Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Terasové dosky

Výhody kompozitnej podlahy na terasu

Hľadáte poskytovateľa na terasové dosky? V tejto kategórii máme 23 242 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Výhody kompozitnej podlahy na terasu
Terasové dosky

Výhody kompozitnej podlahy na terasu

Kompozitné podlahy, známe tiež pod skratkou WPC, sú už niekoľko rokov mimoriadne populárne pri výstavbe terás aj okolia bazénov. Kompozitné dosky sa dajú využiť aj pri výstavbe plota alebo na fasádu domu.

Terasa je ale miesto, kde trávime veľa času, a tak je vhodné poukázať na výhody WPC materiálu pri stavbe terasy a tiež praktické tipy k montáži a starostlivosti. 

Z čoho sa vyrába

Kompozitné terasové (ale aj obkladové) dosky nájdeme v katalógoch a u rôznych predajcov označené skratkou WPC (wood plastic composite). Názov vychádza z výrobného procesu, v ktorom sa technologickým postupom spájajú zložky dreva a plastu.

Výsledkom je kompozitný materiál, ktorý kombinuje výhody dreva aj plastu v jednom výrobku. V ponuke sa vyskytujú výrobky rôznej hrúbky, farby, hladké alebo vrúbkované povrchy, dokonca je možné zakúpiť aj dosky s 3D vzorom, ktorý dokonale imituje štruktúru dreva. Výber je naozaj pestrý a tú svoju terasu si dnes môže postaviť úplne každý.

Množstvo výhod 

Výhody WPC materiálu sú odvodené od faktu, že v jednej doske sa nachádza drevo aj plast. Jedná sa o najdokonalejší materiál, ktorý je dnes možné použiť v exteriéri a vytvoriť z neho terasu, ktorá vydrží minimálne dve desaťročia.

Najzásadnejšou výhodou je odolnosť voči akýmkoľvek poveternostným vplyvom. Mráz, dážď a silné slnečné žiarenia je pre obyčajnú drevenú terasu katastrofa. Kompozitná doska všetky spomenuté prírodné vplyvy prežije bez ujmy.

Farebná stálosť a minimálna rozťažnosť sú ďalšie obrovské výhody WPC materiálu. Terasa nestráca farbu a, na rozdiel od dreva, nekrúti sa – nevytvára defekty, ktoré sa časom a používaním stále zhoršujú. 

Kompozitná doska sa veľmi ľahko čistí od bežných nečistôt a pri znečistení (vínom, alkoholom, chémiou, kečupom) nezostávajú žiadne škvrny ani fľaky.

Hniloba a škodcovia tiež nemajú žiadnu šancu. Kompozitná doska nesaje vodu, a tým pádom nemôže ani zhniť. Vo vnútri a ani na povrchu sa neuživia žiadni škodcovia v podobe červotoča alebo iného hmyzu.

Poslednou výhodou je pomerne rýchla montáž aj demontáž. Menšie nerovnosti podkladu sa dajú vyriešiť podkladovými terčami, ktorými sa tiež dá regulovať výška celej terasy. Terasa ako celok sa potom inštaluje na pripravenú nosnú konštrukciu z dreva alebo hliníkových profilov. Tento systém v prípade potreby umožňuje rýchlu opravu a výmenu poškodenej dosky alebo dispozičnú zmenu.

Starostlivosť

Napriek reklamným sloganom sa aj o WPC terasu treba pravidelne starať. Materiál je síce vysoko odolný, ale nie bezúdržbový.

Odporúčame minimálne dvakrát ročne terasu umyť vodou a domácim čistiaci prostriedkom. Vhodné je použiť tlakový čistič. 

Určite sa nesmie používať agresívna čistiaca chémia ani príliš tvrdé kefy, ktoré znehodnotia plastový povrch a naštartujú jeho deštrukciu. Vôbec sa nesmie používať drôtená kefa. Terasu nie je potrebné olejovať, moriť ani lakovať.

Tipy:

  1. Montáž terasy z kompozitného materiálu zásadne nerealizujeme počas extrémnych horúčav. Vysoká teplota a priame slnečné (UV) žiarenie materiál roztiahne a po následnom ochladení a stiahnutí môžu nastať problémy. Odporúčame počkať na štandardné teploty a s montážou sa príliš neponáhľať.
  2. Pri výbere materiálu na nosnú konštrukciu uprednostnite hliníkový profil. Zabezpečíte tak dlhú životnosť celej terase. V prípade použitia dreva budete nútený po pár rokoch celú konštrukciu vyrábať nanovo.
  3. Pri zložitejšom tvare – s množstvom rohov, sa vyhnite montáži svojpomocne. Jednoduché štvorcové alebo obdĺžnikové terasy zvládne šikovný domáci majster aj sám. Zložité terasy ale skrývajú veľa problémov, ktoré neskúsený majster nevyrieši dobre a hlavne pekne. Profesionáli sú na rôzne výzvy pripravení a ich práca bude spĺňať všetky normy a bude kvalitná.

autor: Andrej

Aug 10, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 242 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Kučín
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o...Zobraziť viac

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef K.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím...Zobraziť viac

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím že bude spokojnosť a oboch stranách.

#
#
#
Zadať dopyt

Mario Z.

Živnostník
Košice
5,0

Maliarske práce, maliar

Dobry den mam 38 rokov a vykonavam maliarske a natieracske prace bytovych aj nebytovych priestorov, sietkovanie, omietky a tak tiez...Zobraziť viac

Dobry den mam 38 rokov a vykonavam maliarske a natieracske prace bytovych aj nebytovych priestorov, sietkovanie, omietky a tak tiez vykonavam pokladku laminatovej plavajucej podlahy. Mam niekolko rocne skusenosti a zakaznikovy vzdy aj poradim...tesim sa na spolupracu😊

#
#
#
Zadať dopyt

Karol J.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc,...Zobraziť viac

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

#
#
#
Zadať dopyt

Michal O.

Živnostník
Vranov nad Topľou
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý...Zobraziť viac

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý čas dopredu,tak vás prosíme volať aj mesiace skôr,ak niečo chcete, plánujete robiť ;) Pracujeme Len s kvalitným materiálom a každý jeden technologicky a pracovný postup sa dokumentuje! Poctivá práca je naša reklama... Tešíme sa na spoluprácu :)

#
#
#
Zadať dopyt

Jan S.

Firma
Košice
5,0

Murárske práce, murár

Mam vyse 15 rokou prax v vstavebnictve, zaoberam sa vecsinou pracev interiery, pracujeme v dvojici, nasim cielom je splnit zakazku...Zobraziť viac

Mam vyse 15 rokou prax v vstavebnictve, zaoberam sa vecsinou pracev interiery, pracujeme v dvojici, nasim cielom je splnit zakazku zakaznikom co najlepsie a kvalitne

#
#
#
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody...Zobraziť viac

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj P.

Živnostník
Piešťany
5,0

Elektroinštalácia

Kompletné prerábky bytov a domov,sadrokartonarske prace, kompletné elektroinštalačné práce ,elektrické kúrenie,rozvody,dlažby,obklady.,plávajúce podlahy..prerábky podľa špecifikácie zákazníka.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0

Murárske práce, murár

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si....Zobraziť viac

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

#
#
#
Zadať dopyt

Ján H.

Živnostník
Banská Bystrica
5,0

Upratovanie

Pekný deň ponúkame rôzne murárske práce, sťahovacie práce, montáž demontáž nábytku, podlahové práce,upratovacie služby.... atď...

#
#
#
Zadať dopyt

Rastislav B.

Živnostník
Hrabovčík
5,0

Dlažba na terasu

Poradíme a urobíme podľa vašich predstav, cenová ponuka zdarma celé východne Slovensko, čistota a kvalita je pre nás prvoradá Pre našich...Zobraziť viac

Poradíme a urobíme podľa vašich predstav, cenová ponuka zdarma celé východne Slovensko, čistota a kvalita je pre nás prvoradá Pre našich zákazníkov chceme len to najlepšie

#
#
#
Zadať dopyt

Štefan Š.

Firma
Snina
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Som profesionál s dlhoročnými skúsenosťami. Kvalita, rýchlosť a spokojnosť zákaznikov je u mňa na prvom mieste.

#
#
#
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
5,0

Výroba nábytku

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou...Zobraziť viac

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir P.

Živnostník
Bratislava
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč...Zobraziť viac

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč rekonštrukcie bytov ,domov, kúpeľní.Robíme precízne s dôrazom na kvalitu a detail. Vykonávame aj menšie stavebné úpravy, murárske práce aj obklady a dlažby na terasách,ako aj rôzne iné stavebné práce..

#
#
#
Zadať dopyt

Erik B.

Firma
Banská Štiavnica
5,0

Murárske práce, murár

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér....Zobraziť viac

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér. Pre bližšie informácie bud na webe alebo telefonicky. Tešíme sa na vás kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel H.

Živnostník
Veľký Kýr
5,0

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Pôsobíme na trhu od roku 2018 - Airless striekané maľovanie Tenkovrstvé omietky Stierky Nástreky Nátery Montáž sadrokartonu Montáž plávajúcich podláh Montáž obložkových zárubní

#
#
#
Zadať dopyt

Majky t.

Firma
Jelšovce
5,0

Murárske práce, murár

36 rokov, návrhy-realizacie, zabezpečenie tovaru,koordinácia stavieb.15 rokov skúsenosť na stavbách-Domi na kľúč, rekonštrukcie bytov, kúpeľni, fasád.Vodarenske, kanalizačné práce.Vonkajsie úpravy.

#
#
#
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Klasov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a...Zobraziť viac

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a az po domy na kluč

#
#
#
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce, murár

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac

Pošlite dopyt 23242 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte poskytovateľa na terasové dosky? V tejto kategórii máme 23 242 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt