Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Čistenie fasád, striech, dlažby

Zvoľte si vhodný postup pri čistení fasády

Hľadáte omietkára na čistenie fasád? V tejto kategórii máme 16 996 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zvoľte si vhodný postup pri čistení fasády
Čistenie fasád, striech, dlažby

Zvoľte si vhodný postup pri čistení fasády

Výsledky čistenia fasády sú často viditeľné na prvý pohľad. Vyčistenie vášho domu mu pomerne jednoducho dodá nový a pôsobivý vzhľad. Okrem krajšieho vzhľadu, však dosiahnete taktiež aj výrazné navýšenie jeho hodnoty.

Čo môžete urobiť sami a čo radšej nechať na odborníkov?

Čistenie vonkajších stien vášho domu je pomerne špinavá práca, ktorá so sebou prináša určité riziká. Na chemické čistenie fasády sa používajú mimoriadne agresívne prostriedky. S takýmito výrobkami je potrebné zaobchádzať veľmi opatrne. Niektoré obce a mestá taktiež požadujú povolenie na udelenie výnimky v prípade, že chcete použiť pieskovanie.

Odborníci v tejto oblasti spĺňajú zväčša všetky zákonné požiadavky a dokážu tak poskytnúť profesionálny výsledok rýchlo a bez obmedzení. V takom prípade sa však musíte pripraviť na vyššie náklady. Ak máte záujem o služby z oblasti čistenia fasád, neváhajte a kontaktujte odborníkov už dnes prostredníctvom Wilio. V prípade, že sa rozhodnete pustiť do úprav samostatne, ako prvý by ste si mali zaobstarať tlakový čistič, alebo niektorý z jemných chemických výrobkov, ktoré sú bežne dostupné na trhu. 

Krok 1: O aký typ znečistenia ide?

Machy a riasy na fasáde 

Parné čistenie fasády pomocou neagresívnych chemických výrobkov je ideálnym spôsobom ako odstrániť zelené vrstvy z fasády. Následne je vhodné povrch ošetriť prípravkom, ktorý inhibuje rast rias. Mach rastie najmä v spojoch medzi dlaždicami. V takom prípade sa odporúča rovnako parné, ako aj chemické čistenie. Neskôr nasleduje ošetrenie pomocou prípravku na ničenie machu.

Biele usadeniny

Na fasáde sa občas objavujú biele usadeniny, vznikajúce v dôsledku chemických procesov v tehlách a malte. Usadeniny môžu byť spôsobené vápnom, soľou alebo ľadom. S bielymi usadeninami sa dá zaobchádzať tak, že ich vyčistíte špeciálnym chemickým prípravkom, pieskovaním či pomocou tlakového čističa.

Sadze

Sadze z tovární, komínov a dopravy môžu spôsobiť škaredé čierne usadeniny na vašej fasáde. S touto hlboko zakorenenou špinou sa dá najlepšie vysporiadať pomocou špeciálne navrhnutého chemického prípravku.

Sivé usadeniny

Šedé usadeniny sa často nachádzajú na tehlách, ktoré sú vystavené silnému dažďu. Vznikajú tam oxidačné procesy, ktoré poškodzujú tehly. Jediným spôsobom, ako správne vyčistiť sivé usadeniny, je pieskovanie fasády.

Krok 2: Voľba vhodného postupu

Na rôzne povrchy sa odporúčajú rôzne spôsoby čistenia. Na betón a tehlu je možné použiť pieskovanie. Avšak na mäkké a pórovité materiály, ako sú vápenno-pieskové tehly a štuky, sa odporúča citlivejší prístup. V tomto prípade sú najbezpečnejšími metódami para alebo neagresívny chemický prípravok.

Krok 3: Čistenie fasády

Keď už ste si zvolili spôsob čistenia fasády, odporúča sa vybrať si najprv málo viditeľnú časť steny a nej vyskúšať daný spôsob úpravy. Napríklad v prípade čistenia za pomoci tlakového čističa je vhodné začať s nízkym tlakom vody a až v prípade potreby ho zvyšovať. Zamedzí sa tak zbytočnému poškodeniu povrchu zapríčinenému silným tlakom vody.

Spôsoby čistenia

Chemické čistenie

Na odstránenie machu a rias môžete použiť odstraňovač zelenej vrstvy. Môžete si však pripraviť aj vlastnú zmes. Zmiešaním hustého bielidla alebo octu s vodou viete dosiahnuť veľmi pekný výsledok. Pomocou kefy následne miesto vydrhnite. Na záver je potrebné stenu vystriekať záhradnou hadicou alebo tlakovým čističom a krajšia fasáda je na svete.

Čistenie fasády tlakovým čističom

Usadeniny sa odstraňujú pomocou silných vodných trysiek tlakového čističa. Aj toto je efektívny spôsob ako odstrániť nežiadúce machy a riasy z fasády. Dajte však veľký pozor, aby ste nepoškodili okenné rámy, ktoré by mohol silný tlak vody zničiť. 

Čistenie pomocou pary

Čistenie za pomoci pary je vhodnou neinvazívnou alternatívou v porovnaní s vysokotlakovým čistením. Usadeniny sa uvoľňujú v dôsledku kombinácie tepla a tlaku, bez veľkého rizika poškodenia. Čistenie parou sa odporúča na fasádach z vápenca a prírodného kameňa. Zvyčajne sa však používa na čistenie historických budov.

Pieskovanie

Pieskovanie sa využíva najmä tam, kde všetky ostatné spôsoby nie sú dostatočne efektívne. Tento spôsob je totižto pomerne agresívny a používa sa iba na hlboko zakorenené a trvalé znečistenie, ako sú grafity alebo hrubý starý plak. Pieskové granule nastriekané obrovskou silou na stenu odstraňujú znečistenie, ale môžu tiež poškodiť kamene a tehly.

V prípade, že si zvolíte túto metódu, bude pravdepodobne potrebné, aby ste fasádu znova injektovali a impregnovali. V tomto prípade je obzvlášť potrebné aby ste používali ochranné pomôcky, akými sú okuliare, či rukavice. 

autor: Andreas

Jun 30, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 25 005 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ondrej B.

Živnostník
Bratislava
5,0

Tepovanie

Dobrý deň, ponúkam vám svoje služby vo forme tepovania. Či už je to sedačka, koberec, matrac, kreslo... Tepovaniu sa venujem 10rokov. Rád odpoviem na každú otázku :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Miroslav A.

Firma
Partizánske
5,0

Umývanie okien

Ponúkame rýchle, kvalitné a cenovo dostupné čistenie Fasád rodinných domov a bytoviek Zámkovej dlažby Bazénov Umývanie okien Hál a priemyselných objektov Náhrobných kameňov a pomníkov Čistenie odkavapových systémov Odstraňujeme graffiti Používame fungicídnu a hydrofóbnu technológiu,ktorá chráni povrch pred nečistotami a zamedzuje prienik vody do pórov strešnej krytiny či fasády. Garantujeme Vám až 10 ročnú ochranu pred mikroorganizmami. PRE BEZPLATNÚ CENOVÚ PONUKU NÁS NEVÁJTE KONTAKTOVAŤ 👷🏼‍♂️🙂

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roland T.

Firma
Bratislavský kraj
4,9

Čistenie dlažby

"Profesionálne exteriérové čistenie povrchov od strechy až po bazén." Pomocou našej profesionálnej vysokotlakovej techniky sme schopní odstrániť nečistoty z exteriérových povrchov rôzneho druhu. Vieme efektívne a bezpečne odstrániť dlhoročnú špinu, machy, lišajníky alebo mastné fľaky z povrchov, ktoré sa bežne nachádzajú na vašom pozemku. Čistíme strechy, fasády, okná, markízy, ploty, vonkajšie dlažby, terasy a bazény. Špecializujeme sa hlavne na súkromné priestory ale ponúkame aj čistenie verejných plôch ako sú terasy reštaurácií, čerpacie stanice, znečistené okolie stánkov rýchleho občerstvenia, dlažby pred prevádzkami, parkoviská, tartanové povrchy detských a športových ihrísk ale aj pomníky alebo náhrobné kamene. Pôsobíme v rámci celého západného Slovenska.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

daniel g.

Firma
Žilinský kraj
4,9

Zámková dlažba

Profesionálne čistenie fasád od plesní,zateplovanie fasád,výstavba plotov,pokladka dlažieb,výškové práce. Zakladanie stavieb. Výkopové práce,rekonštrukcie bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Renáta H.

Firma
Bratislava
4,7

Upratovacie služby

Ponúkame Vám pravidelné aj jednorazové upratovanie domácností, administratívnych a obchodných priestorov. Pracujeme s kvalitnými čistiacimi prostriedkami a prístrojmi. Ide nam o to, aby sme našim zákazníkom zabezpečili komfort a spokojnosť. Naše služby sú 100% záruka čistoty.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michaela V.

Živnostník
Bratislava
4,4

Upratovacie služby

Dobrý deň ,profesionálne upratujem priestory všetkého druhu ,domy ,byty.Mám aj svoju webovú stránku najlepšieupratovanie.sk aj tam nájdete recenzie ,upratovanie robim rada ,rada vycarim úsmev na perách ľuďom svojou odvedenou pracou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Čistenie fasád, striech, dlažby

Nižšia cena1,00 €/m2
Priemerná cena3,00 €/m2
Vyššia cena7,60 €/m2

Pošlite dopyt 25005 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte omietkára na čistenie fasád? V tejto kategórii máme 16 996 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt