Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rolety na okná (vnútorné)

Zatemňovacie vnútorné rolety - sú dostatočne efektívne?

Hľadáte roletára na rolety na okná (vnútorné)? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Zatemňovacie vnútorné rolety - sú dostatočne efektívne?
Rolety na okná (vnútorné)Zatemňovacie vnútorné rolety - sú dostatočne efektívne?

Zatiaľ čo textilné interiérové rolety sme si kedysi spájali najmä s interiérmi kancelárskych budov, škôl či komerčných priestorov, čoraz častejšie si nachádzajú miesto i v našich domácnostiach ako alternatíva k závesom a štandardným žalúziám. Funkcií majú hneď niekoľko – ochránia naše súkromie pred zvedavými pohľadmi, zabránia nechcenému prehrievaniu i únikom tepla, môžu byť vkusným dizajnovým doplnkom a podľa typu dokážu miestnosť čiastočne alebo úplne zatemniť. 

Ako si správne vybrať?

Pri výbere roliet je potrebné zvážiť, ktoré funkcie sú pre Vás skutočne najpodstatnejšie. Od toho závisí aký typ, materiál či umiestnenie roliet bude vo vašej situácii najefektívnejší. Pokiaľ je pre Vás najdôležitejším kritériom zabránenie prehrievania interiéru, odborníci odporúčajú zvážiť inštaláciu exteriérových roliet, ktoré slnečné lúče zastavia ešte pred ich dopadom na presklenú plochu, vďaka čomu majú omnoho lepšie izolačné vlastnosti, prepúšťajú menej svetla a dokonca môžu slúžiť i ako ochrana pred vlamačmi.

Pokiaľ však inštalácia predokenného tienenia z akéhokoľvek dôvodu nie je možná, interiérové žalúzie sú dobrou alternatívou, ktorá je síce o čosi menej efektívna, ale zato niekoľkonásobne lacnejšia a jednoduchšia na inštaláciu.

Dokonalé zatemnenie

Pokiaľ patríte k tej časti populácie, ktorej aj náznak mesačného svitu či pouličného osvetlenia bráni v pokojnom spánku, alebo chcete pozerať televíziu tak nerušene, ako keby ste sedeli v sále kina, zatemňovacie rolety sú pre Vás tou správnou voľbou.

Rolety, ktoré dokážu blokovať prieniku svetla takmer stopercentne, nájdeme aj pod názvom “blackout”. Ich tajomstvo spočíva v správnom materiáli a precíznej inštalácii, ktorá eliminuje škáry, ktoré by prepúšťali nechcené svetlo. Inštalujú sa priamo na rám okna (zvládnete do aj bez vŕtania), alebo na stenu za pomoci špeciálnej garniže.

Zakúpiť sa dajú v najrôznejších rozmeroch vrátane rozmerov na mieru a k dispozícii sú i špeciálne modely pre strešné okná. Ovládajú sa za pomoci klasickej retiazky, kľučky alebo automaticky cez vypínač či diaľkové ovládanie.

A čo sa týka vzhľadu, nájdeme ich v rovnako širokom spektre dekorov ako akýkoľvek iný typ roliet – zatemňovacie rolety sa totiž skladajú z troch vrstiev, pričom svetlo efektívne blokuje vrstva najbližšie oknu. Tá býva buď pogumovaná, alebo potiahnutá reflexnou fóliou, ktorá nielen odráža svetlo, ale taktiež lepšie ochráni interiér pred prehrievaním. Vrstva zo strany interiéru plní estetickú funkciu a umožňuje rolety dokonale zladiť so zvyškom interiéru. 

Deň a noc

Funkčnou a praktickou alternatívou zatemňovacích roliet sú takzvané rolety “deň a noc”, ktoré v sebe spájajú výhody roliet a žalúzií. Vyznačujú sa striedavými vodorovnými pruhmi z dvoch druhov látky - ľahšej, priesvitnej textílie a hustejšej tkaniny blokujúcej svetlo. Rôznym prekrývaním týchto pruhov umožňujú lepšiu kontrolu nad množstvom svetla prenikajúceho do interiéru než akýkoľvek iný druh roliet.

autor: Natália

Apr 26, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
Zadajte svoj projekt bezplatne za pár sekúnd
Zadať projekt