Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Oprava strechy

Vymeniť či opraviť strechu?

Hľadáte strechára na oprava strechy? V tejto kategórii máme 16680 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Vymeniť či opraviť strechu?
Oprava strechy

Vymeniť či opraviť strechu?

Keď vaša strecha vykazuje známky poškodenia, môže byť niekedy ťažké zistiť, či by oprava vyriešila problém alebo či je vhodnejšia výmena celej strechy. Dôveryhodný dodávateľ strešnej krytiny vám môže pomôcť rozhodnúť sa, ktorá možnosť je pre váš domov najlepšia.

Pri zvažovaní opravy alebo výmeny strechy majte na mysli tieto faktory: 

Vek strechy

Viete, kedy bola vaša súčasná strecha položená? Ak si nie ste istí, v závislosti od typu použitého strešného materiálu môže byť jeho vek dobrým indikátorom toho, kedy treba strechu vymeniť .

Ak vaša strecha vykazuje známky starnutia, bola poškodená búrkou, presakuje alebo trpí inými problémami, je vhodné zvážiť jej výmenu. Či už chcete vo svojom dome zostať niekoľko desaťročí alebo ho plánujete čoskoro predať, výmena staršej, poškodenej alebo zlyhávajúcej strechy môže predstavovať vhodnejšiu investíciu ako opakované platenie za opravy strechy.

Strešná netesnosť 

Deravá strecha je jedným z najčastejších dôvodov prečo majitelia domov potrebujú opravy striech alebo ich výmenu. Ak ste vo svojom dome videli škvrny od vody, ktoré vedú cez stropy alebo sa objavujú na stenách, príčinou môže byť netesná strecha. Nájsť zdroj netesnosti strechy môže byť často zložité, avšak s týmto procesom vám môže pomôcť certifikovaný dodávateľ strešnej krytiny.

Bez ohľadu na zdroj škvŕn je dôležité problém s netesnou strechou vyriešiť skôr ako neskôr - niečo, čo sa začína malými škvrnami, môže nakoniec viesť k väčším problémom, ako napríklad pleseň, hnijúce rámovanie a strešný plášť, poškodené stropy a mokrá alebo zničená izolácia.

Rozsah poškodenia strechy 

Ak sa rozhodujete medzi opravou alebo výmenou strechy, je pravdepodobné, že sa stav vašej strechy buď zhoršil, alebo sa strecha inak fyzicky poškodila. Spolupráca s dôveryhodným dodávateľom strešných krytín vám pomôže lepšie pochopiť rozsah poškodenia vašej strechy, aby ste mohli urobiť správne rozhodnutie pre svoj dom a rozpočet.

Známky poškodenia strechy sa budú pri rôznych typoch strešného materiálu mierne líšiť, všeobecne však spadajú do dvoch hlavných kategórií - estetické poškodenie a štrukturálne poškodenie.

Estetické poškodenie:

 • Strešný materiál vyzerá starý a opotrebovaný
 • Na strešných materiáloch alebo medzi nimi rastie mach, objavujú sa tmavé pruhy alebo riasy

Štrukturálne poškodenie:

 • Zvlnené alebo zdrsnené hrany na asfaltových alebo drevených šindloch
 • Chýbajúce kusy a plochy na asfaltových šindľoch
 • Popraskané alebo polámané šindle z asfaltu, dlaždíc alebo dreva
 • Deravé asfaltové, škridlové, drevené alebo kovové strešné komponenty
 • Hrdzavé kovové šindle alebo panely
 • Geografická oblasť

Žijete v oblasti krajiny, ktorá je náchylná na búrky s krupobitím či inými prírodnými vplyvmi? Ak je to tak, je dôležité vymeniť chýbajúci šindle - alebo iný strešný materiál - bezprostredne po búrke, aby ste sa vyhli budúcim problémom, ako napríklad zatekaniu strechy.
Poškodenie krupobitím a padajúcimi predmetmi môže tiež ovplyvniť dlhodobý výkon, vzhľad a schopnosť strechy vytvoriť vodotesnú strešnú dosku.

Náklady na výmenu strechy

Náklady na zaobstaranie novej strechy sú samozrejme jednou z najväčších úvah majiteľov domov, pokiaľ ide o opravu strechy verzus výmenu strechy. 

Všeobecne platí, že opravy strešných krytín budú stáť menej ako kompletný projekt strechy; ak však platíte za veľké množstvo opráv v priebehu niekoľkých rokov, mohli by ste nakoniec prekročiť aj náklady na výmenu celej strechy .

Váš dodávateľ strešných krytín vám môže poskytnúť odhady, ktoré vám pomôžu zvážiť možnosti, ktoré by mohli byť riešením, s ohľadom na vás rozpočet a bez toho, aby váš dom bol ohrozený zlyhávajúcou strechou. Zároveň môže navrhnúť rôzne možnosti financovania novej strechy.

Aj keď môže byť kompletná výmena strechy na začiatku drahšia, znamená to, že nebudete musieť platiť za následné opravy, najmä ak sa na povrchu strechy nachádza viac problémov. 

Kedy realizovať opravu strechy?

Menšie škody

Ak potrebujete opraviť malú časť svojej strechy alebo vymeniť pár šindľov v izolovanej oblasti poškodených pôsobením vetra, môže byť výmena poškodeného materiálu v tejto časti pomerne jednoduchá a lacná. Napríklad poškodený, roztrhnutý alebo chýbajúci asfaltový šindeľ sa dá zvyčajne pomerne ľahko vymeniť za nový. Výmena iných strešných materiálov, ako sú napríklad kovové panely, môže byť zložitejšia alebo nákladnejšia.

Problémom pri výmene je zladenie strešných materiálov tak, aby opravená oblasť splývala so zvyškom strechy. Napríklad, ak vám z predchádzajúcej prestavby ostali náhradné šindle, farby môžu byť veľmi podobné, ale nemusia sa presne zhodovať z dôvodu vystavenia šindľov strechy prírodným živlom. Jednou z možností je požiadať svojho dodávateľa strešných krytín o objednávku šindľov, ktoré čo najviac zodpovedajú existujúcej farbe.

Mierne poškodenie

Ak je poškodenie vašej strechy závažnejšie, ale je obmedzené na jednu stranu alebo určitú oblasť vašej strechy, môže byť vhodnou možnosťou čiastočné prestavanie strechy. Tento proces bude pravdepodobne stáť menej ako kompletná prestavba.

Jednou z nevýhod čiastočnej prestavby je opäť estetika. Môže byť ťažšie zladiť farbu nových strešných materiálov s existujúcimi. V priebehu času môže strešný materiál vyblednúť v dôsledku vystavenia účinkom prírodných podmienok. Vo výsledku môže novo prestavaná časť opticky vyčnievať zo zvyšku strechy.

Výhody novej strechy

Aj keď je nová strecha vo všeobecnosti nákladnejšia, môže vám z dlhodobého hľadiska ušetriť peniaze tým, že zabráni zvýšeniu nákladov na viacnásobné opravy alebo ďalšie škody.

Nová strecha navyše ponúka nasledujúce výhody:

 • Estetika: Strecha zvyčajne tvorí veľkú časť vonkajšieho vzhľadu domu. Nová strecha nielenže vyzerá atraktívne, ale dáva vám tiež možnosť zvoliť si novú farbu alebo nový štýl šindľov.
 • Zvýšená energetická účinnosť: Kvalita moderných strešných materiálov sa výrazne zlepšila najmä pokiaľ ide o ochranu pred vplyvmi počasia a odrážanie slnečného žiarenia.
 • Pokoj: Keď vieme, že ľudia a veci, ktoré si najviac ceníme, sú chránené pred prírodnými živlami, zatiaľ čo sú pod vašou strechou, pomáha vám to znižovať stres pri silných dažďoch a silnom vetre.

Ak sa rozhodujete medzi opravou strechy a novou strechou, zadajte dopyt na Wilio a nájdite vhodého dodávateľa, ktorý vám pomôže a poradí. 

autor: Natália

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 16680 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ján M.

Firma
Zvolen
5,0

Oprava strechy

Strechám sa venujem od 15.r až do teraz. (Mám 33.) Pôsobil som vo Francúzsku (2015/2018) ako klampiar a mám vyštudovaný odbor...Zobraziť viac

Strechám sa venujem od 15.r až do teraz. (Mám 33.) Pôsobil som vo Francúzsku (2015/2018) ako klampiar a mám vyštudovaný odbor tesár. Teším/e sa na Vás

#
#
#
Zadať dopyt

Andrej S.

Živnostník
Cabaj - Čápor
5,0

Oprava strechy

Poskytujem pokryvacske klampiarske a tesarske prace . Mam 12 rocnu prax v obore. Ponukam montaz krovu , altankov zahradnych domcekov,...Zobraziť viac

Poskytujem pokryvacske klampiarske a tesarske prace . Mam 12 rocnu prax v obore. Ponukam montaz krovu , altankov zahradnych domcekov, podhladov. Montaz klamiarskych prvkov, okapovy system a falzovane strechy.Poryvam vaznikove krovy. Klampiarsku prax ma zahranicnu a to v Rakusku a neskor 4 roky vo Švajciarsku.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie...Zobraziť viac

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

#
#
#
Zadať dopyt

Marián H.

Živnostník
Podolie
5,0

Oprava strechy

Venujem sa hlavne murarskym prácam, obklady dlažby zateplenia,opravy striech ale aj ich výstavby,plus altánky.Zamkove dlažby, elektroinštalácia, vodoinštalacie.Snažim sa byť zodpovedný...Zobraziť viac

Venujem sa hlavne murarskym prácam, obklady dlažby zateplenia,opravy striech ale aj ich výstavby,plus altánky.Zamkove dlažby, elektroinštalácia, vodoinštalacie.Snažim sa byť zodpovedný a hlavne vyhovieť mojim zákazníkom.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Liptovský Mikuláš
5,0

Oprava strechy

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS...Zobraziť viac

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS modifikované asfaltové pásy (lepenka). Montáž odkvapoveho systému KJG. Poradenstvo servis záruka. Seriózne jednanie tak isto kvalitne prevedená práca k spokojnosti zákazníkov.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan M.

Živnostník
Trnava
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu,...Zobraziť viac

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu, maliarske a natieračské práce oprava strechy hydroizolacie pivníc, stien, striech.

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik P.

Živnostník
Šaľa
4,9

Oprava strechy

Ponukame vyrobu drevostavieb na mieru.Výroba drevostavieb, altanky,pergoly na terasu krovy,prístrešky na auto,prístrešky pre viac aut atd. Pouzivame certifikovane produkty

#
#
#
Zadať dopyt

Roman M.

Živnostník
Sládkovičovo
4,7

Oprava strechy

Vykonávam prácu ako klampiar pokryvac,izolácie plochých striech a cistenie striech.a vela dalších prác ktorým rozumieme alebo vieme poradiť dalších majstrov...Zobraziť viac

Vykonávam prácu ako klampiar pokryvac,izolácie plochých striech a cistenie striech.a vela dalších prác ktorým rozumieme alebo vieme poradiť dalších majstrov nato určených,tieto prace vykonávam od strednej školy ako som sa učil remeslo.Robím kvalitnú prácu a pomôžem zo všetkým co potrebujete .

#
#
#
Zadať dopyt

Roman R.

Firma
Pata
4,6

Oprava strechy

Realizácie strešných plášťov plochých striech,izolácie proti zemnej vlhkosti,tepelné izolacie,Riešenia vždy individuáne navrhnuté pre danú stavbu s ohladom na spokojnosť zákazníka

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan L.

Živnostník
Púchov
4,6

Oprava strechy

Som časovo flexibilný a myslím že vždy sa dohodneme aj na cene :) Moje práce viď. v profile . Na...Zobraziť viac

Som časovo flexibilný a myslím že vždy sa dohodneme aj na cene :) Moje práce viď. v profile . Na vyžiadanie pošlem ďalšie fotky konkrétnych prác .Za svoju prácu si ručím ! Tak asi neni čo viac dodať :)

#
#
#
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Nové Mesto nad Váhom
4,6

Oprava strechy

sme izolaterska firma s realnymi referenciami. Specializujeme sa na kvalitnejsie typy pasov a folii. Davame zmluvne zaruky, obhliadky realizujeme nezaväzne. Predavame aj...Zobraziť viac

sme izolaterska firma s realnymi referenciami. Specializujeme sa na kvalitnejsie typy pasov a folii. Davame zmluvne zaruky, obhliadky realizujeme nezaväzne. Predavame aj stavebny izolacny material s lepsimi cenami ako v beznych stavebinach! Nevahajte sa nas opytat na cokolvek! Dakujeme SPODNE STAVBY NOVE PLOCHE STRECHY+OPRAVY STARYCH STRIECH TERASY BALKONY KUPELNE RADONOVA OCHRANA ISKROVE SKUSKY

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš K.

Živnostník
Krajné
4,2

Oprava strechy

Oprava starých striech, vymazanie korytok, natieranie striec.Rekonštrukcie bytov, jadier, kúpeľní, domov. Maliarske, natieračské, murárske, obkladacie, sadrokartonárske, parketárske práce. Stierkovanie,...Zobraziť viac

Oprava starých striech, vymazanie korytok, natieranie striec.Rekonštrukcie bytov, jadier, kúpeľní, domov. Maliarske, natieračské, murárske, obkladacie, sadrokartonárske, parketárske práce. Stierkovanie, potery, zámkove dlazby a všetky stavebné práce.Buracie,kopacie práce.Stahovanie,Vypratavanie

#
#
#
Zadať dopyt

Martin K.

Živnostník
Trenčín
4,1

Oprava strechy

Dobrý deň vykonávame veskere murárske a podlaharske práce.Obklady, Dlažby, Osádzanie vaní obmurovanie vani, Osádzanie sprchových kútov, Geberitov, Omietky ručne filcovane,A...Zobraziť viac

Dobrý deň vykonávame veskere murárske a podlaharske práce.Obklady, Dlažby, Osádzanie vaní obmurovanie vani, Osádzanie sprchových kútov, Geberitov, Omietky ručne filcovane,A fasádne omietky.Murovanie priečok, sadrokartón, Zateplenie rod domov , Ručne betóny osadenie okien a dverí, Maľovanie. Podlahy plávajúce , nivelaky, osádzanie interierovich dverí a okien. Za ponuky vopred ďakujem a čo sa týka materiálu stavebného vieme zabezpečiť,s podrobnou cenovou ponukou

#
#
#
Zadať dopyt

Matej K.

Firma
Hlohovec
4,0

Oprava strechy

Ponúkam montáž striech: Klampiarske práce Tesárske prace Mám prax 8 rokov rad Vám poradím. Ponúkam montáž odkvapových systémov oplechovanie komínov Pokládka strešnej...Zobraziť viac

Ponúkam montáž striech: Klampiarske práce Tesárske prace Mám prax 8 rokov rad Vám poradím. Ponúkam montáž odkvapových systémov oplechovanie komínov Pokládka strešnej krytiny

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter V.

Živnostník
Levice
5,0

Zváranie

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do...Zobraziť viac

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do plechu zameranie a poradenstvo grátis

#
#
#
Zadať dopyt

Štefan Š.

Firma
Snina
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Som profesionál s dlhoročnými skúsenosťami. Kvalita, rýchlosť a spokojnosť zákaznikov je u mňa na prvom mieste.

#
#
#
Zadať dopyt

Robert J.

Firma
Košice
5,0

Murárske práce, murár

Realizujeme na kľúč zelené vegetačné strechy, vertikálne záhrady, hydroizolácie striech, dekoračné omietky, dopravu dodávkou , pokládka parkiet, fasádne drevené obklady

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir G.

Živnostník
Prešov
5,0

Stavba plotu

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so...Zobraziť viac

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so z Prešova mám aj vlastné náradie

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Oprava strechy

Nízka cena50,00 €/m2
Priemerná cena71,20 €/m2
Vysoká cena89,00 €/m2

Pošlite dopyt 16680 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte strechára na oprava strechy? V tejto kategórii máme 16680 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt