Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Dekoratívne omietky

Zabudnite na fádnosť a použite dekoratívne omietky

Hľadáte omietkára na dekoratívne omietky? V tejto kategórii máme 19811 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zabudnite na fádnosť a použite dekoratívne omietky
Dekoratívne omietky

Zabudnite na fádnosť a použite dekoratívne omietky

Omietku považujeme za niečo automatické, niečo, čo nanesieme na stenu, aby nebolo vidno v interiéri tehly, prípadne iný stavebný materiál, z ktorého máme vybudované obydlie, a aby sme to neskôr mohli zamaľovať. Omietky však dokážu oveľa viac.

Dobre zvolená omietka takpovediac dokáže dýchať, zachytáva z domu vzdušnú vlhkosť, prípadne ju zo seba uvoľňuje, a tak pomáha udržiavať v dome priaznivú klímu pre život. Je ich niekoľko typov a navzájom sa líšia svojím zložením.

Omietky na báze vápna majú dezinfekčné vlastnosti, cementové omietky sú odolné, zvyšujú tvrdosť a pevnosť a sadrové dokážu regulovať vlhkosť vzduchu. Najuniverzálnejšie a v súčasnosti i najpoužívanejšie sú kombinované cementovo-vápenné omietky, ktoré môžete použiť takmer kdekoľvek.

Zabudnite na fádnosť, odviažte sa

Každý človek túži po tom, aby mal dom vyhotovený na svoj obraz, aby sa v ňom cítil dobre, úplne sa s ním stotožnil a zžil, preto si ho upravuje a zariaďuje presne podľa svojich potrieb tak po funkčnej, ako i vizuálnej stránke. To platí i pri omietkach. A zdá sa, že časy fádnych, ničím nezaujímavých omietok sú preč. Jasné, ešte stále si môžete zvoliť klasiku, nanesiete omietky a steny namaľujete. Prečo by ste to však robili, keď aktuálne máte neuveriteľné a nekonečné možnosti, ako skrášliť steny, svoj dom a urobiť si život krajším.

Dekoratívne omietky 

Majú širokú škálu využitia a sú vhodné do exteriéru i interiéru. Povedzme si však na rovinu, dovnútra si ich vieme predstaviť oveľa viac. Dodajú vášmu príbytku jedinečný a skoro až exkluzívny vzhľad, ktorý bude tešiť nielen vás, ale i návštevy, ktoré k vám zavítajú. Podľa druhu sa rozdeľujú na:

  • štrukturálne,
  • textúrované,
  • benátske
  • alebo minerálne omietky.

Hodia sa na takmer všetky podklady, a keď to trošku preženieme, pokojne si môžete dať každú miestnosť upraviť inou. Je úplne na vás, či chcete mať domov v elegantnom modernom štýle a dizajne, alebo zvolíte vidiecky štýl. Či chcete mať steny, ktoré budú vyzerať ako potiahnuté jemným hodvábom, alebo sa budete lepšie cítiť v industriálnom štýle, ktorý dosiahnete chladnými omietkami, vizuálne pripomínajúcimi kov. Môžete si tiež zvoliť imitáciu betónu či tehál. 

Ako na to?

Ak chcete, aby vaše dekoratívne omietky mali úroveň a dlho vydržali, musíte si dať záležať i na podklade. Omietky sa nanášajú v tenkých vrstvách, a preto si väčšina z nich vyžaduje úplne hladký podkladový povrch, ako je napríklad sadrokartón, sadrová omietka alebo takmer dohladka vystierkovaná stena. Na cementovo-vápennú omietku však dokážete tiež nájsť dekoratívnu omietku, ktorá sa nanáša v hrubšej vrstve.

Pred samotným nanesením dekoratívnej omietky musíte naniesť penetračný náter, ktorý slúži na zjednotenie nasiakavosti, spevnenie podkladu a zjednotenie náteru. Aj penetračných náterov existuje viacero typov, výber závisí od druhu dekoratívnej omietky. 

Výhody dekoratívnych omietok

Okrem toho, že sú naozaj pekné a štýlové, majú i zaujímavé vlastnosti, preto sa uplatnia v inštitúciách, ako sú hotely a banky, ale i v zdravotníckych zariadeniach a kúpeľoch. Sú vhodné do moderných stavieb, ale na ich použitie sa nesťažujú ani pamiatkari v historických budovách, a použiteľné sú i v chrámoch a kostoloch.

Vyznačujú sa dlhou životnosťou, vysokou priedušnosťou, UV odolnosťou, odolávajú vlhkosti, sú umývateľné, a preto sa veľmi ľahko udržiavajú v dobrej kondícii. Sú originálne, použiteľné na rôzne podklady a farbu nestrácajú ani po rokoch. 

Aby sme však stále len nechválili, treba povedať, že daňou za tieto výhody je trošku vyššia cena a aj pri aplikácii je vhodné, keby ju vykonával niekto, kto má aspoň minimálne skúsenosti s takýmto druhom práce. Iste, dekoratívne omietky si môžete naniesť aj svojpomocne, ale profesionál vám dokáže často ušetriť čas i peniaze, keďže mu to bude trvať nepomerne kratšie, bez viditeľných chýb, a teda bez nutnosti opráv alebo zmien.

Dekoratívne omietky kúpite v každom dobrom obchode s farbami, prípadne v stavebninách alebo v špecializovaných predajniach. 


 

autor: Marián

Jul 8, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 19811 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Bojan G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliarske práce, maliar

Dlhoročné skúsenosti v oblasti stavebníctva, získané v zahraničí. Záruka čistej, kvalitnej a rýchlo odvedenej práce.

#
#
#
Zadať dopyt

Robert J.

Firma
Košice
5,0

Murárske práce, murár

Realizujeme na kľúč zelené vegetačné strechy, vertikálne záhrady, hydroizolácie striech, dekoračné omietky, dopravu dodávkou , pokládka parkiet, fasádne drevené obklady

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir D.

Živnostník
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Maliar,restaurator,malovanie na bielo farebne,benatsky stuk,malba interierov kreativna omietka,stierkovanie,tapetovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,8

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Bitarová
4,7

Maliarske práce, maliar

Zaoberáme sa obnovou domov, bytov, priemyselných objektov a komerčných priestorov v exteriéri a interiéri. Sme profesionáli, ktorí odvádzajú 100% prácu...Zobraziť viac

Zaoberáme sa obnovou domov, bytov, priemyselných objektov a komerčných priestorov v exteriéri a interiéri. Sme profesionáli, ktorí odvádzajú 100% prácu a držia slovo. Pomáhame firmám a ľuďom, aby sa vo svojich domovoch cítili lepšie, bezpečnejšie a zdravšie. Radi pomôžeme aj vám, kontaktujte nás.

#
#
#
Zadať dopyt

Robo S.

Firma
Senec
4,6

Murárske práce, murár

Stavba ekologických a pasívnych domov, drevostavby, murovanie z kameňa, domy na kľúč, rekonštrukcie domov a bytov. Výškové práce horolezeckou technikou.

#
#
#
Zadať dopyt

Henrich R.

Firma
Nová Dedinka
4,6

Rekonštrukcia kúpeľne

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné...Zobraziť viac

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné práce. Montujeme alarmy, kamerové systémy, elektrické kúrenia, fotovoltaické panely. Robíme kompletné kúrenárske a vodoinstalačné práce, montujeme bojlery, solárne panely, montujeme plynové kotly. Všetok elektroinštalačný a vodoinstalačný materiál vrátane kotlov a vyhrievaných telies a panely na solár a fotovoltaiku vieme dodať. Maľujeme, stierkujeme, robíme sádrokartóny, murujeme, obkladáme a dlaždíme, robíme nivelačky a potery. Pokladáme parkety, montujeme zárubne a dvere. Zabezpečujeme kompletný dovoz materiálu a vývoz stavebného odpadu. PS: kompletná rekonštrukcia bytov a rodinných domov "na kľúč", upratovanie s našou upratovačku máte Grátis.

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

#
#
#
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,5

Maliarske práce, maliar

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho...Zobraziť viac

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky.

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Kežmarok
4,5

Murárske práce, murár

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme...Zobraziť viac

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme 5roky v Nemecku ovládam stavebné plány a moja prax je 23 rokov.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš M.

Firma
Stupava
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke poprosím co najmenej osôb. Z dôvodu covid 19.

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav B.

Živnostník
Záhorská Ves
4,2

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Som živnostík pracujem v oblasti murarčiny som skúsený mam aj zamestnancov zoberiem všetku prácu ohľadom muračiny beriem prácu v exteriéri...Zobraziť viac

Som živnostík pracujem v oblasti murarčiny som skúsený mam aj zamestnancov zoberiem všetku prácu ohľadom muračiny beriem prácu v exteriéri aj interiéri

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Dekoratívne omietky

Nízka cena5,95 €/kg
Priemerná cena13,19 €/kg
Vysoká cena28,54 €/kg

Pošlite dopyt 19811 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte omietkára na dekoratívne omietky? V tejto kategórii máme 19811 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt