Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Kovové ploty

Zabezpečí kovové záhradné oplotenie ochranu vášho majetku?

Hľadáte železiara na kovové ploty? V tejto kategórii máme 15 617 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zabezpečí kovové záhradné oplotenie ochranu vášho majetku?
Kovové ploty

Zabezpečí kovové záhradné oplotenie ochranu vášho majetku?

Plot je väčšinou to posledné, na čo pri stavbe domu myslíme. Ak už však nad ním začneme uvažovať, zistíme, že k dispozícii máme niekoľko zaujímavých možností a materiálov, z ktorých si plot môžeme postaviť. A hoci mnohí nad ním skutočne uvažujú až úplne nakoniec a plot nepatrí medzi niečo, bez čoho by sa nedalo žiť a existovať, ploty plnia tak bezpečnostnú, ako aj estetickú funkciu.

Ak sa v tejto chvíli zamýšľate, či a aký plot si zaobstaráte, ozrejmite si hlavne, čo od svojho nového plota očakávate. Či sa ním chcete celkovo odizolovať od susedov či vonkajšieho priestoru, alebo ním chcete iba vytvoriť takú jednoduchú oddeľovaciu čiaru medzi vaším pozemkom a okolím, alebo ním chcete i zaujať a jeho výzorom doplniť či zvýrazniť celkový vzhľad vášho obydlia.

Dôležitý je i materiál, ktorý naň chcete použiť a ktorý preferujete. Jedným z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších materiálov je kov. Kovové záhradné oplotenie sa vyrába vo viacerých vyhotoveniach a opäť je iba na vás, aby ste si ujasnili, čo od svojho kovového plota očakávate a vybrali si správny tvar a hrúbku materiálu.

Kovové ploty a ako na ne 

V prvom rade je nesmierne dôležité vedieť, že nech sú ploty z kovu akejkoľvek hrúbky, keď je kov dôsledne spracovaný s kvalitnou povrchovou úpravou, odborne vyhotovený vydrží naozaj dlho bez zbytočných opráv a údržby. 

Ploty z pletiva

Najjednoduchšie kovové ploty si môžete vyhotoviť i samostatne, a to z klasického pletiva. Pletivo je vyrobené z oceľových drôtov a je buď pozinkované, alebo obalené v PVC. Kvôli bezúdržbovosti odporúčame vybrať si drôty potiahnuté umelou hmotou. Tá má väčšinou zelenú farbu. Je to preto, lebo zelená farba je prírodná a pomerne dobre splýva s okolím.

Na jeho zostavenie budete potrebovať nosné guľaté stĺpiky a podporné bočné guľaté stĺpiky, ktoré sa ukotvujú do betónu, a napínacie a viazacie drôty. Úloha napínacích drôtov je zrejmá, musia udržať pletivo v takom stave, aby sa nekrčilo a nevlnilo, ale aby bolo dobre našponované a stabilné.

Takýto plot síce zvládnete aj vo vlastnej réžii, rýchlo, lacno a pomerne jednoducho, má však jednu podstatnú nevýhodu. Neznesie príliš veľké zaťaženie. Druhá nevýhoda spočíva v tom, že ak plánujete, že váš plot by mal mať i nejakú estetickú funkciu, tak pri tomto klasickom pletivovom plote s ňou príliš nepočítajte.

Ploty z dielcov z oceľových profilov

Ak máte všetko potrebné vybavenie od klieští, skrutkovačov cez karbobrúsky až po zváračku, jednoduchý a rovný plot si dokáže dobrý domáci majster opäť aj v tomto prípade zhotoviť sám. Ak vám však nestačí pár rovných blokov, ale chcete niečo umeleckejšie, budete si musieť zrejme nájsť vhodnú firmu, ktorá vám vyrobí plot presne podľa vašich požiadaviek.

Dielce na výrobu plotov sú vyrobené z oceľových profilov a špecializované firmy, venujúce sa takejto výrobe, majú k dispozícii technológie, ktoré zabezpečia plotu takú povrchovú úpravu, že sa už nebudete musieť do konca života zamýšľať nad ich údržbou alebo nebodaj opravou. Ak sa však nestane nejaká nehoda. Samozrejmosťou je aj ich farebné vyhotovenie podľa vašich potrieb a požiadaviek tak, aby buď ladilo s domom, okolím, alebo vytváralo príjemný kontrast. 

Prednosťou takýchto plotov vyrobených firmou, ktorá má skúsenosti a naozaj vie, čo robí, je aj ich veľká variabilita. Ploty si môžete vybrať s rôznymi výplňami. S lamelami vodorovne i horizontálne. S okenicovými výplňami alebo z ťahokovu. A navyše sa dajú rôzne kombinovať napríklad s betónovými opornými stĺpikmi. 

Umelecké kováčstvo

Vyššie spomínané kovové oplotenie je fajn, pokiaľ nemáte špeciálne chúťky na niečo extra výnimočné a jedinečné. Potom sú tu ešte umeleckí kováči. Stará dobrá ručná práca vám zaručí taký plot, aký nebude mať nik v širokom a ďalekom okolí. Takýto plot vám nielen ozvláštni a skrášli prostredie vášho domova, ale s najväčšou pravdepodobnosťou aj zdvihne hodnotu vášho majetku.

Ani pri záhradnom oplotení sa tak ako pri iných veciach nekladú medze fantázii. Poobzerajte sa po okolí, inšpirujte sa na internete. Pustite sa do práce sami alebo si nájdite firmu či živnostníka, ktorý vám s plotom pomôže. A ak siahnete po záhradnom oplotení z kovu, budete mať takmer stopercentnú istotu, že takýto plot vám vydrží skutočne dlhé roky.       

autor: Marián

Apr 27, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 819 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Richard P.

Firma
Bratislava
4,9

Kovové ploty

Začal som sám na seba ako szco pred 12 rokmi Živím sa ako Zvarac Potrubar montér. Vyrastal som na dome takže nic mi neni neznáme od rôznych prác od A po Z. Rad vám opravím zhotovím poradím ak to bude možné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Kovové ploty

Nižšia cena70,00 €/m2
Priemerná cena80,20 €/m2
Vyššia cena89,00 €/m2

Pošlite dopyt 23819 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte železiara na kovové ploty? V tejto kategórii máme 15 617 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt