Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Interiérové tienenie

Výhody interiérových a exteriérových tieniacich systémov

Hľadáte žalúziara na interiérové tienenie? V tejto kategórii máme 15967 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Výhody interiérových a exteriérových tieniacich systémov
Interiérové tienenie

Výhody interiérových a exteriérových tieniacich systémov

Inovácie a možnosti súčasných tieniacich systémov pomáhajú vytvárať produktívnu a príjemnú atmosféru. Tieniace systémy regulujú denné svetlo v komerčných budovách a zároveň slúžia aj ako dizajnové prvky. Môžu byť inštalované v exteriéri alebo interiéri budovy, dokonca aj medzi sklenené jednotky alebo do dvojitej fasády. Existuje nespočetne mnoho typov a štýlov moderných tieniacich systémov.

Tieniace systémy pre exteriér a interiér

Vonkajšie tieniace systémy v porovnaní s interiérovými výraznejšie znižujú slnečné teplo. Krátkovlnné žiarenie, ktoré je absorbované tieniacim systémom, sa premieňa na dlhovlnné žiarenie. Pri vonkajšom systéme je toto teplo vyžarované mimo budovu a nikdy neprenikne cez sklo. Slnečná energia, ktorá je absorbovaná tieniacim systémom v interiéri a potom je vyžarovaná ako teplo, sa však zachytáva vo vnútri budovy. Účinný vonkajší tieniaci systém môže zadržať 90 alebo viac percent slnečného vyžarovania. To môže viesť k obmedzeniu používania klimatizácie a následne i k úspore prevádzkových nákladov.

Vnútorné tieniace systémy pozostávajú z tienidiel alebo roliet, ktoré sa dajú ovládať nahor alebo nadol. Interiérové žalúzie obsahujú lamely, ktorých uhol je možné nastaviť tak, aby reguloval svetlo, oslnenie a teda i teplo. Vnútorné tienidlá je možné úplne alebo čiastočne zdvihnúť alebo nechať plne sklopené, podľa potreby. 

Aj keď interiérové tieniace systémy nie sú také účinné ako vonkajšie, majú ďalšie výhody. Napríklad existuje viac druhov materiálu (textílie). Keďže sú súčasťou interiéru, treba pamätať na to, že výber materiálu môže ovplyvňovať kvalitu vzduchu v miestnosti. Tieniace systémy v interiéri môžu byť motorizované alebo ovládané ručne.

Medzi príklady exteriérových riešení patria žalúzie namontované na vonkajšej fasáde budovy, ako aj horizontálne a vertikálne žalúzie, ktoré sú inštalované pred oknom. Rolety a žalúzie je možné použiť v interiéroch aj exteriéroch. Výsuvné systémy umožňujú tienenie, ktoré sa používa v určitom čase v priebehu dňa alebo za určitých poveternostných podmienok. Okrem toho je možné uhol lamely vonkajších žalúzií nastaviť podľa uhla slnka, čo umožňuje prenikanie maximálneho množstva denného svetla do budovy a zároveň zabráni priamemu slnečnému žiareniu.

Vonkajšie tieniace systémy sú účinné po celý rok, čiže bránia slnečnej energii vniknúť do budovy v zimných aj letných mesiacoch. Výhodou zaťahovacích systémov je, že môžu byť ponechané vo vytiahnutej polohe počas zimných mesiacov, keď môže byť žiaduce slnečné teplo. To závisí od cyklu vykurovania a chladenia budovy. V južnejších zemepisných šírkach môže byť budova počas celého roka klimatizovaná. V severnejších klimatických podmienkach je však slnečné teplo prospešné, a preto má zmysel vytiahnutie tieniacich systémov, aby sa toto teplo využilo v maximálnej miere. V takom prípade je však niekedy potrebný aj interiérový tieniaci systém na reguláciu denného svetla a oslnenia.

Aj keď sú tieto systémy navrhnuté pre vonkajšie podmienky, mali by byť počas silného veterného počasia plne vytiahnuté a treba ich tiež chrániť pred ľadom a snehom. Vonkajšie rolety, ktoré obsahujú technológiu zipsu, sú veľmi odolné proti vetru a sú ideálnym riešením pre exponované miesta a vyššie budovy. Takéto systémy zahŕňajú oceľové zipsy privarené na zvislé okraje tienidla, ktoré zafixujú tienidlo do drážok a zabránia ich vyťahovaniu vetrom.

Tieniace systémy je možné inštalovať aj do dvojitej fasády. Tento typ fasádnej konštrukcie môže byť veľmi efektívny v podnebí, ktoré je v lete horúce a v zime chladné. Počas letných mesiacov je teplý vzduch vháňaný spravidla do exteriéru, aby sa minimalizoval solárny tepelný zisk. Počas zimných mesiacov sa vo vnútri fasády zachytáva teplý vzduch, ktorý slúži ako tepelný nárazník; alternatívne je možné do budovy privádzať teplý vzduch pomocou vnútorných prieduchov, ktoré poslúžia ako bezplatné kúrenie. Žalúzie pracujú efektívne v spojení s touto stratégiou. Slnečná energia absorbovaná hliníkovými lamelami pomáha zvyšovať teplotu v pretlakovom priestore, podporuje komínové vetranie v letných mesiacoch a účinnosť tepelného nárazníka v zimných mesiacoch.

Kvôli nákladom na tento typ fasádnej konštrukcie sa však takéto žalúzie zvyčajne montujú prevažne na budovy rôznych inštitúcií alebo súkromné budovy. Tým, že sú tieniace systémy inštalované vo fasáde, sú chránené pred poveternostnými vplyvmi, čo umožňuje ich celoročné použitie. Môžu byť tiež použité vo vysokých budovách, na ktorých by tieniace systémy bežného typu neodolali silnému vetru.

Tieniace systémy sa používajú počas celého roka na zabezpečenie kontroly svetla a oslnenia a na reguláciu solárneho tepelného zisku. Vonkajšie tieniace systémy a tie, ktoré sú inštalované v dvojitej fasáde, sú neoddeliteľnou súčasťou environmentálnej kontroly budovy.

Takmer vždy sú motorizované a zvyčajne automaticky ovládané, čo umožní systémom reagovať na slnečné podmienky a podľa potreby sa roztiahnu a zasunú. V prípade žalúzií sú lamely naklonené medzi niekoľko prednastavených uhlov, aby sa zabránilo priamemu slnečnému žiareniu a do budovy prenikalo čo najviac denného svetla.

Modifikované produkty môžu vytvárať riešenia

Bežne dodávané systémy, ako sú rolety a žalúzie, môžu dobre poslúžiť, ale pre väčšie projekty môžu byť lepším riešením upravenejšie a prispôsobenejšie verzie tieniacich systémov.

Interiérové rolety sú najbežnejšie používané v komerčných priestoroch. Môžu byť ručne ovládané alebo motorizované s možnosťou úplného vysunutia alebo zasunutia. Pri inštalácii roliet však môžu vzniknúť prekážky. Mnoho budov má okná asymetrického tvaru, kde sú potrebné špeciálne tieniace systémy. 

autor: Dagmar

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 15967 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel H.

Živnostník
Veľký Kýr
5,0

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Pôsobíme na trhu od roku 2018 - Airless striekané maľovanie Tenkovrstvé omietky Stierky Nástreky Nátery Montáž sadrokartonu Montáž plávajúcich podláh Montáž obložkových zárubní

#
#
#
Zadať dopyt

Marek B.

Živnostník
Žilina
4,9

Montáž okien

Znalí servisný technik s dlhoročnou skúsenosťou v servise okien a montáži tieniacej techniky . Tieniacu techniku dodáva Slovenský výrobca z...Zobraziť viac

Znalí servisný technik s dlhoročnou skúsenosťou v servise okien a montáži tieniacej techniky . Tieniacu techniku dodáva Slovenský výrobca z východného Slovenska. Taktiez ponúkame montáž plastových okien značky RAKystav . 3sklo 6-7 komorové z kovanim od značky Sigenia . Možnosť výberu zo 4 modelov podľa

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef J.

Firma
Volkovce
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Ponúkam služby ohľadom návrhu, údržby a realizácie záhrady na kľúč a tiež aj zameranie a montáž exterierovych a interiérových žalúzií...Zobraziť viac

Ponúkam služby ohľadom návrhu, údržby a realizácie záhrady na kľúč a tiež aj zameranie a montáž exterierovych a interiérových žalúzií a sietí proti hmyzu.

#
#
#
Zadať dopyt

Andrej S.

Firma
Trnavský kraj
4,9

Servis okien, oprava okien

Sme firma poskytujúca kvalitné služby v oblasti servisu a údržby plastových a eurokien. Samy si uvedomujeme, že o okná sa...Zobraziť viac

Sme firma poskytujúca kvalitné služby v oblasti servisu a údržby plastových a eurokien. Samy si uvedomujeme, že o okná sa treba pravidelne starať aby sa predĺžila ich životnosť a preto sme tu vždy pre Vás

#
#
#
Zadať dopyt

Lubomir O.

Firma
Bratislava
4,9

Servis okien, oprava okien

Stovky kvalitne servisovaných nehnuteľností. 1 rok záruka na zrealizovaný servis. Doprava v BA a obhliadka zdarma. Nové žalúzie a sieťky proti hmyzu. Vonkajšie...Zobraziť viac

Stovky kvalitne servisovaných nehnuteľností. 1 rok záruka na zrealizovaný servis. Doprava v BA a obhliadka zdarma. Nové žalúzie a sieťky proti hmyzu. Vonkajšie predokenné rolety a žalúzie.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,7

Rekonštrukcia kúpeľne

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,7

Závlahový systém

V stavebníctve sa pohybujem uz priblizne 10rokov, montáži okien a dverí 2 roky. Tieniacu techniku (zaluzie, rolety, sieťky,...) Taktiež...Zobraziť viac

V stavebníctve sa pohybujem uz priblizne 10rokov, montáži okien a dverí 2 roky. Tieniacu techniku (zaluzie, rolety, sieťky,...) Taktiež viac ako 2 roky. Tieniacu techniku nam vyrába SR a ČR výrobca. V subdodávke vieme zabezbečiť certifikovaného elektrikára s pečiatkou na revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt

Fridrich Š.

Živnostník
Senec
4,2

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych...Zobraziť viac

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych prácach,teším sa na spoluprácu .

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Interiérové tienenie

Nízka cena16,74 €/ks
Priemerná cena23,76 €/ks
Vysoká cena28,84 €/ks

Pošlite dopyt 15967 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte žalúziara na interiérové tienenie? V tejto kategórii máme 15967 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt