekty môžu byť lepším riešením upravenejšie a prispôsobenejšie verzie tieniacich systémov.

Interiérové rolety sú najbežnejšie používané v komerčných priestoroch. Môžu byť ručne ovládané alebo motorizované s možnosťou úplného vysunutia alebo zasunutia. Pri inštalácii roliet však môžu vzniknúť prekážky. Mnoho budov má okná asymetrického tvaru, kde sú potrebné špeciálne tieniace systémy. 

autor: Dagmar

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 17 805 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0
Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ivan Š.

Firma
Hlohovec
5,0
Servis okien, oprava okien

Poskytujeme kompletný pozáručný servis všetkých typov okien, dodávka a montáž tieniacej techniky ( žalúzie, siete proti hmyzu , rolety deň noc atď .) Renovácia eurookien , profesionálny prístup , poradenstvo . Mojím cieľom je vždy maximálne spokojný zákazník.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0
Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Daniel H.

Firma
Veľký Kýr
5,0
Sadrokartóny

Pôsobíme na trhu od roku 2018 - Airless striekané maľovanie Tenkovrstvé omietky Stierky Nástreky Nátery Montáž sadrokartonu Montáž plávajúcich podláh Montáž obložkových zárubní

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Andrej V.

Živnostník
Bratislava
4,9
Vodár

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s opravami sadrokartónov, inštaláciou svietidiel, garniži, držiakov televízorov, montážou nábytku a podobne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jozef J.

Firma
Volkovce
4,9
Vonkajšie žalúzie

Ponúkam služby ohľadom návrhu, údržby a realizácie záhrady na kľúč a tiež aj zameranie a montáž exterierovych a interiérových žalúzií a sietí proti hmyzu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Roman V.

Firma
Nová Dedinka
4,9
Radiátor

Od mala som prichadzal do styku so stavbami, preslo to az k stavbe vlastneho domu, rekonstrukciam bytov, manazmentu stavieb, ich koordinacii a inspekcii. Stale ma to bavi pracovat nielen hlavou ale aj rukami, ci uz doma alebo pre zakaznikov. Zameriavam sa na detaily a preciznost prevedenia. - inspekcie stavieb - koordinacia, dohlad a manazment stavieb - montazne prace - maliarske a ine murarske prace - rekonstrukcie bytov a domov - energeticke audity a prepocty - fotovoltika na mieru

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Lubomir O.

Firma
Bratislava
4,9
Servis okien, oprava okien

Stovky kvalitne servisovaných nehnuteľností. 1 rok záruka na zrealizovaný servis. Doprava v BA a obhliadka zdarma. Nové žalúzie a sieťky proti hmyzu. Vonkajšie predokenné rolety a žalúzie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Andrej S.

Firma
Trnavský kraj
4,9
Servis okien, oprava okien

Sme firma poskytujúca kvalitné služby v oblasti servisu a údržby plastových a eurokien. Samy si uvedomujeme, že o okná sa treba pravidelne starať aby sa predĺžila ich životnosť a preto sme tu vždy pre Vás

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8
Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter A.

Firma
Košice
4,7
Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin D.

Firma
Trnava
4,7
Hodinový manžel

Som vyučený stolár s maturitou ale viem pracovať aj s vodou ,odpadmi , elektrinou .Som taktiež zvárač obaľovanou elektródou ,CO2,aj Tigom Ale prakticky mi nerobia problém žiadne práce čo sa týka interiéru ako je zariaďovanie alebo opravy.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Marek R.

Firma
Bratislava
4,6
Rekonštrukcia kúpeľne

Firma je zameraná na prácu v exteriéri a interiéri,konkrétne,na kompletné prerábky kuchýň,kúpeľní,realizovanie RD,fasády,klampiarčina,zámkove dlažby a veľa ďalšieho,vždy sa snažíme vyhovieť zákazníkovi a splniť mu jeho sen podla jeho predstáv. Firma spolupracuje z viacero ďalšími firmami čím Vám vieme zaobstarať kompletnú realizáciu prerábky či stavby od základu. Budeme veľmy radi keď si požiadate o naše služby.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Interiérové tienenie

Nižšia cena16,74 €/ks
Priemerná cena23,76 €/ks
Vyššia cena28,84 €/ks
Pošlite dopyt 17805 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte žalúziara na interiérové tienenie? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt