Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Dekoratívne omietky

Zabudnite na fádnosť a použite dekoratívne omietky

Hľadáte omietkára na dekoratívne omietky? V tejto kategórii máme 16 182 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zabudnite na fádnosť a použite dekoratívne omietky
Dekoratívne omietkyZabudnite na fádnosť a použite dekoratívne omietky

Omietku považujeme za niečo automatické, niečo, čo nanesieme na stenu, aby nebolo vidno v interiéri tehly, prípadne iný stavebný materiál, z ktorého máme vybudované obydlie, a aby sme to neskôr mohli zamaľovať. Omietky však dokážu oveľa viac.

Dobre zvolená omietka takpovediac dokáže dýchať, zachytáva z domu vzdušnú vlhkosť, prípadne ju zo seba uvoľňuje, a tak pomáha udržiavať v dome priaznivú klímu pre život. Je ich niekoľko typov a navzájom sa líšia svojím zložením.

Omietky na báze vápna majú dezinfekčné vlastnosti, cementové omietky sú odolné, zvyšujú tvrdosť a pevnosť a sadrové dokážu regulovať vlhkosť vzduchu. Najuniverzálnejšie a v súčasnosti i najpoužívanejšie sú kombinované cementovo-vápenné omietky, ktoré môžete použiť takmer kdekoľvek.

Zabudnite na fádnosť, odviažte sa

Každý človek túži po tom, aby mal dom vyhotovený na svoj obraz, aby sa v ňom cítil dobre, úplne sa s ním stotožnil a zžil, preto si ho upravuje a zariaďuje presne podľa svojich potrieb tak po funkčnej, ako i vizuálnej stránke. To platí i pri omietkach. A zdá sa, že časy fádnych, ničím nezaujímavých omietok sú preč. Jasné, ešte stále si môžete zvoliť klasiku, nanesiete omietky a steny namaľujete. Prečo by ste to však robili, keď aktuálne máte neuveriteľné a nekonečné možnosti, ako skrášliť steny, svoj dom a urobiť si život krajším.

Dekoratívne omietky 

Majú širokú škálu využitia a sú vhodné do exteriéru i interiéru. Povedzme si však na rovinu, dovnútra si ich vieme predstaviť oveľa viac. Dodajú vášmu príbytku jedinečný a skoro až exkluzívny vzhľad, ktorý bude tešiť nielen vás, ale i návštevy, ktoré k vám zavítajú. Podľa druhu sa rozdeľujú na:

 • štrukturálne,
 • textúrované,
 • benátske
 • alebo minerálne omietky.

Hodia sa na takmer všetky podklady, a keď to trošku preženieme, pokojne si môžete dať každú miestnosť upraviť inou. Je úplne na vás, či chcete mať domov v elegantnom modernom štýle a dizajne, alebo zvolíte vidiecky štýl. Či chcete mať steny, ktoré budú vyzerať ako potiahnuté jemným hodvábom, alebo sa budete lepšie cítiť v industriálnom štýle, ktorý dosiahnete chladnými omietkami, vizuálne pripomínajúcimi kov. Môžete si tiež zvoliť imitáciu betónu či tehál. 

Ako na to?

Ak chcete, aby vaše dekoratívne omietky mali úroveň a dlho vydržali, musíte si dať záležať i na podklade. Omietky sa nanášajú v tenkých vrstvách, a preto si väčšina z nich vyžaduje úplne hladký podkladový povrch, ako je napríklad sadrokartón, sadrová omietka alebo takmer dohladka vystierkovaná stena. Na cementovo-vápennú omietku však dokážete tiež nájsť dekoratívnu omietku, ktorá sa nanáša v hrubšej vrstve.

Pred samotným nanesením dekoratívnej omietky musíte naniesť penetračný náter, ktorý slúži na zjednotenie nasiakavosti, spevnenie podkladu a zjednotenie náteru. Aj penetračných náterov existuje viacero typov, výber závisí od druhu dekoratívnej omietky. 

Výhody dekoratívnych omietok

Okrem toho, že sú naozaj pekné a štýlové, majú i zaujímavé vlastnosti, preto sa uplatnia v inštitúciách, ako sú hotely a banky, ale i v zdravotníckych zariadeniach a kúpeľoch. Sú vhodné do moderných stavieb, ale na ich použitie sa nesťažujú ani pamiatkari v historických budovách, a použiteľné sú i v chrámoch a kostoloch.

Vyznačujú sa dlhou životnosťou, vysokou priedušnosťou, UV odolnosťou, odolávajú vlhkosti, sú umývateľné, a preto sa veľmi ľahko udržiavajú v dobrej kondícii. Sú originálne, použiteľné na rôzne podklady a farbu nestrácajú ani po rokoch. 

Aby sme však stále len nechválili, treba povedať, že daňou za tieto výhody je trošku vyššia cena a aj pri aplikácii je vhodné, keby ju vykonával niekto, kto má aspoň minimálne skúsenosti s takýmto druhom práce. Iste, dekoratívne omietky si môžete naniesť aj svojpomocne, ale profesionál vám dokáže často ušetriť čas i peniaze, keďže mu to bude trvať nepomerne kratšie, bez viditeľných chýb, a teda bez nutnosti opráv alebo zmien.

Dekoratívne omietky kúpite v každom dobrom obchode s farbami, prípadne v stavebninách alebo v špecializovaných predajniach. 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka Petra Štaffena zo spoločnosti Doktor Dekor

Prečo si vybrať dekoratívne omietky?

Dekoratívne omietky dodajú šmrnc akémukoľvek priestoru. Čisté jednoduché prvky vnášajú do bytových priestorov moderný nádych. Vytvoriť si hodnotný, bezpečný a útulný priestor na život je často náročná úloha. Ale, investovať čas a sily do hľadania riešení sa oplatí. A nemusíte v tom byť sami…

Je potrebná špeciálna úprava povrchov pred nanesením dekoratívnej omietky?

Áno!

Pred nanesením je nevyhnutné skontrolovať celý povrch steny, na ktorý sa bude aplikovať dekoračná omietka. Povrch musí byť zbavený prachu a nečistôt. Nesmie vykazovať známky vlhkosti (na dotyk suchá stena, môže ešte obsahovať určité percento vlhkosti - dá sa zmerať vlhkomerom). Steny musia byť súdržné, bez známok odlupovania, zvyškov farby, či mastnoty. Ak sú splnené tieto základné podmienky, môže sa pokračovať v penetrácii povrchu.

Aké sú druhy dekoratívnych omietok?

Medzi základné druhy dekoratívnych omietok patria:

 • minerálne omietky - na báze cementu a vápenného hydrátu
 • akrylové omietky - na báze akrylových živíc
 • silikátové omietky - na báze draselného vodného skla, organických prísad a plniva na báze kremičitých pieskov
 • silikónové omietky - na báze vodnej emulzie silikónovej živice

Ďalej, podľa typu, môžme dekoračné omietky rozdeliť na:

 • štrukturované omietky - ktoré používajú malé zrnká kremeňa a iných minerálov
 • textúrované omietky - s plnivom drevnej triesky ako aj kamienkami kremíka a sľudy
 • benátska omietka - vyrába sa na báze mramorových triesok
 • dekoračné nátery na báze flokulantov - moderný dekoračný štýl, s originálnym vzhľadom, ktoré dotvárajú farebné, nerozpustné čiastočky zvané flokulanty. 

Spoločnosť Doktor Dekor - špecialisti na dizajnové dekoratívne omietky od jemných elegantných vzorov po štýlové industriálne textúry

autor: Marián

Jul 8, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 23 688 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Bojan G.

Firma
Bratislava
5,0
Maliar, Maliarske práce

Dlhoročné skúsenosti v oblasti stavebníctva, získané v zahraničí. Záruka čistej, kvalitnej a rýchlo odvedenej práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martina C.

Firma
Turie
5,0
Maliar, Maliarske práce

Venujem sa aplikácií dekoratívnych techník a tapiet. Ponúkam maľovanie, stierkovanie a drobné stavebné úpravy bytov, domov, nebytových priestorov a kancelárií, reštaurácii.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0
Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Robert H.

Živnostník
Kostolište
5,0
Hodinový manžel

Na dotaz

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Robert J.

Firma
Košice
5,0
Murárske práce

Realizujeme na kľúč zelené vegetačné strechy, vertikálne záhrady, hydroizolácie striech, dekoračné omietky, dopravu dodávkou , pokládka parkiet, fasádne drevené obklady

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Igor T.

Firma
Modra
4,9
Maliar, Maliarske práce

Maliar-natierač. Maľovanie interiérov a exteriérov, stierkovanie, dekoratívne úpravy. Profesionálny prístup, spoľahlivosť. Možnosť prác aj typu " hodinový manžel", práce drobných opráv.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Karol J.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8
Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimír F.

Firma
Bratislava
4,7
Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,6
Maliar, Maliarske práce

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a tapetovanie.Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky. Epoxidové podlahy tónované.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,6
Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Branislav B.

Firma
Bratislava
4,6
Maliar, Maliarske práce

Sme partia murárov s dlhoročnou praxou ktorá robí tuto prácu s láskou a pre spokojnosť klienta Dlhé roky staviame domy na komplet,rekonštrukcie bytov domov.Naše heslo znie prace sa nebojíme

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš C.

Firma
Holice
4,5
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robo S.

Firma
Senec
4,5
Murárske práce

Stavba ekologických a pasívnych domov, drevostavby, murovanie z kameňa, domy na kľúč, rekonštrukcie domov a bytov. Výškové práce horolezeckou technikou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jaroslav C.

Živnostník
Košice
4,4
Maliar, Maliarske práce

Mam skusenosti v interieroch s montazou fototapiet s aplikaciou benatskeho stuku,mikrocement,lepenie mozaik na stenu,vykonavam aj malby a natery roznych technologii.Robim pokladky dlazieb na steny a podlahu,kompletaz novych kupelni a sprchovacich kutoch.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Dekoratívne omietky

Nižšia cena5,95 €/kg
Priemerná cena13,19 €/kg
Vyššia cena28,54 €/kg
Pošlite dopyt 23688 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte omietkára na dekoratívne omietky? V tejto kategórii máme 16 182 poskytovateľov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt