Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Montáž okien

Výmena a montáž okien

Hľadáte okenára na montáž okien? V tejto kategórii máme 17 336 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Výmena a montáž okien
Montáž okien

Výmena a montáž okien

Okná a zasklené konštrukcie sú súčasťou takmer každej stavby. Okná poskytujú svetlo, umožňujú výhľad a prúdenie vzduchu, majú tepelnoizolačné a zvukovoizolačné vlastnosti. Stavitelia používajú rôzne typy okien na rôzne účely.

Ako namontujete okná?

Existujú tri typy výmeny okien:

  • výmena okenných tabúľ,
  • výmena okenného krídla,
  • alebo výmena okenného rámu.

Ak sú existujúce okenné rámy zdravé, má zmysel inštalácia náhradných okenných tabúľ do existujúcich zdravých rámov. Ak potrebujete vymeniť celé pohyblivé časti okna, ktoré už nie sú stopercentne funkčné, bavíme sa o výmene celého okenného krídla. Okenné krídla sú zmontované okná v sekundárnom ráme pripravené na rýchlu výmenu. Treťou možnosťou je, že potrebujete vymeniť celý okenný rám. Ten je často pevne usadený v stene, s parapetou a obkladmi. Výmena celého okenného rámu je náročná úloha a zahŕňa aj náročné merania. Cieľom je nenechať žiadne medzery.

Nezabudnite teda pri meraní postupovať podľa odborného online sprievodcu. Pri inštalácii okenného rámu budete používať podložky, polyuretánovú penu na izoláciu a tesnenie, ktoré utesnia okno na danom mieste.

Aký typ okien mám?

Okná s dvojitým zavesením sú okná, ktoré majú dve ovládacie krídla, zatiaľ čo okná s jedným závesom majú iba jedno krídlo. Okná markízy sa otvárajú otočením kľuky z hornej časti okenného krídla. Krídlové okná sa otvárajú vyklopením z bočných pántov do strany. Posuvné okná sa otvárajú do strán, prípadne vertikálne (hore a dole). Posuvnými oknami sú často riešené zimné záhrady. Vysoké okná od podlahy k stropu sa nazývajú francúzske. Bayové okná vyčnievajú so zaujímavými uhlami v siluete domu.

Podľa materiálu oknových rámov poznáme:

  • plastové,
  • drevené,
  • hliníkové,
  • drevohliníkové
  • alebo sklolaminátové okná.

Náklady na výmenu okna: Koľko stojí výmena okien?

Pokiaľ ide o výmenu okien, náklady sa budú líšiť v závislosti od mnohých faktorov. Na výber je veľa druhov okien s rôznou cenou: plastové, drevené, hliníkové, drevohliníkové alebo sklolaminátové okná. Najlacnejšie sú plastové okná, najdrahší je sklolaminát. Nevýhodou okenných rámov zo sklenených vlákien je, že sú drahšie (ide o prémiový výrobok), ale energetická účinnosť, ktorú ponúkajú, sa z dlhodobého hľadiska môže vyplatiť.

Náklady na inštaláciu a prácu pri projekte výmeny okien budú opäť závisieť od rôznych faktorov. Na celkových nákladoch na prácu sa bude podieľať veľkosť projektu, úroveň odborných znalostí, ktoré si projekt vyžaduje, a lokalita, v ktorej žijete. Je rozumné pripočítať si náklady na záruku, aby ste chránili svoju investíciu do nových okien.

Ako inštalovať sklenenú výplň (tabuľu)?

Sklenené tabule okien sa môžu časom poškodiť. Začnite odstránením existujúcej okennej tabule. Pomocou nabrúsenej špachtle a paličky odstránime zasklievacie lišty, ktoré upevňujú sklo v okennom krídle. Začíname od najdlhšej a potom pokračujeme dookola a následne vyberieme sklenenú výplň vpichnutím šidla do starého gumeného drážkovania (čo je gumená šnúra, ktorá drží tabuľu v ráme). Vzorku tohto drážkovania budete musieť vziať so sebou do obchodu, aby ste ho mohli zladiť.

Možno budete chcieť zvážiť zakúpenie súpravy na výmenu okenných tabúľ. Sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a umožňujú rýchlejšiu inštaláciu okenných tabúľ. Väčšina súprav obsahuje štyri strany rámu, drážku a rohové diely, ktoré spájajú bočné strany. Nezabudnite tiež zmerať starú tabuľu pred zakúpením novej súpravy, aby ste kúpili správnu veľkosť. Potom postupujte podľa pokynov.

Existuje veľa rôznych druhov okenných skiel. Ak začínate od nuly, väčšinu typov okien nájdete vopred narezaných. Mnohé z vopred narezaných okenných skiel stále vyžadujú určitú prácu. Či už pracujete so súpravou na inštaláciu okien alebo si zakúpite predrezanú tabuľu, môže mať zmysel poradiť sa s odborníkom a zistiť, ktorá z dostupných možností je pre vás to pravé. Najjednoduchším spôsobom je však najať si odborníka na výmenu okien cez Wilio, ktorý urobí všetko za vás.

Ako zaobstarať najlepšie výmenné okná?

Náhradné okná sa vyrábajú na mieru pre existujúce okenné rámy. Sú vyrobené tak, aby sa dali namontovať bez demontáže vonkajšieho rámu alebo okenného obloženia. Môžete začať návštevou veľkých obchodov so stavebným materiálom, aby ste získali predstavu o tom, aké možnosti okien existujú.

Alternatívou sú špecializovaní predajcovia okien. Špecializovaní predajcovia okien pravdepodobne pošlú konzultanta, ktorý posúdi vaše potreby. Pomôžu vám s rozhodnutím, ktoré materiály zvoliť, a ubezpečia sa, že vaše náhradné okná zodpovedajú požiadavkám vášho domu. Konzultant prejde vašu nehnuteľnosť, zistí typy rámov, ktoré používate, a počet sklenených tabúľ, ktoré budete potrebovať. Prekonzultuje s vami náklady spojené s výmenou okien, pričom vezme do úvahy váš rozpočet, logistické požiadavky a estetiku.

Stačí si najať špecialistu na výmenu okien na Wilio.

autor: Martin

Apr 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 26 783 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Peter Š.

Živnostník
Myjava
4,9

Montáž okien

Zaoberám sa servisom plastových okien a dverí, opravou a inštaláciou žalúzií, elektroinštaláciami, prácami hodinového manžela a autodopravcov do 3,5t. Pracovný okruh od ZA po BA.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ivan Š.

Firma
Hlohovec
5,0

Servis okien, oprava okien

Poskytujeme kompletný pozáručný servis všetkých typov okien, dodávka a montáž tieniacej techniky ( žalúzie, siete proti hmyzu , rolety deň noc atď .) Renovácia eurookien , profesionálny prístup , poradenstvo . Mojím cieľom je vždy maximálne spokojný zákazník.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Miroslav S.

Firma
Bratislava
4,9

Laminátová podlaha

Ponúkam montáž dverí a okien a pokládku plávajucej podlahy, brúsenie parkiet renováciu dreveného nábytku, servis a montáž okien. Pôsobím v rámci západného Slovenska, po vzájomnej dohode aj v zahraničí.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Prešov
4,9

Stavebné práce

Sme stavebna firma ktora sa zaobera komplet rekonstrukciou interierov, od buracich prac, elekroinstalacii, vodoinstalacne prace, plyn, kurenie, sadrokarton, omietky, tieniaca technika, kuchyne ( stolarske prace ) . Robime aj poradensto pri kupe bytu ( nehnutelnosti ) a zabezpecujeme aj financovanie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin T.

Živnostník
Košice
4,9

Maliar, Maliarske práce

37 rokov Pokladky roznych druhov podlah Stierky a malby, zateplovanie Šofér-osobna aj nákladná preprava, rekonštrukcie rôzneho druhu Hodinovy manžel 😋😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,9

Pokladač, obklady

Hodinovy manzel, drobne elektro opravy, montaz svietidiel, obkladacske prace, montaz nabytku, pomocne prace v zahrade, montaz vstavanych skrin, drobne murarske prace, pomoc pri preberani novostavby,...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karol V.

Firma
Malacky
4,7

Rekonštrukcia bytu

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na živnosť.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Firma
Holice
4,5

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol K.

Firma
Konská
4,5

Murárske práce

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio.komplet stavby od základov Obklady Dlažby Maľovanie Sadrokartónové systémy Podlahy Betonáže Zváracie práce Obvodové múry Zateplenie Podhľady

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac

Pošlite dopyt 26783 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte okenára na montáž okien? V tejto kategórii máme 17 336 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt