Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Záhradný nábytok

Záhradný nábytok, ktorý potrebujtete

Hľadáte stolára na záhradný nábytok? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Záhradný nábytok, ktorý potrebujtete
Záhradný nábytokZáhradný nábytok, ktorý potrebujtete

Výber správneho nábytku do záhrady nie je vždy ľahkou úlohou. Aby sme sa vyhli nepríjemným prekvapeniam, musíme zvážiť mnoho faktorov. Všetci chceme, aby bola naša záhrada štýlová, aby spĺňala všetky naše požiadavky na ideálne miesto na odpočinok a samozrejme, aby nové zariadenie príliš nezaťažilo našu peňaženku. Vzhľad a cena však nie sú jedinými kritériami, ktoré pri výbere zariadenia do záhrady zavážia.

Dôležité je dbať predovšetkým na kvalitu a funčnosť. Majte na mysli, že výber toho správneho nábytku je individuálny – nový set, ktorý si pochvaľujú susedia, nemusí byť ideálny aj pre Vás.

Na čo nezabúdať?

Skôr, než sa začnete obzerať po konkrétnych kúskoch, je dobré spraviť si ucelenú predstavu o tom, čo od nového nábytku očakávate. Koľko priestoru máte k dispozícii? Dbajte na dostatočnú rezervu, aby Vaša záhrada nepôsobila preplneným dojmom. Ak je priestoru pomenej, zváže radšej vzdušné kúsky a zaujímavé solitéry.

Flexibilný a multifunkčný nábytok ponúka viac než jedno riešenie a pomôže maximálne využiť aj tú najmenšiu záhradu. Rozťahovací stôl Vám ponúkne dostatok priestoru pre posedenie pri káve či dokonca prácu z domu, ale aj pre spoločné večere v kruhu rodiny a priateľov. Polohovateľné sedenie ľahko premeníte na pohodlné ležadlo. Pokiaľ máte naopak miesta dostatok, aj masívnejší set priestoru dodá mierku a charakter.

Ako obvykle trávite čas v záhrade?
  • Usporiadávate často veľké stretnutia?  
  • Máte malé deti?  
  • Kde bude Váš nový nábytok umiestnený?
  • Na dlažbe, či v tráve?
  • Na slnku, alebo v tieni?
  • Bude často vystavený vplyvom počasia?
  • Plánujete ho na noc zakrývať?
  • Má Vám slúžiť celoročne, alebo ho mimo sezóny bezpečne odložíte do pivnice či garáže?
  • Koľko času dokážete venovať jeho údržbe?  

Odpovede na tieto otázky Vám pomôžu vybrať si nábytok s vhodnými vlastnosťami, ktorý bude praktický a funkčný a bude Vám slúžiť mnoho rokov.

Ideálny materiál

Ratan, kov či drevo – každý z obľúbených materiálov na výrobu záhradného nábytku so sebou prináša pozitíva i negatíva. Výber toho správneho materiálu však ešte neznamená automaticky kvalitu – stavte na kvalifikovaných výrobcov a vyvarujte sa až podozrivo lacným kúskom. Inak riskujete, že budete nábytok musieť vymeniť už po prvej sezóne.

Ratan

Ratan je v ponuke záhradného nábytku jeden z najpopulárnejších materiálov. Kvalitný pravý ratan za obľúbenosť vďačí svojmu atraktívnemu prírodnému vzhľadu, nízkej váhe a trvanlivosti. Horšie však znáša nepriaznivé vplyvy počasia – v dôsledku intenzívneho slnečného žiarenia stráca farbu a poškodiť ho môže tiež vlhkosť.

Hodí sa do chránených priestorov, pod altánky a pergoly, a pre zachovanie žiadaného vzhľadu si vyžaduje pravidelnú údržbu. Odolnejšou alternatívou je umelý ratan vyrábaný zo syntetických vlákien, ktorý odolá aj tým najextrémnejším vplyvom počasia.

Kov

Na výrobu kovového nábytku sa obvykle používa hliník, prípadne oceľ. Je ľahký, odolný, cenovo dostupný a nenáročný na údržbu. Kovový nábytok je vyrábaný v najrôznejších dizajnoch a farbách a na svoje si prídu fanúšikovia moderného i klasického štýlu.

Najväčšou nevýhodou je vodivosť tohto materiálu, ktorá spôsobuje, že sa nábytok môže v letných mesiacoch prehrievať a v studenom počasí naopak pôsobiť na dotyk nepríjemne chladne. Vyhnite sa nekvalitným, lacným kovovým nábytkom, ktoré majú tendenciu hrdzavieť a ohýbať sa.

Drevo

Prírodné drevo je klasikou, ktorá nikdy nevyjde z módy. Jeho prírodný a luxusný vzhľad nás prirodzene priťahuje. Drevený nábytok má vynikajúcu nosnosť a vyššiu váhu, vďaka ktorej sa neprevrhne ani pri silnom vetre. Ak sa však rozhodnete pre drevený nábytok, majte na mysli pravidelnú údržbu.

Drevo obzvlášť citlivo reaguje na poveternostné vplyvy – teplotu, slnečné žiarenie či vlhkosť - a nedostatočná starostlivosť môže viesť k praskaniu, napučaniu či dokonca k hnilobe. Nezabúdajte nábytok pravidelne ošetrovať vhodným náterom a dbajte na jeho ochranu v zimných mesiacoch.

Plast

Plastový nábytok vyniká priaznivou cenou, nízkou váhou a nepotrebuje takmer žiadnu údržbu. Kvalitný plastový nábytok zaujme širokou škálou farieb a štýlov a vôbec nemusí pôsobiť lacným dojmom. Neprekáža mu vlhkosť a vďaka nenáročnému čisteniu je ideálnou voľbou pre rodiny s malými deťmi.

Nevýhodami sú nižšia pevnosť, možná straty farby v dôsledku UV žiarenia a environmentálne otázky, ktoré so sebou plastové produkty prinášajú. 

 

autor: Nadia

Jul 15, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 22 129 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Radko C.

Živnostník
Nitra
5,0
Obklady, dlažby

20 ročná prax. Monoliticke stavby, hrubé stavby rodinných domov, strechy,zateplovanie, podbytie,omietky,obklady dlažby, nakomplet kúpeľne aj zo sanitou, sadrokartóny, zámkové dlažby a mnoho iného.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ján S.

Firma
Bratislava
4,9
Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Karin K.

Firma
Prešov
4,7
Maliar, Maliarske práce

Naša firma sa špecializuje na stavebné, maliarske a dokončovacie práce. Stačí sa nám ozvať a dohodnúť sa na termíne :) Všetko po sebe hneď upratujeme Cenová ponuka zdarma

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milos B.

Firma
Trnava
4,6
Montáž, skladanie nábytku

Som profesional a vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek a kompletneho zariadenia interierov. Mam licencie na zapajanie elektriny do 400V zapajanie vody a odpadu v ramci montaze nabytku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Záhradný nábytok

Nižšia cena379,01 €/ks
Priemerná cena915,18 €/ks
Vyššia cena1 499,00 €/ks
Pošlite dopyt 22129 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte stolára na záhradný nábytok? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt