Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Interiérový dizajn

Zariaďte svoju spálňu pre lepší a kvalitnejší spánok 

Hľadáte dizajnéra na interierový dizajn a návrh interiéru? V tejto kategórii máme 12 979 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zariaďte svoju spálňu pre lepší a kvalitnejší spánok 
Interiérový dizajn

Zariaďte svoju spálňu pre lepší a kvalitnejší spánok 

Spálňa síce nie je miestom, ktoré budete ukazovať svojim návštevám, no z hľadiska vášho zdravia a duševnej pohody patrí k najdôležitejším miestnostiam v interiéri, a preto jej zariadenie netreba brať na ľahkú váhu. Ak ráno vstávate nevyspatí a bez energie, skúste sa poobzerať okolo seba. Na kvalitu spánku totiž pôsobí veľa faktorov, ktoré však môžeme v dobrom ovplyvniť – a nejde len o kvalitný matrac či ortopedický vankúš. 

Spálňa ako oddychový priestor

Vo svojej spálni by ste sa mali cítiť príjemne a uvoľnene, mala by pôsobiť pokojne a harmonicky, nevyvolávať príliš silné emócie, ktoré by mohli narúšať váš pokojný spánok. Spálňu sa v rámci domu či bytu odporúča orientovať na sever, prípadne na severozápad alebo severovýchod. Severná strana totiž zaručí príjemný chládok počas teplých dní, aj vo večerných hodinách, keď sa chystáte na odpočinok. Ráno vás zároveň nebudia slnečné lúče – ak ste ranostaj a ranné slnko vás nabudí, v tom prípade zvoľte pre svoju spálňu východnú stranu.

Keď sa rozhodujete, kde vaša spálňa bude, rozhodne by to malo byť na tichšom mieste, v takej časti domu alebo bytu, ktorá bude oddelená od dennej časti a domáceho ruchu, no zároveň nebude mať okná a balkón obrátené na frekventovanú cestu či ulicu (alebo na miesto so zdrojom hluku či zápachu). Ak si na spálňu zvolíte najmenší priestor – aj malá spálňa môže byť dokonalým miestom oddychu, ak bude dobre vetraná a adekvátne zariadená. 

Ako zariadiť spálňu? 

Základnou funkciou spálne je to, aby vám poskytla maximálne pohodlie pre oddych a kvalitný spánok. Preto je posteľ kľúčovým nábytkom, ktorý by ste mali vyberať ako prvý v poradí a až potom môžete riešiť ďalší nábytok do spálne. Mali by ste mať na pamäti, že minimálna šírka vhodnej postele na kvalitný spánok pre jednu osobu je 80 cm, čiže manželské lôžko by malo byť široké aspoň 160 cm. Pre príjemný spánok oboch partnerov sú optimálne rozmery manželských postelí 180 x 200 cm, nezabúdajte ani na kvalitný matrac a nebojte sa zaň priplatiť, rovnako ako aj za kvalitnú a pevnú posteľ.

Samozrejme, pri výbere postele treba vychádzať predovšetkým z priestorových nárokov miestnosti, pričom treba brať ohľad na steny aj na zvyšný nábytok. K posteli by ste mali mať pohodlný prístup, posteľ by sa nemala situovať do blízkosti okien a už vôbec nie do prievanu, ktorý môže spôsobiť bolesti hlavy. Niektoré módne trendy hovoria o tom, že posteľ môže byť aj v priestore miestnosti, naďalej však najviac panuje presvedčenie, že pre zdravý spánok je ideálna posteľ opretá čelom o stenu oproti dverám. 

Ďalší nábytok do spálne 

Hovorí sa, že s posteľou by mal ladiť aj ďalší nábytok či zariadenie spálne. Ak túžite po rustikálnom štýle, mali by ste mu prispôsobiť skrine, komody aj nočné stolíky. Práve nočné stolíky sú ďalším kúskom v spálni, ktorý dokonale poslúži ako odkladací priestor pre mobil, hodinky, budík, pohár vody, knihy či nočnej lampy – čohokoľvek.

Keď vyriešite spánkovú zónu, na rade sú úložné priestory. Výber šatníkovej skrine je rovnako dôležitý ako voľba postele. Ak potrebujete veľa odkladacieho priestoru a miesta, široká šatníková skriňa so zásuvnými dverami je to pravé. Vhodný je aj rohový model šatníka, ktorý vám vyrieši „hluché miesto“ v rohu izby.

Ak budete potrebovať oveľa viac úložného priestoru, myslite na to už pri kúpe postele. Väčšina postelí má totiž úložný priestor, vďaka ktorému vyriešite ďalší problém s nedostatkom miesta. Ak máte dostatok priestoru alebo práve naopak, obzrite sa po komodách. Tie sú obľúbeným kúskom spální, detských izieb, obývačiek či pracovní. Môžete si do nich organizovane poukladať spodné prádlo, plavky, ponožky a ďalšie drobnosti. Na komodu môžete poukladať sošky a rôzne predmety (pozor však na lapače prachu) alebo nad ňu zavesiť zrkadlo či vkusný obraz. 

Spálňa nie je šatník, pracovňa či žehliareň dokopy 

Pokiaľ k tomu máte priestory, šatník alebo pracovný stolík dajte radšej do inej miestnosti. V spálni určite nepracujte večer pred spaním, znižuje to vašu pohodu, rovnako ako aj neporiadok či priveľa vecí naraz. Do spálne môžete dať taburet alebo takzvané chaise longue kreslo pre relaxáciu a oddych (pozor, jeho dĺžka by nemala presiahnuť dĺžku čela postele).

Čo sa osvetlenia týka, je dôležité, no pre spálňu je oveľa podstatnejšie zabezpečiť si dokonalé prítmie. To vyriešia závesy alebo rolety či žalúzie. Okrem centrálneho svetla vás na noc pripravia jemnejšie svietiace lampy. Čo sa farieb spální týka, voliť by ste mali neutrálne odtiene ako biela, béžová, ale aj sivá či čierna. V spálni pôsobia nenápadne a ľahko sa kombinujú. Skvelým spôsobom, ako spálňu ozvláštniť a zároveň ju ponechať decentnú je namaľovať farebne iba stenu za posteľným záhlavím.  

autor: Lucia

Dec 10, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 16 162 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

I S.

Firma
Trenčín
5,0

Interiérový dizajn

Poskytovanie služieb v oblasti interiérového dizajnu, dizajnu a výroby nábytku na mieru, ako i technickej prípravy projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jana D.

Živnostník
Žarnovica
5,0

Interiérový dizajn

Artist and architect. Professional interior design practice since 2016. I offer full package of services, including architectural and interior modelling, visualisations, drawings, projects for building permission, as well as creating artistic decorations, painting, lighting, wall hangings etc. I enjoy all kind of unsual and challeging solutions for architecture!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Hurbanovo
5,0

Interiérový dizajn

Mám ukončenú spš stavebnú- odbor pozemné stavby.Fotorealistická 3D vizualizácia je pre Vás najlepším riešením, ak chcete Váš budúci domov vidieť pred samotnou realizáciou. Získate odpovede na Vaše pochybnosti o správnosti kombinácií obkladov a dlažieb, umiestnenia a dispozície kuchynskej linky, nábytku a dekorácií. Uvidíte to, čo je najdôležitejšie, UVIDÍTE KONCEPT VÁŠHO BUDÚCEHO BÝVANIA. Fotorealistické 3D vizualizácie Vám vypracujem profesionálne a v najkratšom možnom čase.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Gerhard L.

Firma
Bratislava
4,9

Interiérový dizajn

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a detaily ✓ Vizualizácie interiérov a exteriérov ✓ Zabezpečenie projekt. dokument. profesii ✓ Komunikácia s príslušnými úradmi ✓

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Timea F.

Firma
Košice
4,9

Interiérový dizajn

Vypracovanie 3D vizualizácií interiérov- bytov, rodinných domov, kancelárskych priestorov, reštaurácií, 3D vizualizácia určená na prezentáciu bytu na podporu predaja alebo prezentácie výrobku, nábytku. Vypracujem Vám návrh na mieru podľa Vašich predstáv. Pomocou 3D grafického programu vytvorím 3D objekty, materiály, textúry, potom nasleduje osvetlenie scény. Následne sa vytvoria fotorealistické zábery pomocou renderovania- čiže tvorba obrazu. Doba dodania: 1-2 týždne, od dodania všetkých podkladov, od potvrdenia začatia prác a uhradenia zálohovej faktúry. Projekty posudzujeme individuálne podľa náročnosti zadania.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Anastasiia D.

Firma
Bratislava
4,9

Interiérový dizajn

Som interiérový dizajnér. Viem, ako urobiť nielen krásny dizajn, ale aj tak, aby bol pohodlný. Ak chcete vidieť viac mojich prác, navštívte moje portfólio:http://.... Aj z tej najmenšej miestnosti môžem vytvoriť nezabudnuteľný priestor.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Viktória K.

Firma
Košice
4,8

Interiérový dizajn

Som Viktória Kováčová - vyštudovaná dizajnérka s vášňou pre navrhovanie interiérov a interiérový dizajn. Po 10 ročných skúsenostiach v rôznych interiérových, či kuchynských štúdiách a obchodoch s nábytkom som prešla na vlastnú cestu a venujem sa interiérovému dizajnu, 3D modelovaniu a tvorbe vizualizácií. Popri interiérových návrhoch vytváram aj realizácie, na ktorých spolupracujem s tímom profesistov, prípadne aj ďaľších dizajnérov. Mojím hlavným cieľom pri vytváraní dizajnu interiéru je funkčnosť priestoru, využitie každého centimetra s dôrazom na jednoduchosť, estetiku a štýl... Navrhujem interiéry pre Vás, na základe Vašich požiadaviek s cieľom splniť Vaše predstavy a očakávania. Jedinečnosť každého klienta či zadania podporím individuálnym prístupom. Na priestor sa snažím pozerať ako na celok, ktorý zaplním originálnými a funkčnými riešeniami na mieru. Zakladám si na vytvorení domova pre Vás, aby ste sa tam cítili skvelo. Teším sa na nové výzvy v nových zadaniach bytov, domov a rekonštrukciách...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Slavomír Š.

Živnostník
Košice
5,0

Výrub stromu

Pekný deň, poskytujem rôzne služby. V prípade záujmu stačí napísať a dohodneme sa na podmienkach. Problemom niesú ani väčšie projekty alebo vzdialenosť nakoľko zákazky beriem nielen na slovensku ale aj mimo SR.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman H.

Firma
Bratislava
5,0

Nábytok

Poslednych 26 rokov sa venujem dizajnu, interierovym dekoraciam a vyrobe nabytku. Snazim sa pochopit a realizovat priania klientov ..Mam skusenosti s dizajnovym software AutCAD, PYTHA a 3D studio MAX. Nabytok vyrabame podlsa vlastnych dizajnov, ale aj na zaklade klientovych navrhov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Firma
Holice
4,5

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robo H.

Firma
Bratislava
4,5

Vodár

Realizujem vodoinštalačne prace a kurenarske prace, vymena radiatorov, vymena baterii, rozvodov vody a odpadu, montaz kotla montaz podlahoveho kurenia, podomietkovych systemov, prerabky kupelni

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5

Maliar, Maliarske práce

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

T S.

Firma
Trnava
4,2

Rekonštrukcia bytu

Kompletné extrierové a interiérové práce, obklady, dlažby, ploty, zateplenie fasády, malé stavby, malovky, prerábky bytov, vizualizácie, elektrika a pod.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Interiérový dizajn

Nižšia cena16,00 €/m2
Priemerná cena30,20 €/m2
Vyššia cena50,00 €/m2

Pošlite dopyt 16162 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte dizajnéra na interierový dizajn a návrh interiéru? V tejto kategórii máme 12 979 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt