Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Tehlové obklady

Vytvorte si doma imitáciu tehlového obkladu

Hľadáte obkladača na tehlové obklady? V tejto kategórii máme 15 546 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Vytvorte si doma imitáciu tehlového obkladu
Tehlové obklady

Vytvorte si doma imitáciu tehlového obkladu

Ak máte to šťastie a ste majiteľom tehlového domu, môžete tehlu jednoducho odhaliť a vykúzliť si tak vo svojom bývaní rustikálny či industriálny vzhľad, ktorý je v súčasnosti pomerne obľúbený. Tento článok však zameriame skôr na tých, ktorí v tehlovom dome nebývajú a musia si poradiť inak. Ak nemáte možnosť odhaliť prírodné tehly vašich stien, využite zaujímavú alternatívu na trhu, a vyčarujte si doma svojpomocne obklad, ktorý vzhľad tehál dokonale imituje.

Tehlové obklady a ich imitácie

Našťastie, dnes je na trhu niekoľko desiatok výrobcov, ktorí ponúkajú materiály, ktoré sa viac-menej približujú svojím vzhľadom klasickej pálenej tehle. Dnes v obchodoch nájdete pásiky rezané z tehál, pásiky z pálenej hliny až po betónové tehlové pásiky v rôznych farbách a veľkostiach.

Preto si pri výbere imitácie tehlového obkladu treba ujasniť, aký rozmer chcete a ako má obložená stena v interiéri vyzerať. Môžete zvoliť rovný alebo nahrubo otesaný okraj pásikov, ktorý bude vyvolávať „staro-nový“ dojem. Takýto tehlový obklad môžete použiť aj za varnou zónou, odoláva totiž teplotám do 450 °C. Tehlové pásiky však treba natrieť impregnačným náterom, ktorý minimalizuje ich nasiakavosť a špinenie.

Treba mať na pamäti, že tehla je náročnejšia na údržbu, než hladký obklad. Problémom sú škáry, ktoré sa od mastnoty a usadenia čistia ťažšie. Na ich čistenie neodporúčame používať agresívne čistiace prostriedky alebo drôtené kefy. Čistiť ich môžete kefou s mäkkými štetinami či mydlom s vodou. Po určitom čase odporúčame obnoviť impregnačný náter, ktorý váš tehlový obklad zároveň oživí.

Pálenú tehlu môžete nahradiť aj imitáciou, napríklad sklom s tehlovým dekorom alebo kompozitným materiálom, ktorý vyzerá ako tehla. Jeho výhodou je, že sa jednoduchšie udržiava. 

Vyrobte si svojpomocne imitáciu tehlového obkladu pomocou kreatívnej omietky
  • Postup

Hneď v úvode vás musíme upozorniť, že lepenie imitácie tehlového obkladu je celkom náročné na realizáciu, najmä, čo sa úpravy podkladu, lepenia a škárovania týka. Ako alternatívu môžete miesto tehlových pásikov využiť imitáciu tehál, ktorú ľahko docielite kreatívnou omietkou – pri troške šikovnosti zvládne tento postup aj domáci kutil. Pozrite sa, ako na to:

Príprava podkladu

Najskôr si pripravíme podklad. Valčekom alebo štetcom nanesieme na stenu podkladový náter vo vybranom odtieni (jedná sa o odtieň, ktorý bude imitovať škáry tehlového muriva). Odporúča sa tento náter naniesť v dvoch vrstvách, vždy ale až po dôkladnom zaschnutí prvej vrstvy.

Ako ďalší variant, môžete na podklad naniesť kreatívnu omietku. Rozdiel medzi podkladovým náterom a dekoratívnou omietkou je v ich štruktúre. Kým podkladový náter vytvorí jemnú zrnitú štruktúru, kreatívna omietka je hladká. Takže, záleží len na vás, aký povrch škáry preferujete. 

Lepenie šablóny

Na pripravený a zaschnutý podklad, ktorý sme si v predchádzajúcom kroku pripravili, následne nalepíte samolepiacu šablónu (dostať u výrobcu). Šablónu nalepte starostlivo tak, aby nikde neodstávala od podkladu. Všetko si poctivo vopred premerajte tak, aby sa nestalo, že vám na rohu zostane „zrezaná“ tehla. Šablónu dostať kúpiť po kusoch o ploche cca 1m2 a podľa potreby si ju môžete rozstrihať na menšie časti. 

Naneste omietku do šablóny

Keď je šablóna starostlivo nalepená na podklade, naneste do nej celoplošne nerezovým hladidlom kreatívnu omietku vo vrstve na výšku zrna. Omietku je možné štruktúrovať kruhovými pohybmi plastového hladidla alebo môže zostať v surovej podobe, ktorá sa tvorí natiahnutím. Keď omietka po krátkom čase zaschne, môžete šablónu opatrne sňať a tadá! váš obklad je hotový. 

Takáto imitácia tehly pomocou kreatívnych omietok má množstvo výhod – nezaťaží veľmi vašu peňaženku, ani nie je pracná. Môžete si doma navrhnúť rôzne farebné kombinácie škár a tehál, vyhrať sa doma viete aj s povrchom – sami si zvolíte, či chcete štruktúrovaný alebo hladený. Každý z povrchov sa hodí do iného štýlu a dizajnu interiéru. Tak, opis návodu by sme mali, teraz hor sa do práce! 

Lepenie tehlových pásikov

Ak ste predsa len zvážili kúpu „hotových“ tehlových pásikov (predávajú sa od 8 do 15 eur za meter štvorcový) na ich lepenie by ste si mali zavolať odborníka alebo sa s ním minimálne poradiť, ak s takýmto obkladom nemáte skúsenosti. Tehlové pásiky môžete lepiť na omietku, farbu, skrátka na čokoľvek, nezabúdajte však na jedno - podklad musí byť čistý a pevný. Ak ich budete lepiť na staršiu, vymaľovanú stenu, treba ju penetrovať kvôli lepšej priľnavosti lepidla. Použite špeciálne lepidlo, certifikované na daný systém. Pre hmotnosť obkladu musí mať lepidlo dobrú hustotu s pevnou štruktúrou.

Ak obkladáte len časť steny, dorovnajte zvyšok sadrokartónom. Eliminujete tak výrazný prechod medzi obkladom a stenou. Menej náročné na montáž sú obklady v podobe plátov, ktoré sa lepia v celku na stenu alebo sa skrutkujú a škárujú. Pri kusovom lepení obkladu výsledný vzhľad tehlovej steny priamo závisí od hrúbky škár a farby škárovacej hmoty. Použite takú hmotu, ktorá je určená na tehlu a hrubé škáry zároveň (8-15 mm). 

Tapeta s imitáciou tehál 

Bojíte sa, že tehličky vás čoskoro omrzia? Stavte na kvalitnú vliesovú či vinylovú tapetu s realistickým vyobrazením tehál a 3D reliéfom, ktorú po čase ľahko vymeníte. Navyše, tapeta je umývateľná a odolná proti poškriabaniu.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti ELASTECH, s. r. o.

Čo si môžeme predstaviť pod pojmom elastické obklady?

Elastické obklady sú vyrobené z prírodného materiálu, pred nalepením sú ohybné a aplikované na sklotextilnej sieťke kvôli šetreniu času a úkonov pri stavbe a samozrejme aj financií. Po nalepení vytvrdnú a sú odolné voči úderu a poveternostným vplyvom, to všetko dokážu so svojou hrúbkou 4-6mm a váhou 1,5kg/m2. 

Aké vzory nám ponúkajú elastické obklady?

U nás v Tehlové obklady AMK ponúkame vzor klasickej tehly s rozmerom 250x65mm a špárou 10mm v štyroch farebných vyhotoveniach.

Je vhodné ich použitie v interiéri aj v exteriéri?

Samotné obklady sú určené do exteriéru, no samozrejme je možné ich použiť aj v interiéri.

Spoločnosť ELASTECH, s. r. o. - špecialisti na elastické dekoratívne tehlové obklady

autor: Lucia

Jul 14, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 449 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marek K.

Živnostník
Brezno
4,9

Tehlové obklady

Vítam vás na mojom profile. Som chalan SZČO zo stredného Slovenska, ktorého baví ručná práca a nebojí sa nových skúseností. Aktívne sa pohybujem v oblasti stavebných prác a rekonštrukcií a posledné 3 roky pracujem ako profesionálny podlahár. Pred tým som pracoval pod skúseným majstrom a spolu sme rekonštruovali kúpeľne, izby a rôzne interiérové práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
5,0

Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin P.

Živnostník
Košický kraj
4,9

Sadrokartóny

Vysoko profesionálny prístup na základe dlhoročnej praxe získanej v zahraničí. Mam skúsenosti v rôznych oblastiach stavebníctva a zakładam si na tom aby zákazník bol maximálne spokojný. Rád Vám pomôžem s rôznymi prácami. Moja praca je aj prístup je vysoko kvalitný

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas P.

Firma
Bratislava
4,8

Obklady, dlažby

Zaoberame sa rekonstrukciami ako aj zariadivanim holobytov a vykonavanim s tym suvisiacich prac. Niekolkorocne skusenosti a vysledny efekt v najvyssej kvalite.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,6

Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Daniel T.

Firma
Hanušovce nad Topľou
4,5

Vodár

Dobrý deň Snažíme sa ponúkať naším zákazníkom profesionálny prístup a taktiež aj profesionálnu prácu. Snažíme sa taktiež vyhovieť požiadavkám zákazníka navrhnúť mu rôzne riešenia daných problémových situácii a poradiť mu pri rekonštrukcii alebo oprave.. Naším firemným mottom je,, Robím raz a poriadne´´ Tohto pravidla sa držíme.. Na zákazkách nám nejde o čas ide nám o spokojnosť nášho zákazníka a to môžu potvrdiť aj naši dlhoročný zákazníci ktorý sa na nás stále obracajú a odporúčajú nás dalším zákazníkom. To bol krátky úvod o našej firme, no a čomu sa venujeme ? Venujeme sa prevažne rekonštrukcii domov a bytov, konkrétnejšie sa zameriavame na vodoinštaláciu, elektroinštaláciu a hlavne po novom ponúkame inteligentné domácnosti no ale našou srdcovkou pri rekonštrukciách sú hlavne obklady a dlažby, plávajúce podlahy, sadrokartónové priečky a stropy.. No ale venujeme sa aj dalším stavebným prácam ktoré najdete v zozname. Dúfame že popis našej firmy vás zaujal a že vám pomôže pravé pri vybere firmy alebo majstra na vašu rekonštrukciu . Prajeme vám krásny deň

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin J.

Firma
Košice
4,4

Murárske práce

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné ceny je samozrejmosťou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robert L.

Živnostník
Sokoľ
4,0

Murárske práce

V stavebnej oblasti sa pohybujem uz viac ako 20r. kedže mám SPŠ Stavebnú v Košiciach.Firma bola založená v roku 2013 sme platcami DPH .Svoje skúsenosti,prístup,komunikáciu a hlavne odbornosť ponúkame svojím zákazníkom už viac ako 10r.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Tehlové obklady

Nižšia cena13,00 €/m2
Priemerná cena20,00 €/m2
Vyššia cena28,00 €/m2

Pošlite dopyt 23449 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte obkladača na tehlové obklady? V tejto kategórii máme 15 546 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt