Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Oprava strechy

Vymeniť či opraviť strechu?

Hľadáte strechára na oprava strechy? V tejto kategórii máme 13 512 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Vymeniť či opraviť strechu?
Oprava strechy

Vymeniť či opraviť strechu?

Keď vaša strecha vykazuje známky poškodenia, môže byť niekedy ťažké zistiť, či by oprava vyriešila problém alebo či je vhodnejšia výmena celej strechy. Dôveryhodný dodávateľ strešnej krytiny vám môže pomôcť rozhodnúť sa, ktorá možnosť je pre váš domov najlepšia.

Pri zvažovaní opravy alebo výmeny strechy majte na mysli tieto faktory: 

Vek strechy

Viete, kedy bola vaša súčasná strecha položená? Ak si nie ste istí, v závislosti od typu použitého strešného materiálu môže byť jeho vek dobrým indikátorom toho, kedy treba strechu vymeniť .

Ak vaša strecha vykazuje známky starnutia, bola poškodená búrkou, presakuje alebo trpí inými problémami, je vhodné zvážiť jej výmenu. Či už chcete vo svojom dome zostať niekoľko desaťročí alebo ho plánujete čoskoro predať, výmena staršej, poškodenej alebo zlyhávajúcej strechy môže predstavovať vhodnejšiu investíciu ako opakované platenie za opravy strechy.

Strešná netesnosť 

Deravá strecha je jedným z najčastejších dôvodov prečo majitelia domov potrebujú opravy striech alebo ich výmenu. Ak ste vo svojom dome videli škvrny od vody, ktoré vedú cez stropy alebo sa objavujú na stenách, príčinou môže byť netesná strecha. Nájsť zdroj netesnosti strechy môže byť často zložité, avšak s týmto procesom vám môže pomôcť certifikovaný dodávateľ strešnej krytiny.

Bez ohľadu na zdroj škvŕn je dôležité problém s netesnou strechou vyriešiť skôr ako neskôr - niečo, čo sa začína malými škvrnami, môže nakoniec viesť k väčším problémom, ako napríklad pleseň, hnijúce rámovanie a strešný plášť, poškodené stropy a mokrá alebo zničená izolácia.

Rozsah poškodenia strechy 

Ak sa rozhodujete medzi opravou alebo výmenou strechy, je pravdepodobné, že sa stav vašej strechy buď zhoršil, alebo sa strecha inak fyzicky poškodila. Spolupráca s dôveryhodným dodávateľom strešných krytín vám pomôže lepšie pochopiť rozsah poškodenia vašej strechy, aby ste mohli urobiť správne rozhodnutie pre svoj dom a rozpočet.

Známky poškodenia strechy sa budú pri rôznych typoch strešného materiálu mierne líšiť, všeobecne však spadajú do dvoch hlavných kategórií - estetické poškodenie a štrukturálne poškodenie.

Estetické poškodenie:

 • Strešný materiál vyzerá starý a opotrebovaný
 • Na strešných materiáloch alebo medzi nimi rastie mach, objavujú sa tmavé pruhy alebo riasy

Štrukturálne poškodenie:

 • Zvlnené alebo zdrsnené hrany na asfaltových alebo drevených šindloch
 • Chýbajúce kusy a plochy na asfaltových šindľoch
 • Popraskané alebo polámané šindle z asfaltu, dlaždíc alebo dreva
 • Deravé asfaltové, škridlové, drevené alebo kovové strešné komponenty
 • Hrdzavé kovové šindle alebo panely
 • Geografická oblasť

Žijete v oblasti krajiny, ktorá je náchylná na búrky s krupobitím či inými prírodnými vplyvmi? Ak je to tak, je dôležité vymeniť chýbajúci šindle - alebo iný strešný materiál - bezprostredne po búrke, aby ste sa vyhli budúcim problémom, ako napríklad zatekaniu strechy.
Poškodenie krupobitím a padajúcimi predmetmi môže tiež ovplyvniť dlhodobý výkon, vzhľad a schopnosť strechy vytvoriť vodotesnú strešnú dosku.

Náklady na výmenu strechy

Náklady na zaobstaranie novej strechy sú samozrejme jednou z najväčších úvah majiteľov domov, pokiaľ ide o opravu strechy verzus výmenu strechy. 

Všeobecne platí, že opravy strešných krytín budú stáť menej ako kompletný projekt strechy; ak však platíte za veľké množstvo opráv v priebehu niekoľkých rokov, mohli by ste nakoniec prekročiť aj náklady na výmenu celej strechy .

Váš dodávateľ strešných krytín vám môže poskytnúť odhady, ktoré vám pomôžu zvážiť možnosti, ktoré by mohli byť riešením, s ohľadom na vás rozpočet a bez toho, aby váš dom bol ohrozený zlyhávajúcou strechou. Zároveň môže navrhnúť rôzne možnosti financovania novej strechy.

Aj keď môže byť kompletná výmena strechy na začiatku drahšia, znamená to, že nebudete musieť platiť za následné opravy, najmä ak sa na povrchu strechy nachádza viac problémov. 

Kedy realizovať opravu strechy?

Menšie škody

Ak potrebujete opraviť malú časť svojej strechy alebo vymeniť pár šindľov v izolovanej oblasti poškodených pôsobením vetra, môže byť výmena poškodeného materiálu v tejto časti pomerne jednoduchá a lacná. Napríklad poškodený, roztrhnutý alebo chýbajúci asfaltový šindeľ sa dá zvyčajne pomerne ľahko vymeniť za nový. Výmena iných strešných materiálov, ako sú napríklad kovové panely, môže byť zložitejšia alebo nákladnejšia.

Problémom pri výmene je zladenie strešných materiálov tak, aby opravená oblasť splývala so zvyškom strechy. Napríklad, ak vám z predchádzajúcej prestavby ostali náhradné šindle, farby môžu byť veľmi podobné, ale nemusia sa presne zhodovať z dôvodu vystavenia šindľov strechy prírodným živlom. Jednou z možností je požiadať svojho dodávateľa strešných krytín o objednávku šindľov, ktoré čo najviac zodpovedajú existujúcej farbe.

Mierne poškodenie

Ak je poškodenie vašej strechy závažnejšie, ale je obmedzené na jednu stranu alebo určitú oblasť vašej strechy, môže byť vhodnou možnosťou čiastočné prestavanie strechy. Tento proces bude pravdepodobne stáť menej ako kompletná prestavba.

Jednou z nevýhod čiastočnej prestavby je opäť estetika. Môže byť ťažšie zladiť farbu nových strešných materiálov s existujúcimi. V priebehu času môže strešný materiál vyblednúť v dôsledku vystavenia účinkom prírodných podmienok. Vo výsledku môže novo prestavaná časť opticky vyčnievať zo zvyšku strechy.

Výhody novej strechy

Aj keď je nová strecha vo všeobecnosti nákladnejšia, môže vám z dlhodobého hľadiska ušetriť peniaze tým, že zabráni zvýšeniu nákladov na viacnásobné opravy alebo ďalšie škody.

Nová strecha navyše ponúka nasledujúce výhody:

 • Estetika: Strecha zvyčajne tvorí veľkú časť vonkajšieho vzhľadu domu. Nová strecha nielenže vyzerá atraktívne, ale dáva vám tiež možnosť zvoliť si novú farbu alebo nový štýl šindľov.
 • Zvýšená energetická účinnosť: Kvalita moderných strešných materiálov sa výrazne zlepšila najmä pokiaľ ide o ochranu pred vplyvmi počasia a odrážanie slnečného žiarenia.
 • Pokoj: Keď vieme, že ľudia a veci, ktoré si najviac ceníme, sú chránené pred prírodnými živlami, zatiaľ čo sú pod vašou strechou, pomáha vám to znižovať stres pri silných dažďoch a silnom vetre.

Ak sa rozhodujete medzi opravou strechy a novou strechou, zadajte dopyt na Wilio a nájdite vhodého dodávateľa, ktorý vám pomôže a poradí. 

autor: Natália

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 18 217 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Liptovský Mikuláš
4,9

Oprava strechy

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS modifikované asfaltové pásy (lepenka). Montáž odkvapoveho systému KJG. Poradenstvo servis záruka. Seriózne jednanie tak isto kvalitne prevedená práca k spokojnosti zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Patrik P.

Živnostník
Šaľa
4,9

Oprava strechy

Ponukame vyrobu drevostavieb na mieru.Výroba drevostavieb, altanky,pergoly na terasu krovy,prístrešky na auto,prístrešky pre viac aut atd. Pouzivame certifikovane produkty

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin B.

Firma
Hlohovec
4,7

Oprava strechy

Naša firma sa venuje plochým strechám,zeleným strechám na rodinných domoch,výrobných halách, taktiež izolácii bazénov, jazierok, spodným izoláciám,prístreškom...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman R.

Firma
Pata
4,6

Oprava strechy

Realizácie strešných plášťov plochých striech,izolácie proti zemnej vlhkosti,tepelné izolacie,Riešenia vždy individuáne navrhnuté pre danú stavbu s ohladom na spokojnosť zákazníka

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Nové Mesto nad Váhom
4,6

Oprava strechy

sme izolaterska firma s realnymi referenciami. Specializujeme sa na kvalitnejsie typy pasov a folii. Davame zmluvne zaruky, obhliadky realizujeme nezaväzne. Predavame aj stavebny izolacny material s lepsimi cenami ako v beznych stavebinach! Nevahajte sa nas opytat na cokolvek! Dakujeme SPODNE STAVBY NOVE PLOCHE STRECHY+OPRAVY STARYCH STRIECH TERASY BALKONY KUPELNE RADONOVA OCHRANA ISKROVE SKUSKY

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matej K.

Firma
Hlohovec
4,0

Oprava strechy

Ponúkam montáž striech: Klampiarske práce Tesárske prace Mám prax 8 rokov rad Vám poradím. Ponúkam montáž odkvapových systémov oplechovanie komínov Pokládka strešnej krytiny

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robert J.

Firma
Košice
5,0

Murárske práce

Realizujeme na kľúč zelené vegetačné strechy, vertikálne záhrady, hydroizolácie striech, dekoračné omietky, dopravu dodávkou , pokládka parkiet, fasádne drevené obklady

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Štefan Š.

Firma
Snina
5,0

Obklady, dlažby

Som profesionál s dlhoročnými skúsenosťami. Kvalita, rýchlosť a spokojnosť zákaznikov je u mňa na prvom mieste.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jakub J.

Živnostník
Bratislava
4,9

Kuchyne

Ponúkam prácu. Veci čo sa týkajú stavby,prepravy, výroba nábytku na mieru,prístrešky,sadrokartón pokládka zámkovej dlažby výroba hliníkových okien. Betónovanie atď.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal P.

Firma
Bratislava
4,6

Klampiar, Klampiarstvo

Zaoberám sa prácou vo výškach a ťažko dostupných miestach s využitím horolezeckej techniky.Výškové práce pomocou horolezeckej techniky využívam tam, kde nie je možné pracovať z pevných a bezpečných pracovných podláh, prípadne sú pracovníci ohrození pádom z výšky do hĺbky, prepadnutím alebo zasunutím a musia sa zaistiť proti pádu.Táto technika je ekonomicky a časovo výhodnejšia ako prenájom a stavba lešenia, alebo zapožičanie mobilnej hydraulickej plošiny. Horolezeckú techniku je možné použiť aj v ťažko dostupných miestach, kde z technických príčin nie je možné využiť lešenie alebo pojazdné plošiny.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Oprava strechy

Nižšia cena50,00 €/m2
Priemerná cena71,20 €/m2
Vyššia cena89,00 €/m2

Pošlite dopyt 18217 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte strechára na oprava strechy? V tejto kategórii máme 13 512 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt