Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Tehlové obklady

Vytvorte si doma imitáciu tehlového obkladu

Hľadáte obkladača na tehlové obklady? V tejto kategórii máme 18914 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Vytvorte si doma imitáciu tehlového obkladu
Tehlové obklady

Vytvorte si doma imitáciu tehlového obkladu

Ak máte to šťastie a ste majiteľom tehlového domu, môžete tehlu jednoducho odhaliť a vykúzliť si tak vo svojom bývaní rustikálny či industriálny vzhľad, ktorý je v súčasnosti pomerne obľúbený. Tento článok však zameriame skôr na tých, ktorí v tehlovom dome nebývajú a musia si poradiť inak. Ak nemáte možnosť odhaliť prírodné tehly vašich stien, využite zaujímavú alternatívu na trhu, a vyčarujte si doma svojpomocne obklad, ktorý vzhľad tehál dokonale imituje.

Tehlové obklady a ich imitácie

Našťastie, dnes je na trhu niekoľko desiatok výrobcov, ktorí ponúkajú materiály, ktoré sa viac-menej približujú svojím vzhľadom klasickej pálenej tehle. Dnes v obchodoch nájdete pásiky rezané z tehál, pásiky z pálenej hliny až po betónové tehlové pásiky v rôznych farbách a veľkostiach.

Preto si pri výbere imitácie tehlového obkladu treba ujasniť, aký rozmer chcete a ako má obložená stena v interiéri vyzerať. Môžete zvoliť rovný alebo nahrubo otesaný okraj pásikov, ktorý bude vyvolávať „staro-nový“ dojem. Takýto tehlový obklad môžete použiť aj za varnou zónou, odoláva totiž teplotám do 450 °C. Tehlové pásiky však treba natrieť impregnačným náterom, ktorý minimalizuje ich nasiakavosť a špinenie.

Treba mať na pamäti, že tehla je náročnejšia na údržbu, než hladký obklad. Problémom sú škáry, ktoré sa od mastnoty a usadenia čistia ťažšie. Na ich čistenie neodporúčame používať agresívne čistiace prostriedky alebo drôtené kefy. Čistiť ich môžete kefou s mäkkými štetinami či mydlom s vodou. Po určitom čase odporúčame obnoviť impregnačný náter, ktorý váš tehlový obklad zároveň oživí.

Pálenú tehlu môžete nahradiť aj imitáciou, napríklad sklom s tehlovým dekorom alebo kompozitným materiálom, ktorý vyzerá ako tehla. Jeho výhodou je, že sa jednoduchšie udržiava. 

Vyrobte si svojpomocne imitáciu tehlového obkladu pomocou kreatívnej omietky
  • Postup

Hneď v úvode vás musíme upozorniť, že lepenie imitácie tehlového obkladu je celkom náročné na realizáciu, najmä, čo sa úpravy podkladu, lepenia a škárovania týka. Ako alternatívu môžete miesto tehlových pásikov využiť imitáciu tehál, ktorú ľahko docielite kreatívnou omietkou – pri troške šikovnosti zvládne tento postup aj domáci kutil. Pozrite sa, ako na to:

Príprava podkladu

Najskôr si pripravíme podklad. Valčekom alebo štetcom nanesieme na stenu podkladový náter vo vybranom odtieni (jedná sa o odtieň, ktorý bude imitovať škáry tehlového muriva). Odporúča sa tento náter naniesť v dvoch vrstvách, vždy ale až po dôkladnom zaschnutí prvej vrstvy.

Ako ďalší variant, môžete na podklad naniesť kreatívnu omietku. Rozdiel medzi podkladovým náterom a dekoratívnou omietkou je v ich štruktúre. Kým podkladový náter vytvorí jemnú zrnitú štruktúru, kreatívna omietka je hladká. Takže, záleží len na vás, aký povrch škáry preferujete. 

Lepenie šablóny

Na pripravený a zaschnutý podklad, ktorý sme si v predchádzajúcom kroku pripravili, následne nalepíte samolepiacu šablónu (dostať u výrobcu). Šablónu nalepte starostlivo tak, aby nikde neodstávala od podkladu. Všetko si poctivo vopred premerajte tak, aby sa nestalo, že vám na rohu zostane „zrezaná“ tehla. Šablónu dostať kúpiť po kusoch o ploche cca 1m2 a podľa potreby si ju môžete rozstrihať na menšie časti. 

Naneste omietku do šablóny

Keď je šablóna starostlivo nalepená na podklade, naneste do nej celoplošne nerezovým hladidlom kreatívnu omietku vo vrstve na výšku zrna. Omietku je možné štruktúrovať kruhovými pohybmi plastového hladidla alebo môže zostať v surovej podobe, ktorá sa tvorí natiahnutím. Keď omietka po krátkom čase zaschne, môžete šablónu opatrne sňať a tadá! váš obklad je hotový. 

Takáto imitácia tehly pomocou kreatívnych omietok má množstvo výhod – nezaťaží veľmi vašu peňaženku, ani nie je pracná. Môžete si doma navrhnúť rôzne farebné kombinácie škár a tehál, vyhrať sa doma viete aj s povrchom – sami si zvolíte, či chcete štruktúrovaný alebo hladený. Každý z povrchov sa hodí do iného štýlu a dizajnu interiéru. Tak, opis návodu by sme mali, teraz hor sa do práce! 

Lepenie tehlových pásikov

Ak ste predsa len zvážili kúpu „hotových“ tehlových pásikov (predávajú sa od 8 do 15 eur za meter štvorcový) na ich lepenie by ste si mali zavolať odborníka alebo sa s ním minimálne poradiť, ak s takýmto obkladom nemáte skúsenosti. Tehlové pásiky môžete lepiť na omietku, farbu, skrátka na čokoľvek, nezabúdajte však na jedno - podklad musí byť čistý a pevný. Ak ich budete lepiť na staršiu, vymaľovanú stenu, treba ju penetrovať kvôli lepšej priľnavosti lepidla. Použite špeciálne lepidlo, certifikované na daný systém. Pre hmotnosť obkladu musí mať lepidlo dobrú hustotu s pevnou štruktúrou.

Ak obkladáte len časť steny, dorovnajte zvyšok sadrokartónom. Eliminujete tak výrazný prechod medzi obkladom a stenou. Menej náročné na montáž sú obklady v podobe plátov, ktoré sa lepia v celku na stenu alebo sa skrutkujú a škárujú. Pri kusovom lepení obkladu výsledný vzhľad tehlovej steny priamo závisí od hrúbky škár a farby škárovacej hmoty. Použite takú hmotu, ktorá je určená na tehlu a hrubé škáry zároveň (8-15 mm). 

Tapeta s imitáciou tehál 

Bojíte sa, že tehličky vás čoskoro omrzia? Stavte na kvalitnú vliesovú či vinylovú tapetu s realistickým vyobrazením tehál a 3D reliéfom, ktorú po čase ľahko vymeníte. Navyše, tapeta je umývateľná a odolná proti poškriabaniu.

autor: Lucia

Jul 14, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 18914 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Bratislava
5,0

Hodinový manžel

Robím veskere stavebné a dokončovanie práce maximálnou praxov treba vedieť sa dohodnúť a komunikovať spolu a garantujem predtziznost a spokojnostov...Zobraziť viac

Robím veskere stavebné a dokončovanie práce maximálnou praxov treba vedieť sa dohodnúť a komunikovať spolu a garantujem predtziznost a spokojnostov

#
#
#
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliarske práce, maliar

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

#
#
#
Zadať dopyt

Dusan T.

Živnostník
Čachtice
4,9

Murárske práce, murár

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby...Zobraziť viac

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby ,obklady, aj kopacke prace .dakukem a teším sa na spoluprácu z každým.klientom máme aj pár fotiek na profile tak sy môžete pozrieť.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir D.

Živnostník
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Maliar,restaurator,malovanie na bielo farebne,benatsky stuk,malba interierov kreativna omietka,stierkovanie,tapetovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Henrich R.

Firma
Nová Dedinka
4,6

Rekonštrukcia kúpeľne

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné...Zobraziť viac

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné práce. Montujeme alarmy, kamerové systémy, elektrické kúrenia, fotovoltaické panely. Robíme kompletné kúrenárske a vodoinstalačné práce, montujeme bojlery, solárne panely, montujeme plynové kotly. Všetok elektroinštalačný a vodoinstalačný materiál vrátane kotlov a vyhrievaných telies a panely na solár a fotovoltaiku vieme dodať. Maľujeme, stierkujeme, robíme sádrokartóny, murujeme, obkladáme a dlaždíme, robíme nivelačky a potery. Pokladáme parkety, montujeme zárubne a dvere. Zabezpečujeme kompletný dovoz materiálu a vývoz stavebného odpadu. PS: kompletná rekonštrukcia bytov a rodinných domov "na kľúč", upratovanie s našou upratovačku máte Grátis.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš M.

Firma
Stupava
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke poprosím co najmenej osôb. Z dôvodu covid 19.

#
#
#
Zadať dopyt

Fridrich Š.

Živnostník
Senec
4,2

Maliarske práce, maliar

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych...Zobraziť viac

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych prácach,teším sa na spoluprácu .

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Tehlové obklady

Nízka cena13,00 €/m2
Priemerná cena20,00 €/m2
Vysoká cena28,00 €/m2

Pošlite dopyt 18914 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte obkladača na tehlové obklady? V tejto kategórii máme 18914 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt