Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Prístrešky

Zhotovte si záhradný prístrešok svojpomocne

Hľadáte staviteľa na prístrešky? V tejto kategórii máme 22 804 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zhotovte si záhradný prístrešok svojpomocne
Prístrešky

Zhotovte si záhradný prístrešok svojpomocne

Chcete prístrešok, ktorý bude počas leta príjemným miestom na posedenie s priateľmi alebo taký prístrešok, ktorý vám v zime pomôže uschovať auto, drevo na kúrenie, materiál či čokoľvek, čo budete potrebovať?

Ako záhradný prístrešok možno brať v podstate akúkoľvek jednouchú a ľahkú stavbu, respektíve krytý priestor napojený na dom. Najčastejšie teda zastrešené prístrešky. Možností a materiálov na výrobu záhradných prístreškov je dnes neskutočne veľa, na trhu dnes nájdete dokonca hotové altánky a prístrešky, ktoré stačí len kúpiť.

Ich hodnota sa však miestami pohybuje od stoviek až po tisíce eur, v závislosti od materiálu, prepracovania, konštrukcie a pod. Ak chcete ušetriť financie a práci s drevom sa ako-tak rozumiete, môžete si jednoduchý drevený prístrešok pokojne navrhnúť a zmontovať aj sami. 

Drevené prístrešky

Drevené prístrešky sú drobné stavby, ktoré tvoria akýsi doplnok k vášmu domu. Ich úlohou je chrániť ľudí, ich majetok, materiál či rôzne stroje a zariadenia pred vonkajšími vplyvmi a zničením. Pod jednoduchý drevený prístrešok môžeme uskladniť okrem materiálu dokonca aj kosačku, štvorkolku, bicykle, záhradný traktor, ale aj automobil.

Možností využitia dreveného prístrešku je neskutočne mnoho a navyše, drevený prístrešok je skvelou náhradou drahej murovanej garáže. Ak si chcete pod prístreškom oddýchnuť a posedieť, drevený prístrešok je vhodné miesto, ktoré vám poskytne tieň a útočisko pred slnkom či dažďom. 

Konštrukcia a zastrešenie prístrešku

Pokiaľ vytvárame oddychovú zónu na posedenie v chládku, ľahký drevený prístrešok je na to ako stvorený. Ak na vás drevo pôsobí na prvý dojem príliš rustikálne, prístrešok nemusí byť zákonite celý z neho. Drevo možno použiť k akejkoľvek stavbe. Keď správne pojmete jeho využitie, môžete z neho vyčarovať rustikálny, dekoratívny alebo dokonca minimalistický dizajn.

Mnohí stavebníci však predsa len pri stavbe prístreškov odporúčajú drevenú nosnú konštrukciu. Ide najmä o stojky a krokvy. Čo sa týka samotného zastrešenia prístrešku, využiť môžeme klasickú strešnú krytinu. Tu sa však môže stať, že vzniknutý priestor pod prístreškom nebude dostatočne presvetlený. Vtedy je najlepšou voľbou použiť variantu krytiny, a to polykarbonátové dosky. Tie prístrešok zastrešia, čiastočne zatienia, no pritom umožnia, aby do priestoru pod prístreškom prúdilo dostatočné množstvo svetla. 

Postup

Zoberme si ako príklad prístrešok s rozmermi 5 x 3 m s drevenou konštrukciou, ktorú budeme prekrývať polykarbonátovými doskami. Ak si myslíte, že začneme hneď pracovať, mýlite sa. Aj dom potrebuje svoj architektonický návrh, tak prečo si vopred nezakresliť všetko na papier aj pri prístrešku?

Ak sme dostatočne zruční (alebo nám s tým môže niekto pomôcť), zhotovíme si výkres, na ktorý si nakreslíme tvar altánku, kde jednotlivým častiam priradíme ich reálne veľkosti. Takto sa nám bude nielen, že ľahšie pracovať, ale aj počítať materiál.

Čo sa materiálu týka, budeme potrebovať:

  • 2 nosné hranoly,
  • 6 ks stojok (10x10 cm),
  • 6 krokiev (5x20 cm) – všetko ohobľované drevo
  • a polykarbonátové dosky – 6 ks s rozmerom 3,5x1 m. 

Kľudne sa poraďte s predajcom, koľko a aké kotviace prvky budete potrebovať, aj ku kotveniu polykarbonátu. Ak sa na stavbe zídete traja alebo štyria, konštrukciu môžete mať hotovú už za jeden víkend. Po zostavení nosnej konštrukcie sa odporúča natrieť ju a až na druhý deň položiť polykarbonát. Polykarbonátové dosky je potrebné podkladať gumenými podložkami a nechávať medzi nimi medzery, pretože strieška bude vystavená veľkému tepelnému namáhaniu.

Takýto prístrešok, hotový svojpomocne už za jeden víkend, by nás mal aj s materiálom vyjsť v cene do 600 eur. Je len na vás, akú podlahu pod prístrešok zvolíte. Ak už betónová, drevená alebo dlaždicová podlaha bola na mieste ešte pred prístreškom, je to len plus pre vás.

autor: Lucia

Sep 6, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 22 804 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody...Zobraziť viac

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

#
#
#
Zadať dopyt

Roman P.

Firma
Tomášov
4,9

Klampiar, strechár

Tesár, stolár Spracovanie dreva a drevené konštrukcie sú pre mňa viac hobby ako práca. O kvalite a skúsenostiach nech prehovorila...Zobraziť viac

Tesár, stolár Spracovanie dreva a drevené konštrukcie sú pre mňa viac hobby ako práca. O kvalite a skúsenostiach nech prehovorila spokojní zákazníci ktorých máme od roku 2008 naozaj dosť.

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik P.

Živnostník
Šaľa
4,9

Oprava strechy

Ponukame vyrobu drevostavieb na mieru.Výroba drevostavieb, altanky,pergoly na terasu krovy,prístrešky na auto,prístrešky pre viac aut atd. Pouzivame certifikovane produkty

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Viktor K.

Firma
Banská Bystrica
4,8

Tesár

Mám 28 rokov. Robím v oblasti drevostavieb hlavne projekčnú činnosť (projekty, projektové dokumentácie, zahradne domceky, detske domceky a dalsie produkty...Zobraziť viac

Mám 28 rokov. Robím v oblasti drevostavieb hlavne projekčnú činnosť (projekty, projektové dokumentácie, zahradne domceky, detske domceky a dalsie produkty z dreva,...) od navrhu, ponuku, vyrobu, realizaciu, dovoz,montáž.

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,8

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef F.

Firma
Koniarovce
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia...Zobraziť viac

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia - voda, elektrika - podlahy - buracie práce - prestavby, prístavby - kúpeľňe na kľúč - kompletné rekonštrukcie bytov, domov Som veľmi flexibilný a zručný mám prax v oblasti 17 rokov. V tejto oblasti som podnikal a pracoval v zahraničí a v tomto pokračujem aj na Slovensku. Zodpovednosť, kvalita, k spokojnosti zákazníka.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš M.

Firma
Stupava
4,5

Murárske práce, murár

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke poprosím co najmenej osôb. Z dôvodu covid 19.

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav B.

Živnostník
Záhorská Ves
4,2

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Som živnostík pracujem v oblasti murarčiny som skúsený mam aj zamestnancov zoberiem všetku prácu ohľadom muračiny beriem prácu v exteriéri...Zobraziť viac

Som živnostík pracujem v oblasti murarčiny som skúsený mam aj zamestnancov zoberiem všetku prácu ohľadom muračiny beriem prácu v exteriéri aj interiéri

#
#
#
Zadať dopyt

Milos B.

Firma
Trnava
4,1

Stolár

Som vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek……………….

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Prístrešky

Nízka cena570,00 €/ks
Priemerná cena752,00 €/ks
Vysoká cena1 080,00 €/ks

Pošlite dopyt 22804 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na prístrešky? V tejto kategórii máme 22 804 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt